czwartek, 27 września 2012

Imitacja drewna - kora brzozy

Jako dziecko uwielbiałam rysować i malować. Pamiętam, że jednym z pierwszych moich dzieł, które wzbudziło duże zainteresowanie była ilustracja do "Pana Tadeusza", która przedstawiała brzozy. Nic więc dziwnego, że nowa technika imitująca korę tego drzewa bardzo mi się spodobała - nie tylko z powodów sentymentalnych. Zawiera elementy malowania dekoracyjnego, jednocześnie wprowadza pewną trójwymiarowość. Myślę, że będzie nieoceniona w kontekście meblowym. Poniżej praca ze szkolenia Stamperii, tu z efektem 3D, które na pudełku się nie sprawdzi, ale sam w sobie jest dość dekoracyjny.
Kreatywnie.com Drzeniów


poniedziałek, 24 września 2012

Powrót do Stamperii

Z różnych powodów przez kilka lat nie miałam kontaktu z produktami i szkoleniami Stamperii, od której właściwie zaczęłam większą przygodę z decoupage w Polsce. Preparaty można zastąpić, ale najbardziej żałowałam kontaktu z instruktorkami z Włoch, które zawsze wspominałam jako bardzo profesjonalne, twórcze i niesamowicie uzdolnione. Czas mijał, obserwowałam z boku różne kierunki rozwoju, nowe produkty i pomysły, ale miałam wrażenie, że tak naprawdę nic przełomowego już się nie stanie. Niedawno zmienił się dystrybutor Stamperii na Polskę i zaciekawiona nowymi propozycjami pojechałam na szkolenie. Trochę to było spotkanie sentymentalne, trochę dziwne, bo atmosfera dość napięta. Jednak nowe propozycje instruktorek to duży przeskok w przyszłość tej techniki i tworzenie jej nowego stylu, który zapisze się w historii. Drodzy czytelnicy - po erze kwiatów, romantyki i vintage na naszych warsztatach wkrótce zagości industrial, grafiti i mocne męskie wzornictwo. Efekt gumy, cementu, odcisk buta, surowa architektura, śruby, maszyny - będzie się działo. Od dzis oprócz filcowania i przygotowań do targów zaczynam pracę nad nowymi programami warsztatów. Zdjęcia moich prac zamieszczę już niedługo. Warto było spędzić za kółkiem 6 godzin w jedną stronę i wypić hektolitry kawy :). Teraz tylko ćwiczyć, testować, pracować i jeszcze raz ćwiczyć :).
Kreatywnie.com Drzeniów

wtorek, 18 września 2012

Mozaika

Czy wiecie jak cenną umiejętnością jest układanie mozaiki? Zawsze chciałam kupić sobie jakiś mebel w tej technice - stolik, regał, coś małego. Z czasem, coraz bardziej nabieram przekonania, że powinnam zrobić go sama. W końcu współpracuję ze świetnym specjalistą, a inwestycja w warsztaty jest ułamkiem ceny gotowego mebla. Na zdjęciu przykład talerza ozdobionego tą techniką - piękne kolory. Autor pracy - Pani Beata Witkowska - Krause z Pixelmosaik - prowadzi nasze warsztaty z mozaiki ceramicznej.
Kreatywnie.com Poznań


sobota, 15 września 2012

5 dni, 5 zwierzaków

Wyznaczyłam sobie na poprzedni tydzień jasny cel - rozpoczęcie przygotowań do grudniowych targów w Poznaniu (7-9.12.). Czasem dniem, czasem nocą, ale start uważam za udany. To mały przedsmak tego, co znajdziecie na naszym stoisku w tym roku. Niestety ze względów logistycznych (stoisko przewiozę, rozłożę i zaaranżuję sama) w tym roku nie będzie warsztatów. Za to mam zamiar przygotować sobie sporo zaczętych prac do filcowania, więc będą nieprzerwane pokazy :). Tradycyjnie będzie ze mną Monika Tymicka ze swoimi kapeluszami.
Poniżej pierwsze prace targowe - widać postępy (mam nadzięję :). Każde nowe zwierzątko dostarcza mi więcej satysfakcji, zaczynam się wkręcać w szczegóły i co gorsza wpadam w manię obserwowania nosów i oczu zwierząt na żywo :).
Kreatywnie.com Drzeniów


wtorek, 11 września 2012

Magazyn hobbystyczny 09/2012

Kolejeny numer Magazynu hobbystycznego już w sprzedaży. W bieżącym numerze prezentujemy projekt pacynki w mieszanej technice filcowania.
 

W dziale poświęconym dekoracjom znajdziecie opis jak ozdobić wieszak MDF za pomocą past pękających.Polecamy również materiał o nowościach w ofercie Kreatywnie.com i poradę miesiąca o folii do sospeso.

Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com

środa, 5 września 2012

Wężykiem, wężykiem ...

Sznurki nie chcą mnie opuscić, bardzo mi się spodobała ich struktura w kontekście świątecznym. Kolejnym moim odkryciem jest forma medalionu - kiedyś istniały dla mnie tylko bombki okragłe, a okazuje się, że medaliony to idealny kształt na świąteczne dekoracje. Świetnie się je okleja, są bardziej poręczne i miejsca jakby więcej :).
Poniżej medalion z bałwankiem.
Kreatywnie.com Poznań


Pin It button on image hover