sobota, 27 sierpnia 2016

Ten szablon do mnie pasuje ...

Mam nietypowe biuro ... Każda ściana pod innym kątem. Znalazłam rozwiązanie na przechowalnię drobiazgów. Jedno sobotnie przedpołudnie, zapachniało terpentyną i gotowe.
Mała metamorfoza komody, szablon pochodzi ze strony: http://stencils.pl/
Dziś mówią zdjęcia, ja zdążyłam się w międzyczasie zmęczyć słońcem ...
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com
wtorek, 23 sierpnia 2016

Skandynawskie klimaty

Skończyłam właśnie projektować cykl warsztatów dotyczących stylizacji mebli farbami kredowymi. Niestety nie do końca jest to wymarzony przedmiot, bo na projekt wybrałam piękny geometryczny stojak na wino, ale próby jego wyprodukowania spełzły na niczym bądź na ilościach przekraczających moją powierzchnię do przechowywania.
Tak więc padło na stolik nocny. Jak większość przedmiotów, które przeznaczyłam do stylizacji znalazł natychmiastowe wykorzystanie w moim warsztatowym domu.

Warsztaty stylizacji mebli z serii metamorfozy różnią się od pozostałych. Ich konstrukcja pozostawia dość dużą część na teorię, prezentację i dyskusję o stylu. Finalnie zajmujemy się malowaniem/stylizacją przedmiotu - uzbrojeni w wiedzę o wyznacznikach i elementach charakterystycznych dla danego tematu.
Staram się za każdym razem nawiązać do prostego skojarzenia, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Tym razem "ciasteczko oreo" :).
Warsztaty: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=358


Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

piątek, 19 sierpnia 2016

Vert de Bleu

Uwielbiam stylizacje krzeseł ze "skarpetkami" w innym kolorze, które stanowią wykończenie nóżek. Dziś na warsztacie kolor Vert de Bleu (do zamówienia TUTAJ) z odrobiną bieli. Krzesło będzie częścią ekspozycji targowej - "przed i po", a na co dzień posłuży moim kursantkom. Dziękuję http://stencils.pl za inspirację, koniecznie zaglądajcie, powstaje właśnie kolekcja dla hobbystów.
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.comśroda, 3 sierpnia 2016

Kamienne rzeźby powertex

Stone art to dziedzina, która zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia. Mimo, że szczerze lubię przedmioty użytkowe, rzeźbienie w masach najróżniejszego rodzaju od zawsze sprawiało mi ogromną przyjemność. Dlaczego więc raz nie zrobić czegoś tylko dla samej przyjemności tworzenia? :)
Dacie wiarę, że baza to zwykły styropian? Zmienia się w przepiękną strukturę kamienia w ciągu jednych warsztatów. Odnalazłam w nich wszystko co potrzebne żeby wywołać uśmiech na twarzy - ugniatanie, masowanie, wcieranie, kreowanie, kształtowanie, malowanie, elegancję i prostotę.
Zapraszam: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=398
Dorota z Kreatywnie.com


Pin It button on image hover