sobota, 31 maja 2014

Riot

Riot to jedno z pierwszych słów, których nauczyłam się na angielskim po tym jak postanowiłam go odkurzyć. Buntownik.
Z zachwytem odkryłam, że quiet riot to również styl w meblarstwie, niekoniecznie odnoszący się do mojej osoby. To stylizacje, w których czuję się najlepiej. Niepozorne na zewnątrz, zaskakujące w środku. Poniżej wspólne dzieło przygotowane jako przykład na najbliższe warsztaty stylizowania farbami Autentico na przykładzie mini komódek.
Pozdrawiam serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com
niedziela, 25 maja 2014

Idealna niedziela

Czekałam z utęsnieniem na niedzielę bez deszczu i się doczekałam. W końcu moja pobudka o 6.00 na coś się przydała i zaczęłam od śniadania na trawie w parku sołackim. Kto jeszcze nie był niech koniecznie odwiedzi niedzielny targ śniadaniowy! Żadnej diety na następne tygodnie, bo udało mi się spróbować pyszności tylko z dwóch stoisk :).
Niespodziewanie udało mi się też skończyć prace nad szafką. Mam nadzieję, że jej konstruktor nie przewraca się w grobie po tym jak ją upcyklingowałam ...
Zafascynowało mnie przywacanie do życia mebla w tak bogatą historią. Malując zastanawiałam się jakie skarby chował w szafce jej właściciel. Odkryłam kilka plamek gumy arabskiej i wylany atramet. Zapiski stolarza na płycie wewnątrz szuflady ... Zapach tytoniu pomieszany z drewnem. Ubytek po papierosie odłożonym na brzegu ... Samo życie. Cudnie było się w to zagłębić machając pędzlem. Szafka po stylizacji została opatrzona nowymi gałkami z mewą. Użyłam farb kredowych w kolorze milk, polar blue i ... nieznanym :).
Czas wystawić Wasze szafki na balkon i nadać im nowy charakter, zapraszam na warsztaty: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=345
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

piątek, 9 maja 2014

Przerwa na życie

Ostatnimi czasy pozwoliłam sobie odpocząć od kreatywności. Dla mnie to nieprawdopodobne, ale naprawdę nie byłam w stanie sięgnąć po nic większego. Nowe modele Myboshi, dobra książka (o Marcie Stewart :) i mnóstwo czasu na przemyślenia. Tak powstała poniższa czapka-bombka model IZUMO, wykonany wg książki MyBoshi muetzeundmehr. Ten model będzie wprowadzony na pewno od końca sierpnia na warsztaty MyBoshi w naszej grupie robótkowej.Podczas długiego weekendu ponownie dostałam od Was pozytywnego kopniaka, uruchomiłam twórcze pokłady i zachłannie rzuciłam się w wir przygotowań do premiery nowych farb ...
Od długiego czasu śledziłam farby kredowe, częściowo podzieliłam się z Wami swoimi doświadczeniami i przyszedł czas na ich poznańską premierę.
Koniec z pracochłonnym szlifowaniem mebli! :) Czas na kredowe szaleństwo.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota z Kreatywnie.com
A poniżej moje dokończone i sentymentalne domowe pudełko na nitki :)

poniedziałek, 5 maja 2014

Zanim kupisz nowe meble ...

Jeśli lubisz własnoręczne przeróbki meblowe, ale zniechęca cię wielodniowe szlifowanie i przygotowanie mebli - mamy coś dla Ciebie!
Przed sezonem działkowo-ogrodowym, przed wakacyjnymi wyprawami do Waszych letnich domków i urlopami w mieście otwieramy nowe możliwości na kreatywną i prostą stylizację mebli farbami kredowymi.
Te ekologiczne farby mają wieloletnią tradycję i recepturę, a przy okazji stwarzają niesamowite możliwości zarówno na małych jak i dużych przedmiotach.

Tym samym zapraszam Was na pokaz 10.05 i premierę nowych farb w Poznaniu. 17.05 pierwsze warsztaty: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=345

Poniżej kilka inspiracji, które wyszukałam dla Was w internecie, wkrótce pokażemy Wam naszą ekspozycję:
Źródło: http://www.itallstartedwithpaint.com/the-etsy-shop/ Źródło: http://roadkillrescue.net/2012/08/pinstriped-round-table/Źródło: http://www.creativegreenliving.com/2014/02/dresser-into-sideboard-makeover-annie-sloan-chalk-paint.html

niedziela, 4 maja 2014

Majówka z motylami

Pogoda na majówkę w tym roku nie dopisała :( Nici z planów grilowych i spacerowych, ale za to znalazł się czas na działania twórcze. I tak oto powstał zegar, wzorowany na tym warsztacie http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=250 tylko w wersji mini :)Reliefy z pasty mineralnej dodatkowo zostały "potraktowane" złotą pastą woskową.


Ze sklepu Kreatywnie.com wykorzystałam następujące produkty:

- zegar MDF,
- pędzel do szablonów

- szablon 3D
http://www.kreatywnie.com/sklep/pl/p/Szablon-3D-ornament/797
 - złotą pastę
http://www.kreatywnie.com/sklep/pl/p/Pasta-do-spekan-dwuskladnikowych-zlota/425
 - patynę
http://www.kreatywnie.com/sklep/pl/p/Patyna-bitumiczna-Maimeri/503
- klej do decoupage

lakier wodny matowy


- gesso

- farby akrylowe Idea
http://www.kreatywnie.com/sklep/pl/p/Farba-akrylowa-IDEA-123-zbozowe-pole/52http://www.kreatywnie.com/sklep/pl/p/Farba-akrylowa-IDEA-472-brazowa/50


Wszystkie materiały dostępne są w sklepie stacjonarnym Kreatywnie.com, ul. Zeylanda 4/2 12, 60-808 Poznań, tel. 61 833 43 53 . Zapraszam.


Pozdrawiam :)
Marta
 http://decofantazja.blogspot.com
Pin It button on image hover