poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Nabór na projektantów Kreatywnie.com

Kochani!
Nadszedł czas, kiedy postanowiłam stworzyć wirtualną pracownię i zwrócić się do szerszego grona w poszukiwaniu projektantów w dwóch dziedzinach: filcowanie i decoupage (na początek), którzy mają chęć współtworzyć blog Kreatywnie.com pod względem prezentowanych inspiracji w zamian za przekazane materiały.

Warunki ogólne:
1. jeśli czujesz się jak ryba w wodzie w jednej z powyższych technik, lubisz wyzwania projektowe i posiadasz własnego bloga z prezentacją swoich prac ... zgłoś swoją kandydaturę z krótkim uzasadnieniem i danymi kontaktowymi na nasz adres: kreatywnie@poczta.fm

2. w ciągu 14 dni dokonam wyboru najciekawszych ofert i prześlę dokładne warunki współpracy wybranym osobom.

Zapraszamy do zgłoszeń!
Pozdrawiam serdecznie Dorota, Kreatywnie.com

niedziela, 28 kwietnia 2013

Koralowa czerwień

Wśród jednych z  moich ulubionych farb akrylowych odkryłam ostatnio ciekawy odcień czerwieni, którego nigdy dotąd nie doceniałam. Jest na tyle niejednoznaczny, że można uznać go za lekko różowy, ceglasty jak i łososiowy. Łagodny, pasuje do projektów w wielu stylach. W ramach inspiracji prezentujemy skrzynkę na drobiazgi ozdobioną dodatkowo hiszpańskim papierem do decoupage wykonaną przez Panią Barbarę, a ten konkretny kolor kupicie z rabatem jeszcze do 4.05.

Serdecznie pozdrawiam, Dorota Kreatywnie.com


sobota, 20 kwietnia 2013

Prowansalskie klimaty

Dziś odbył się kolejny kurs decoupage, który łączył dwa zagadnienia. Jednym z nich była propozycja w prowansalskim stylu. Na przykładzie prostej deseczki na kalendarz ćwiczyłyśmy malowanie dekoracyjne w tonacji błękitów i turkusów, patynowane szarościami, beżami, bielą ... Zgodnie z tym co przypuszczałam najwięcej trudności sprawiły nowe transfery, które wymagają po prostu więcej czasu na schnięcie, żeby komfort pracy był odpowiedni. Ale technika została przybliżona, efekty zachwycające, inspiracja poszła w świat :).


Serdeczne pozdrowienia, Dorota Kreatywnie.comczwartek, 18 kwietnia 2013

Guma

Nie sądziłam, że jakiś preparat jeszcze bardzo mnie zaskoczy. Tymczasem podczas warsztatów instruktorskich zetknęłam się z nową pastą "efekt gumy", którą wykorzystałam w kontekście decoupage graffiti, a później w industrialnym. Po wyschnięciu pasta jest głęboko matowa, jedwabista w dotyku i po prostu ... gumowa :). Nałożona przez szablon świetnie imituje odciśniętą podeszwę buta czy ślad opony. Widziałam też jej rewelacyjne wykorzystanie podkreślające cienie na budynkach, które były motywem przewodnim w kompozycji. Aż chce się jej dotykać :)
Wszystkich, którzy poczuli się nią zaciekawieni zapraszam TUTAJ, a poniżej przykład zastosowania na fragmencie obrazu. Przez jakość zdjęcia niestety nie do końca widać jej strukturalność.
Pozdrawiam serdecznie, Dorota Kreatywnie.com

środa, 17 kwietnia 2013

Przestrzennie

Odkrywając uroki macierzyństwa ciągle natrafiam na nowe niespodzianki, które najczęściej wiążą się z moją nieobecnością w pracy. Nieocenioną wprost podporą w takich sytuacjach jest Asia, która między innymi godnie zastąpiła mnie na szkoleniu z sospeso, a teraz dzielnie wdraża je w Kreatywnie. Wybór techniki był nieprzypadkowy - żadna z nas nie ma tyle dbałości o detale i umiłowania do precyzji. Ja z lubością mażę się w farbie i ostatnio wyżywam się malując szpachlą. Pani Basia dba o wszystkich początkujących i spełnia się rzeźbiąc w wełnie.
Między wieloma informacjami przekazywanymi na codzień zrodził się pomysł na warsztat i dzięki temu mogę zaprosić Was na nowe zajęcia z zakresu sospeso rampicante prowadzone przez Asię Trojanowicz. Nazwa nie do przetłumaczenia - cała tajemnica specyfiki tego rozwiązania zostanie rozwiana na warsztacie.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Kreatywnie.com
Fot. i wykonanie Joanna Trojanowicz, ramka w technice sospeso rampicante.

sobota, 13 kwietnia 2013

Uwaga na życzenia

Jakiś czas temu w kontekście zbliżającej się czterdziestki nieśmiało zamarzyłam o kilku samotnych nocach w celi i diecie, która oczyści organizm i postawi mnie na nogi. Nie miałam pojęcia, że już całkiem niedługo jadąc na święta wielkanocne zamiast objadać się mazurkami wyląduję z dzieckiem w szpitalu, a wktórce na oddziale zakaźnym w "celi" z kroplówką i rotawirusem. Organizm uważam za bardziej niż oczyszczony i od tej pory mam tylko jedno skromne życzenie na wszystkie nadchodzące urodziny "zdrowia dla całej rodziny i dla siebie, żebym mogła wszystkimi się zaopiekować".
Tym właśnie życzeniem powitam wiosnę, która pozytywnie mnie zaskoczyła po powrocie do Poznania.
Tegoroczny sezon ogrodniczy zacznie się ze znacznym opóźnieniem, a dodatkowy czas można spożytkować na przygotowanie niepowtarzalnych akcesoriów. Poniższa inspiracja to praca wykonana na zeszłorocznym plenerze.
Pozdrawiam serdecznie już z Poznania, Dorota Kreatywnie.com


Pin It button on image hover