niedziela, 29 maja 2016

Próbuję na własnej skórze ...

Okrągły kształt pudła okazał się wyzwaniem :). Wydawało mi się, że ominę trochę żmudne liczenie poszczególnych ścianek prostopadłościanu przy oklejaniu papierem ryżowym, tymczasem dołożyłam sobie parę innych wyzwań ... Całość robiona "z ręki", bez taśmy malarskiej, czuję, że miejscami bardzo hand made :). Magia koloru skóry pojawia się dla mnie dopiero po 3 warstwie farby aquacolor, a finalnie po czarnym wosku i cieniowaniu. Przy okazji pobawiłam się dawno zapomnianym sprzętem do obrabiania dziurek :). Zapraszam w czerwcu i w lipcu: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=390


czwartek, 12 maja 2016

Odkurzyłam Łucznika - mixmediowa kopertówka

Dziś mixmediowa kopertówka. Papier stone inspiruje do odkurzenia maszyny do szycia. Tak bardzo przypomina skórę, a jednocześnie nie sprawia kłopotów przy zwykłym przeszyciu, jest miękki i plastyczny. Podczas malowania wykorzystałam kilka technik i mnóstwo materiałów, które kojarzyły mi się z tkaniną, ale przede wszystkim wykazały się odpowiednią elastycznością.
Wewnątrz torebki podszewka.
Już wkrótce w programie warsztatów.
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com


wtorek, 10 maja 2016

Papier kamienny - inspirujące tworzywo

Kwietniowe warsztaty z Beatą Wośkowiak jak zwykle wniosły sporo inspiracji na przyszłość. Bardzo przyjemny i nowy projekt z efektem skóry zaproponowała na bieżący sezon Stamperia.
Własne pudełko można wykonać już niedługo na warsztatach, w przygotowaniu wersja prostokątna i okrągła. Nie uwierzycie ile różnych odcieni farb składa się na kolor skóry. Praca wydaje się monotonna, jednak z każdą warstwą wydobywa się głębia faktury, a końcowe cieniowanie nadaje całości bardzo naturalny wygląd.


Przy okazji zetknęłam się z nowym dla mnie tworzywem - papierem kamiennym. Niezwykle wytrzymały, przypomina skórę, a jednocześnie świetnie przyjmuje farby różnego rodzaju. Wkrótce więcej na ten temat. Na dzień dzisiejszy muszę ograniczyć się do maleńkiego paska z klamerką :). Poniżej przykład kufra - źródło zdjęcia Stamperia.it.
Najbliższy termin zajęć już w czercu: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=390


Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.comPin It button on image hover