sobota, 27 października 2012

Pokaz past z Beatą Wośkowiak

Na szczęście po każdej burzy przychodzi słońce. Wczorajsze spotkanie z Wami i z Beatą Wośkowiak, która przygotowała pokaz o pastach było tak energetyczne, że naładowałam akumulatory na następne tygodnie. Nie wiem jak Wy, ale ja śniłam całą noc o decoupage'u :).
Napiszcie koniecznie jak sprawdza się wczorajszy przepis na ciasto! :)
Z Poznania pozdrawia Was Kreatywnie.com
poniedziałek, 22 października 2012

Problemy ze stroną internetową

Kochani,
dzięki niefrasobliwości firmy informatycznej mamy problemy techniczne ze stroną internetową. Pracujemy nad jej przywróceniem. Wszelkie pytania i uwagi kierujcie na adres: kreatywnie@poczta.fm lub dzwońcie na 61 833 43 53.
Przepraszamy za utrudnienia.

Dorota Freitag Kreatywnie.com

czwartek, 18 października 2012

Romantyczne koronki

Nie samym industrialem żyłam w tym tygodniu. Efekt dentelle to przepiękna struktura koronki, która uzupełnia tło prac w technice decoupage. Zainspirowana szkoleniem Stamperii postanowiłam wykonać własną wersję programu i zaproponować wybór romantycznych motywów pasujących do tego typu reliefów. Pominęłam w swojej pracy pasty luce i konturówki - choć są przewidziane dla chętnych na warsztacie. Praca przeszła pozytywny test małżonka - było tylko mruknięcie "mhm", a nie stanowczy zakaz wnoszenia jej do domu! To już coś! :).
Warsztaty są przewidziane na styczneń.
Z pracowni w Drzeniowie pozdrawia Was Kreatywnie.com


niedziela, 14 października 2012

Industrialnie

Udało mi się zrealizować pierwszy pomysł na industrialny zegar. Pierwsze kroki w nauce malowania szpachlą wspominam jako prawdziwą mękę, tymczasem z każdym nowym przedmiotem technika sprawia mi coraz więcej satysfakcji. Faktura farb przypomina mi halę przemysłową malowaną ostatni raz przed 20 laty. Co ciekawe świetnie komponuje się z wzorami klasycznymi, rustykalnymi i nowoczesnymi. Zależy od doboru kolorów i techniki łączenia z motywem. Przywlokłam do pracowni kolejne tarcze, mam zamiar popracować nad nowymi wariantami.
Z pracowni w Poznaniu pozdrawia Kreatywnie.com


piątek, 12 października 2012

Bubu mania

Sowy pojawiają się wszędzie i w każdej postaci - na odzieży, jako broszki, aplikacje, zakładki do książek, na serwetkach itd. Podążając za tą bardzo miłą modą dodaję Bubu do mojej kolekcji pacynek. Tym razem pracując nad "wyrazem twarzy" posiłkowałam się książką Birgitte Krag Hansen "Tiere naturgetreu filzen". Muszę przyznać, że książka stanowi genialną pomoc jeśli chodzi o filcowanie oczu.


czwartek, 11 października 2012

Na rozgrzewkę filcowanie

Nie da się ukryć, że to już październik - liście naszego dzikiego wina zrobiły się ciemnoczerwone, w pracowni zapanował chłód. Czas zacząć sezon grzewczy, bo filcowanie na rozruszanie już nie wystarcza :). W ostatnim czasie postała nowa pacynka - dla mnie wyzwaniem było zrobić to co sobie zamierzałam, czyli konika. Oceńcie sami czy jest do siebie podobny :).
Z pracowni w Drzeniowie pozdrawia Kreatywnie.com


środa, 10 października 2012

Magazyn hobbystyczny 10/2012

W tym tygodniu udało mi się skończyć kolejny numer magazynu hobbystycznego. Gdzie te czasy, kiedy miałam projekty w zapasie na 6 miesięcy i tylko klikałam udostępniając je dla Was?
Maksiu właśnie zaczął raczkować i przemieszcza się jak błyskawica jeśli tylko zobaczy coś interesującego. Skończyły się czasy spania w chuście, bujania na stole w leżaczku i oddawania się przyjemnościom twórczym w jego towarzystwie.
Projekty piętrzą się na kartkach - wystarczy je tylko obfocić :), tylko noce takie krótkie ...

W październiku prezentujemy projekty dla początkujących: bombkę z mikrokulkami i okładkę na notatnik z filcu. Zobaczcie też koniecznie sztukaterie Sylwii Serwin.

Z pracowni w Drzeniowie pozdrawia Was Kreatywnie.comwtorek, 9 października 2012

Wywiad z Panią Beatą Witkowską-Krause, instruktorem zajęć z mozaiki ceramicznej.

