sobota, 28 listopada 2015

Od pudełka do projektu

Nie jest tajemnicą, że od dość długiego czasu jak by to nazwać ... "układam sobie życie na nowo" :). Wiąże się to z niezliczoną ilością zmian i przeorganizowaniem właściwie każdego składnika procesu, który składa się na naszą codzienność. Podnieść się po tak spektakularnym upadku nie było łatwo, ale czas pozwala na znalezienie właściwego dystansu do tego co obiektywne.
Na pewno wiele da się zrobić lepiej, kulturalniej, szybciej lub właśnie wolniej. Mi potrzebne było poczucie, że robię coś w zgodzie ze sobą.
Cała ta powyższa wypowiedź jest niczym innym jak usprawiedliwieniem powodu mojej twórczej niemocy ostatnich miesięcy.
W końcu rozgościłam się w nowej pracowni, synek urósł na tyle, że potrafi malować obok mnie. Skoro przestałam się spieszyć, szamotać i pewne sprawy można uznać za poukładane pozostało mi skupić się na tym, co jakoś tam mi wychodzi :).
Poniżej efekt spotkania z Beatą Wośkowiak - niedawno zaprezentowała u nas dwa nowe projekty warsztatowe, mające swoje źródło w mixmediowym Pentarcie. Od inspiracji do realizacji - mam nadzieję, że jednak nie odwzorowałam tego co zobaczyłam na warsztatach, a potraktowałam to jako pracę na temat.
Nowy warsztat już w styczniu: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=301
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Od materiałów do efektu końcowego, czekam na lepsze światło :) ...

poniedziałek, 23 listopada 2015

Grudniowe inspiracje

Zwykle rozpoczynam pracę nad bombkami w lipcu, choć naprawdę trudno się za nie zabrać kiedy na zewnątrz jest tyle zieleni. Najlepsze pomysły miewam za to w grudniu, kiedy sezon właśnie się kończy :). Co roku obiecuję sobie je zapisać i opracować jak najwcześniej, ale jakimś cudem moje zapiski i tak mnie do tego nie mobilizują. Wydaje się, że wymyślono już wszystko, tymczasem zawsze można znaleźć coś nowego i ciekawego. W tym roku moim małym odkryciem są płatki śniegu lub raczej lodu - opalizujące lub bezbarwne. Nadają bombkom szklisty, lekki wygląd i mienią się jak zmrożone kawałki lodu. Poniżej projekt na najbliższy warsztat domkowy - http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=115. Przygotowałam małą zmianę programu w postaci nietypowego wykończenia.
Płatki - posypkę śniegową - można zamówić w naszym sklepie: http://kreatywnie.com/sklep/pl/c/Produkty-okolicznosciowe-swieta/39
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com
Pin It button on image hover