wtorek, 19 stycznia 2016

Jestem dziewczyną rockandrollową :)

Nie da się ukryć, że moje zainteresowania muzyczne mają dość mocny wpływ na odbiór rzeczywistości i estetykę. Zdecydowanie bliżej mi do grafik w stylu steam punk, loftu i industrialu niż brokatu. Jednak od czasu do czasu podobnie jak z kolorami lubię zmierzyć się z techniką, która rozwija we mnie inną wrażliwość i wciąga w nieznany świat. Oczywiście wycieczki te bywają trudne, żmudne i związane z kompromisami po obu stronach, ale warto wybić się ze swojej strefy komfortu, żeby poznać coś nowego.
Pracowałam od jakiegoś czasu nad warsztatem w stylu glamour. Bazą były bombki przywiezione przez Beatę Wośkowiak z nowym programem warsztatowym. Postanowiłam przenieść je na grunt trochę bardziej uniwersalny i pozbawić odrobiny koloru :). Poniżej piękne klimatyczne zdjęcia Ani Stachowiak i moje spontaniczne zbliżenie na stół warsztatowy, żeby pokazać wieko :).
Warsztaty planuję na luty: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=389


środa, 13 stycznia 2016

Rustykalnie

Farby kredowe to ciągle dla mnie temat niewyczerpany. Malowanie mebli wydaje się prostą sprawą. Wybieramy kolor, malujemy, ozdabiamy, woskujemy i gotowe. Nowy, użytkowy przedmiot w domu. Jednak nie bez powodu w przypadku farb kredowych mówi się o stylizacji. Polega ona na celowym i konsekwentnym doborze kolorystyki, materiałów, faktury, motywów - charakterystycznych dla wnętrza, które chcemy stworzyć. Kredowy mebel może być mocnym akcentem wyznaczającym główny styl lub elementem zupełnie neutralnym, ale np. z ciekawym wnętrzem.
Przygotowałam dla Was krótki przewodnik po stylach w formie warsztatowej pod kątem malowania mebli, z opisem najważniejszych cech. Na warsztacie połączonym z mini wykładem i prezentacją zdjęć pomalujemy również wybrany przeze mnie mebel, który pasuje do stylu będącego tematem zajęć.
Jest w tym mimo wszystko duża dowolność i jestem pewna, że Wasze prace będą zupełnie różne.
Zaczynamy od stylu rustykalnego.
Aktualnie pracuję nad scandi i industrialem :).

Poniżej przepiękne zdjęcia Ani Stachowiak z przykładem stołeczka, który pomalujemy na warsztacie.
Najbliższy termin 4.02: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=358
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com
Pin It button on image hover