Wsród instruktorów Kreatywnie.com pojawiła się nowa osoba, która z wielką energią poświęca się tworzeniu mozaiki ceramicznej i postanowiła podzielić się z nami swoją wiedzą. Poniżej krótki wywiad z panią Beatą Witkowską-Krause.

DF: Dzięki swojej pracy mam szczęście poznawać osoby takie jak Pani – pełne energii i twórcze, zaangażowane w to, czym się zajmują. Jednym słowem podobnie „zakręcone” na punkcie kreatywnej działalności jak ja sama. Zawsze tak było w Pani przypadku?

BWK: Można powiedzieć, że zawsze. Gdzieś w środku chęć tworzenia i realizowania się poprzez swoje prace była zawsze moim marzeniem.

DF: Czy mozaika pojawiła się na Pani drodze przypadkowo, czy był to świadomy wybór? Jakie były okoliczności spotkania z tą techniką i początki pracy?

BWK: Mozaika pojawiła się na mojej drodze przypadkowo. Jestem dekoratorem wnętrz i przy okazji pracy nad jednym z moich projektów zostałam poproszona o pomoc przy realizacji zabudowy wanny mozaiką. Było to dla mnie prawdziwe wyzwanie, nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tą formą tworzenia. Zostałam rzucona na głęboką wodę. Dostałam do ręki garść maleńkich płyteczek, cęgi i zadanie by wykonać z tego jaszczurkę… i wykonałam. Efekty pracy można zobaczyć na stronie Pixelmosaic. Był to początek mojej współpracy z firmą Pixelmosaic pana Bartłomieja Chojana, od którego  nauczyłam się od podstaw sztuki tworzenia mozaiki. Początkowo robiłam tylko projekty, ale mój zapał i chęć  uczestniczenia w realizowaniu tych projektów zaowocował  dalszymi pracami. Duże wymagania, nacisk na dokładność, wręcz pedantyczne podejście do najmniejszego nawet szczegółu w każdej z wykonywanych prac spowodowały, że szybko opanowałam podstawy tej techniki, a co za tym idzie moje prace były coraz lepsze.

DF: Oglądając dzieła, które przynosi Pani do naszej pracowni zawsze jestem pełna podziwu dla ich jakości i niesamowitego wkładu wyobraźni przestrzennej. Jak powstają projekty, nad którymi Pani pracuje? Skąd inspiracje?

BWK: Moją pierwszą samodzielną pracą, zarówno jeśli chodzi o projekt, jak i wykonanie były mozaikowe manekiny. Projekty powstają pod wpływem impulsu. Przy manekinach był to na przykład kształt i poza. Jeden z manekinów wyróżniał się taneczną pozą dlatego jako motyw mozaiki wybrałam motyw muzyczny – podobiznę wokalistki rockowej Blondie.

DF: Pani najciekawszy projekt? Który przedmiot szczególnie Pani wspomina?

BWK: Drugi z manekinów był większym wyzwaniem ze względu na jego sztywną i dość nienaturalną pozę. Szczęśliwie udało mi się przekuć jego mankamenty na atuty i owa nienaturalna poza manekina stała się wyjściowym motywem do stworzenia dzieła o tematyce pantomimy. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego szczególnie ze względu na pierwsze wahania i moje wątpliwości. Może właśnie dlatego ten projekt wspominam ze szczególnym sentymentem.

DF: Wiem, że sama pani tworzy materiały do mozaiki – czy można gdzieś kupić płytki ceramiczne, które pani wytwarza?

BWK: Materiały do tworzenia mozaiki wypalane są w pracowni Pixelmosaic. Tam właśnie wycinamy i pokrywamy szkliwem odpowiednio przygotowaną glinę. Płyteczki możemy wykonać na indywidualne  zamówienie.

DF: Czy każdy może zamówić u Pani mozaikę do swojego domu/mieszkania?

BWK: Wszelkie prace związane z tworzeniem mozaiki możemy wykonać według naszego projektu lub na życzenie klienta. Mozaikę oczywiście może zamówić każdy – zarówno firma , jak i osoba prywatna.

DF: W mojej ocenie my Polki jesteśmy ogromnie praktyczne i twórcze – wysoko cenimy umiejętności własnoręcznego wykonywania wszelkiego rodzaju przedmiotów użytkowych. Od jakiegoś czasu można pod Pani okiem nauczyć się podstaw mozaiki w naszej pracowni. Jak Pani ocenia zainteresowanie warsztatami?
BWK: Warsztaty, które prowadzę   w „Kratywnie.com” dają mi wiele radości. Być może miałam ogromne szczęście, gdyż  panie, które uczestniczyły w zajęciach stworzyły naprawdę piękne i bardzo dobre technicznie prace. Każda mozaika była inna mimo, że powstała na tym samym przedmiocie. Niesamowitym przeżyciem jest porównanie na koniec zajęć wszystkich prac kursantów. Powstałe w ciągu 4 godzin prace w piękny sposób odzwierciedlają duszę Pań, które przychodzą na zajęcia. Ja sama staram się czerpać z tych dzieł nieco inspiracji i wiedzy dla siebie.  Faktycznie Polki mają duże poczucie piękna i potrafią wyrazić to w swoich pracach.
 
