niedziela, 13 września 2015

Podstawy?

Jeszcze przed chwilą pisałam o stworzeniu nowego programu warsztatów z techniki serwetkowej dla początkujących. Byłam ogromnie ciekawa kto się zgłosi i na ile program się sprawdzi. Efekt spotkania weekendowego to dla mnie ogromna satysfakcja. Jeśli takie są teraz początkujące kursantki to moja praca będzie coraz przyjemniejsza :). Zapisy na kurs prowadzę tutaj: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=2
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota Kreatywnie.com

poniedziałek, 7 września 2015

Pamiątki z wakacji

Farby akrylowe firmy Calambour z linii extra-fine acrylic colors to wyjątkowy produkt na naszym rynku. Zostały stworzone jako koncepcja kolorystyczna związana ściśle z kolekcją papierów ryżowych Coastal Collection. W przypadku kolekcji morskiej mamy do wyboru kilka idealnie dopasowanych barw, co zdecydowanie ułatwia kompozycję i wybór. Kolory są stonowane, subtelne i delikatne – jakby już przetarte i lekko „wypłowiałe” pod wpływem nadmorskiego klimatu.
Praca z farbami tej linii nie różni się od pracy z akrylami. Są na bazie wody i mają bardzo lekką konsystencję. Wymagają dokładnego wymieszania przed użyciem.
Na czym więc polega różnica?
Farby z linii extra-fine acrylic colors firmy Calambour łączą w sobie właściwości akrylu i farb kredowych. Są przede wszystkim głęboko matowe, mają doskonałe krycie i przyczepność. To alternatywa dla hobbystów, którzy nie widzą sensu inwestycji w duże opakowania farb kredowych, ale cenią sobie jakość i komfort pracy. Farby idealnie nadają się do efektu shabby – czyli przecierek, zarówno tych za pomocą wosku jak i tych będących efektem suchego pędzla. Można je zabezpieczać lakierem lub bezbarwnym woskiem. Występują w opakowaniach szklanych – w klasycznych słoiczkach 150 ml, dzięki czemu ich aplikacja i wykorzystanie nadmiaru nie stanowi problemu.
Poniżej projekt z wykorzystaniem linii extra-fine acrylic colors firmy Calambour. Opis krok po kroku znajdziecie wkrótce w magazynie hobbystycznym.
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com


Pin It button on image hover