piątek, 31 sierpnia 2012

Mozaika ceramiczna

Warsztat próbny z mozaiki ceramicznej już za nami. Był świetnie przygotowany, a energia Pani Beaty udziela się uczestnikom. Okazuje się, że umiejętność układania mozaiki jest bardzo cenna - głównie ze względu na nakład pracy i materiały. Bardzo ciekawym tworzywem do tej techniki są ręcznie szkliwione i wypalane ceramiczne paski, z których można wyciąć praktycznie każdy kształt. Uczestnicy mieli do wyboru ozdobienie doniczki lub szkatułki. Na koniec nastąpiła prezentacja fugowania, które każdy wykonał w domu samodzielnie. Kolejne warsztaty już pod koniec września:
http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=233

Kreatywnie.com Poznań


środa, 29 sierpnia 2012

Idą święta?

W Drzeniowie trwają ostatnie warsztaty plenerowe w tym roku, a ja poza doglądaniem postępu prac mogę pozastanawiać się nad programem pokazów podczas dni otwartych w Kreatywnie w Poznaniu. W ramach przygotowań powstają świąteczne projekty, mimo, że u nas ciągle 30 stopni ...
Kreatywnie.com Drzeniówponiedziałek, 27 sierpnia 2012

Farbowana kryza

Miałam zamiar już dawno temu wypróbować farbowanie na gotowym filcu korzystając z metody "mikrofalówkowej". Do tej pory farbowałam głównie materiały i drobiazgi. Trafiła się świetna okazja - kryza, którą pocieniowałam różnymi odcieniami niebieskiego. Utrwaliła się bardzo dobrze - mam nadzieję, że nie pofarbuje szyi :).
Kreatywnie.com Drzeniów


sobota, 25 sierpnia 2012

Filcowo

Spędziłam niezwykły tydzień prowadząc indywidualne szkolenie z filcowania. Mam szczerą nadzieję, że równie inspirujący dla uczestniczki jak dla mnie :). Program przerobiłyśmy gruntownie dodając utrudnienia i wyzwania przy łatwiejszych projektach. A oto efekty - zwróćcie uwagę na zjawiskową sukienkę w tle - to praca egzaminowa. Boska!
Kreatywnie.com Drzeniów

czwartek, 23 sierpnia 2012

Królik czy osiołek?

Wszyscy mnie pytają co już zrobiłam dla mojego synka. Tymczasem na razie jego potrzeby ograniczają się do zabawek, a własny pokój, meble i dodatki czekają aż podrośnie. Przez przypadek odkryłam jego zamiłowanie do filcu i tak oto powstał królik.
Pokazuję go zanim małe ząbki odcisną na nim swój ślad :).
Kreatywnie.com Drzeniów


czwartek, 16 sierpnia 2012

Bransoletki Shamballa

Podczas ostatniego spotkania Kasia nauczyła mnie pleść bransoletki Shamballa. Przy pierwszej poczułam ogromną chęć zrobienia kolejnej, a później nie mogłam się od nich oderwać. Powstrzymał mnie tylko brak wystarczającej ilość koralików. Znalazłam zajęcie na wieczory przed telewizorem, podróż pociągiem i np. oczekiwanie w przychodni. Cały warsztat mieści się w kieszeni.
4.09 przed południem zapraszam na króciutki warsztat biżuteryjny - wspomnienie lata.
Kreatywnie.com Poznań


poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Magazyn hobbystyczny 08/2012

Z opóźnieniem, ale udało się! :)
Kolejeny numer Magazynu hobbystycznego już w sprzedaży.
W bieżącym numerze prezentujemy projekt naszyjnika z kwiatem w technice filcowania na mokro.


W dziale poświęconym dekoracjom znajdziecie opis jak postarzać i patynować drewno.

Polecamy również materiał o międzynarodowym plenerze filcowym i poradę miesiąca.

Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com

niedziela, 12 sierpnia 2012

Program Gabi

Tuż po kursie filcowania z Renatą dzięki uprzejmości mojego wieloletniego mentora Beaty mogłam zapoznać się z programem kursu Gabi Sólyom, który niestety mnie ominął z powodów położniczo macierzyńskich. Muszę przyznać, że robi wrażenie - ilość technik, pomysłowość, zastosowanie technik malarskich ... Zakochałam się w pastach mineralnych i efekcie reliefowym. Do tej pory nie byłam zadowolona z tego co mi wychodziło, a okazało się, że połączenie odpowiedniego szablonu i pasty czyni cuda :). W pośpiechu i prowizorce  techniczno warsztatowej wyszły mi piękne reliefy, które trochę podrasowałam po wyschnięciu białym złotem.
Do tego malowanie szpachelką ... trudna sprawa, ale nie poddaję się i trenuję :).
Kreatywnie.com Poznańsobota, 11 sierpnia 2012

Nowa tradycja pokazów

Dzisiejszy dzień otwarty był dla mnie pełen emocji (tylko pozytywnych) i wrażeń. Prezentacja prac uczestników pokazów to za każdym razem zachwyty - ale dzisiejsze przykłady były powalające. Zupełnie różne, ale równie zaskakujące.
Puszka po mleku "wspomnienie lata" i puszka po mleku na kredki z temperówką, która nigdy się nie zgubi :)Nie zdążyłam zrobić zdjęcia pięknej patchworkowej torebki Pani Sabinki i jej nowych lal. Zdaje się, że już mają nowego właściciela :).

Pokazywałam dziś jak zrobić bombkę i zastosować gips biskwitowy, ale najciekawszy dla mnie był pokaz mozaiki. Dagmara zasnęła :) - do czasu, kiedy tak wciągnęła się w przyklejanie ceramiki na notes, że powstała mini mozaika bez fugi. Życzę Wam Kreatywnego weekendu!


niedziela, 5 sierpnia 2012

Warsztaty z Renatą

Zupełnie niepostrzeżenie dla mieszkańców naszej wsi i dla świata minęły najważniejsze dla nas warsztaty w tym roku. Kiedy planowałam ten plener, od razu wiedziałam, że zajęcia będą wyjątkowe, ale to co się zadziało przeszło moje wszelkie oczekiwania. Renata jako nauczyciel to osoba niesamowicie pracowita, precyzyjna, szczera i otwarta. Jednocześnie ma pełną świadomość tego, co chce osiągnąć i doskonale motywuje do pracy. Pierwszy raz mogłam kontemplować filcowanie. Nie działać na skróty, a myśleć nad każdym elementem, który pojawiał się w kompozycji. Zastanowić się czym jest kompozycja i z pełną świadomością stosować różne środki wyrazu. Dla mnie osobiście - ogromny ukłon w stronę wiedzy prowadzącej zajęcia.
Warsztaty odbyły się w naszym miejscowym barze dzięki uprzejmości naszych sąsiadów. A jakby było tego mało również dzięki nim mieliśmy nastrojową niespodziankę. Zobaczcie czym się skończyła - żeby nie było - to był mój lampion i moje życzenie :))).


środa, 1 sierpnia 2012

Mozaika

Ten temat już raz pojawił się na naszym warsztacie. Firma, która zaczęła z nami współpracę w ostatniej chwili zmieniła osobę prowadzącą i dla mnie osobiście warsztat okazał się kompletną porażką. Wstyd mi było. Zabrakło doświadczenia, organizacji i co najważniejsze - wiedzy o materiale, na którym się pracuje. Przez przypadek wpuściłam do swojej pracowni kompletnego nowicjusza. Cóż ciągle się uczę i na szczęście wyciągam wnioski. Tym razem postanowiłam wykonać warsztat próbny (korzystniejszy cenowo), po którym uczestnicy będą mieli szansę wypowiedzieć się w ankiecie. Jestem też pewna, że uzyskacie odpowiedzi na temat wszystkiego co ma związek z mozaiką :).
Pani Beata Witkowska - Krause właśnie dołącza do grona prowadzących u nas warsztaty - spotkacie ją 11.08 na dniach otwartych i 24.08 na warsztacie próbnym.
A tu kilka jej prac (zdjęcia są własnością Pani Beaty Witkowskiej - Krause, wszelkie prawa zastrzeżone):


Pin It button on image hover