DF: Życzę Pani samych sukcesów i wielu pomysłów w dalszej pracy z mozaiką!

BWK: Bardzo dziękuję

Kontakt do firmy Pixelmosaik: http://www.pixelmosaic.com.pl/
Warsztaty z mozaiki w Kreatywnie.com: http://www.kreatywnie.com//?t=page&s=1&d=233Fot. Beata Witkowska-Krause, projekt własny.

Fot. Małgorzata Szareyko-Grzybowska, praca wykonana na warsztatach mozaiki w Kreatywnie.com

piątek, 5 października 2012

Niespodzianka na pokazie

Podczas dni otwartych staram się planować spotkanie z gościem, który otwiera przed uczestnikami tajniki swojego rękodzielniczego warsztatu. Losy ostatniego spotkania ważyły się do ostatniej chwili i pomyślałam, że zamiast szukać daleko powinnam pokazać wam prace i techniki, którymi zajmuje się współpracująca z nami Asia. Jakiś czas temu była na szkoleniu z sospeso u samej Monic'i Allegro (autorki techniki). Dziś po przyjeździe do pracowni zobaczyłam prace przygotowane na jutrzejszy pokaz i oniemiałam - szczerze mówiąc to chyba najładniejsze prace świąteczne, które widziałam. Szczerze podziwiam za wytrwałość, a jak to zrobić można zobaczyć już jutro biorąc udział w naszym dniu otwartym. 
Zapraszamy! Koniecznie przynieście swoje prace.
Z Poznania pozdrawia Was Kreatywnie.com

Autorką prac i zdjęć jest Joanna Trojanowicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.Koronkowo

We wzorcowni u koleżanki rzucił mi się w oczy przecudny delikatny talerz. Coś innego wśród pozostałych przedmiotów. Byłam pewna, że to koronkowy papier Decomanii, który od długiego czasu za mną chodzi, ale okazało się, że nie. W domu zabrałam się za własny i na szczęście zrobiłam próbę - to co wydawało się banalnie proste wcale takie nie jest. Pierwszy zmyłam, drugi jest akceptowalny, a kolejny powinien być już taki jak trzeba :).
Z pracowni w Drzeniowie pozdrawia Kreatywnie.com


czwartek, 4 października 2012

Polska brzoza

Po spacerze w lesie natchnęło mnie na powtórkę z efektu brzozy, którego właśnie się nauczyłam. Wszyscy zastanawialiśmy się co właściwie jest nie tak w pudełku, które robiliśmy na szkoleniu i doszliśmy do wniosku, że odcienie kolorów. Tak więc postanowiłam użyć więcej bieli i trochę inny zestaw farb. Tak się zaaferowałam tym efektem, że ostatecznie przekombinowałam resztę :), ale mam już spójny pomysł na to co ma się pojawić na warsztacie.
Z pracowni w Drzeniowie pozdrawia Kreatywnie.comśroda, 3 października 2012

Chicago

Kolejna nowość wśród papierów i wielki powrót lacca scurente. Zawsze lubiłam ten preparat, zwłaszcza jego zapach (pachnie jak likier pomarańczowy :). Przez jakiś czas używałam tylko jego odpowiednika na bazie wody, ale nowa formuła i kolor przekonały mnie do powrotu.
Mała ciekawostka dla spostrzegawczych - na obrazie przykleiłam kilka przestrzennych elementów, na początku miał być męski pasek, ale wybrałam coś innego ...
Kreatywnie.com Drzeniów


wtorek, 2 października 2012

Graffiti

Wśród nowych papierów do decoupage pojawił się motyw Nowego Jorku. Kompletnie nie wiedziałam jak go ugryźć, na warsztatach kazali po prostu malować :). Tak więc z zapałem wymieszałam różne rodzaje farb, wprowadzając struktury i coś podkusiło mnie żeby zacząć chlapać. Chyba zaraziłam tym kilka innych osób :), w każdym razie ku mojemu zaskoczeniu coś zaczęło mi wychodzić. Bardzo spodobał mi się efekt gumy uzyskany z szablonu i szorstka struktura cementu. Po powrocie zaczęłam na gorąco bawić się resztkami papieru i chyba byłam pod wyraźnym wpływem lektury kryminału :).
W każdym razie, zabawa jest przednia, mazanie farbami wprawia w euforię, a papier układa się sam :). Pierwszy raz moje prace wzbudziły szczery entuzjazm małżonka i nie chciał ich oddać do pracowni w Poznaniu :).
Kreatywnie.com Drzeniów


Pin It button on image hover