sobota, 30 sierpnia 2014

Kreda tablicą ...?

Pierwsze moje skojarzenie z kredą to tablica ... Przy okazji projektów na szkle postanowiłam wykorzystać pisak kredowy i farbę w kolorze Nearly Black, która do złudzenia przypomina powierzchnię starej tablicy szkolnej. I tak na początek roku powstały słoiczki na przyprawy i lampiony po których można pisać ... :)
Wypada również wspomnieć i zaznaczyć, że nie jestem autorką pomysłu z serduszkowym okienkiem, natknęłam się na niego wśród milionów stron DIY na Pinterest. Wydał mi się na tyle uroczy, że koniecznie chciałam mieć taki dla siebie.

Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com


środa, 27 sierpnia 2014

Kufer na skarby

Efekt rdzy to jeden z długo odkładanych przeze mnie projektów warsztatowych, które czekały na swój moment. Poza tym, że koniecznie chciałam zastosować motywy industrialne, szczególnie zależało mi na połączeniu ich ze Stamperyjnym efektem złoceń "cegiełkowych", które pozwoliłam sobie trochę postarzyć na potrzeby motywu. Od września warsztat wchodzi do naszego TERMINARZA.
Technika jest żmudna i pracochłonna, wymaga nieco dokładności, więc trzeba się trochę przyłożyć i mało jest miejsca na artystyczny bałagan :). Za to efekty bardzo inspirujące i odmienne od techniki decoupage jaką powszechnie znamy. Zapraszam!
Kreatywnie.com, Dorota.


wtorek, 26 sierpnia 2014

MyBoshi, My ... Backpack :)

Dziś krótko. Plecak.
Takie proste zlecenie, a zajęło mi kilka tygodni. Nie samo szydełkowanie, ale koncepcja rączek, klapki, sznurka ... To do tej pory największy obiekt jaki zrobiłam z MyBoshi. W szyciu pomagała mi mama, która ciągle twierdzi, że lubi szyć bez maszyny :). Teraz w końcu czas na mój komin :).
Pozdrawiam Was, Dorota z Kreatywnie.comsobota, 23 sierpnia 2014

MM-Art, warsztaty konstrukcji wykrojów i szycia

Zastanawialiście się kiedyś nad tym skąd się biorą wykroje? Ja dość często. Koszystałam wielokrotnie z gotowych i zawsze fascynowało mnie przeniesienie projektu na wymiar i wykrój.
Dzięki przyjaciółce Moni mogłam wziąć udział w warsztacie konstrukcji wykrojów na przykładzie plecaka. 4 godziny wytężonej pracy i wyszłam z głową tętniącą pomysłami i nowymi umiejętnościami. Marzena to geniusz konstrukcji, a potrafi tak wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia, że szycie wydaje się banalne :)!
Poza tworzeniem wykrojów u Moniki i Marzenki można oczywiście szyć. Nawet jeśli nie ma się o tym żadnego pojęcia.
Kontakt do organizatorki warsztatów: Monikasobota, 16 sierpnia 2014

Wspólny mianownik = lawenda

Lawenda uwodzi nas mieszkańców klimatu umiarkowanego nie tylko właściwościami i wspomnieniami z wakacji w Prowansji. Lawenda to idealny odcień fioletu, który łagodzi skołatane nerwy :). Moja pomysłowa ciocia znalazła wspólny mianownik dla dwóch pozornie różnych mebli. Różnych kształtem, materiałem i przeznaczeniem. Z całości przy moim skromym udziale powstała lawendowa witrynka. Użyłam koloru MILK i LAWENDA :). Do tego serwetka, trochę wosku, przecierki. Szafka jak nowa. Pozdrawiam Was wakacyjnie i cieszę się, że mogłam komuś zrobić taki upominek :).
Dorota z Kreatywnie.com

niedziela, 10 sierpnia 2014

Mariaż farb kredowych z MyBoshi

Projekt MyBoshi - My Bag w pełni. Powstają kolejne warianty toreb, tym razem z podszewką pomalowaną farbami kredowymi. W trakcie tworzenia energetyczny plecak z w odcieniach zieleni, wkrótce go pokażę.
Farby kredowe na tkaninie, mimo niewielkiego usztywnienia świetnie sprawdzają się jako dekoracyjny nadruk. Można je prać ręcznie.
Wakacyjne pozdrowienia, Dorota z Kreatywnie.com
czwartek, 7 sierpnia 2014

37 cm na kredowe eksperymenty

Zauważyliście pewnie, że farby kredowe na zmianę z MyBoshi pochlonęły mnie w ostatnim czasie ustępując miejsca pozostałym technikom. Udało mi się spędzić jedną niedzielę na filcowaniu, ale okazło się, że moje zmagania spotkały się ze zdegustowaną miną klientki :). Wyżyny mojego warsztatu, róże ręcznie farbowane, mieszanka cudnych kolorów ... A klientka chciała tylko zwykły kwiatek z kółka. Masz babo straconą niedzielę.
Tymczasem równolegle przygotowujemy projekty stołeczków warsztatowych. Na zajęciach będzie można wybrać romantyczny, graficzny (black&white) i rustykalny.
Na potrzeby stołków, stołeczków, stolików i krzeseł o zaokraglonym kształcie powstał projekt szablonu - stempla. Osobiscie jestem nim oczarowana. Mam ochotę ozdobić nim poduchy, torby i wszystko dookoła :). Szablon będzie wkrótce dostępny na Zeylanda w dwóch wersjach. Najbliższe warsztaty planujemy na 19.08.2014.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota z Kreatywnie.com
Pin It button on image hover