środa, 31 marca 2010

Morskie klimaty


Z racji tego,że mieszkam nad morzem raczej rzadko zdarza mi się robić coś w klimacie morskim. Tutejsze bazarki,molo i wszystkie miejsca odwiedzane przez turystów zapełnione są po brzegi "pamiątkami znad morza". Myślę jednak,że lokalne drobiazgi nie zawsze muszą kojarzyć się z tandetą. Ostatnio stanęłam przed poważnym wyzwaniem,ponieważ naszą pracownię odwiedził pewnien pełen entuzjazmu Pan,który takie morskie pamiątki zbiera...:) Zamówił poniższy zegar. Mam nadzieję,że sprostam oczekiwaniom :)

Kreatywnie.com,Gdynia

poniedziałek, 29 marca 2010

Fryderyk – mój konik

Powyższa gra słów jakkolwiek rozumiana niestety daleka jest od prawdy. Po pierwsze Fryderyk już właściwie nie jest mój – bo w trakcie robienia został sprzedany.
Po drugie moja edukacja muzyczna przypadła na czasy, kiedy na flecie grało się przyśpiewki ludowe, a w chórze śpiewało Międzynarodówkę. Dzięki temu moje zainteresowania zamiast ku Chopinowi szybko skłoniły się ku klasyce ... punk rocka.
Tak czy inaczej skoro Fryderyk ma swój rok, patrzy na nas z plakatów, a nawet z kubeczków postanowiłam dodać coś od siebie. Materiał to masa papierowa, technika serwetkowa, farby akrylowe. Inspiracja kropkami na siodle – z katalogu mojego nowego dostawcy.
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 26 marca 2010

Kogut intelektualista

Nasze poniedziałkowe spotkania w gronie przyjaciół(-ek) zaowocowały poniższym dziełem. Kogut może posłużyć jako ozdoba wielkanocnego stołu, ocieplacz na kieliszek z jajkiem lub pacynka. Czy nie jest uroczy? Na zdjęciu z autorką. Technika - filcowanie na mokro i własnoręcznie wykonane okulary z drucika.
Kreatywnie.com Poznańczwartek, 25 marca 2010

Wielkanocne sospeso

Szkoda byłoby nie pokazać jeszcze jednego efektu naszych zajęć wielkanocnych. Poza pisankami staram się zawsze dodać do programu coś odmiennego typu świeczka, stroik, świecznik. Bardzo wdzięczną techniką do wykorzystania na dodatkach jest sospeso. Poniżej kolejna odsłona dekoracji z folii termoplastycznej w postaci bardzo wiosennych wianków.
Kreatywnie.com Poznańwtorek, 23 marca 2010

Kuraki

Każdego roku staramy się wymyślić coś ciekawego na warsztaty świąteczne. Nie jest to łatwe,bo mając już tyle edycji za sobą ciężko kursantki zaskoczyć, szczególnie dlatego, że same mają już dużo ciekawych pomysłów. W tym roku jako jeden z wariantów pojawił sie kurak. Generalnie temat podałam jako dowolny - po prostu technika serwetkowa na styropianie, jednak efekt końcowy nie był taki oczywisty :) I tym razem ja zostałam zaskoczona...
Kreatywnie.com,Gdynia

Japonki z Danii

Przyszła do nas nowa dostawa - prosto z Danii. Kolejny raz podczas rozpakowywania poczułam się jak dziecko w Wigilię :). Przedmioty okazały się ciekawsze niż w katalogu i mimo, że przecież wiedziałam co zamawiam wyjmowanie ich z kartonu było jak odkrywanie kolejnych niespodzianek. Jeszcze tego samego wieczoru musiałam zabrać się za dekorację poniższych pudełeczek. Ćwiczę sospeso w wersji mini - pudełka mają około 9x4 cm. W wersji niepomalowanej są z kartonu.
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 22 marca 2010

Róże

W weekend między reklamą, a filmem powstały mimochodem dwie róże z filcu. W końcu udało mi się wypróbować nowe szablony Clover, które leżały na moim stole od kilku tygodni i stanowiły widoczny wyrzut sumienia. Koleżanka zadzwoniła z pytaniem o wykonanie róży z filcu 1 mm i to dało mi do myślenia, a następnie do zrobienia :). Różę robiłam wcześniej z materiału, więc dlaczego nie miałoby wyjść z filcu? Wystarczyło tylko zszyć dwie połówki arkusza A5 i dalej już poszło według instrukcji. Teraz krąży mi po głowie ogrom możliwości – ozdabianie butów, naszyjniki, broszki ... A jeśli jeszcze wprowadzę różne tkaniny, dodam kokardki i inne dodatki ... Róże od dawna chodziły mi po głowie, zakochałam się w pracach tych Pań: http://www.etsy.com/shop/AutumnArt?page=1
http://www.etsy.com/shop/rosebudlips
i już nie było odwrotu – musiałam spróbować jak się to robi.
Szablony będzie można kupić już wkrótce na Filcowanie.pl
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 19 marca 2010

Kafle

Udało się zorganizować kolejne warsztaty z tilingu klasycznego. Albo mamy coraz ładniejsze serwetki, albo prace z zajęć na zajęcia są coraz lepsze :). Fascynuje mnie trwałość tej dekoracji uzyskana za pomocą żywic - jedyna wada to zapach i czas schnięcia.
Żeby nie było tak kolorowo, to dziś włożyłam swoje paluchy w mokre jeszcze kafle Pani Basi i Marty :). Czyli najprawdopodobniej kolejna warstwa żywic przed nami :). Miłego weekendu!
Kreatywnie.com Poznań

środa, 17 marca 2010

Pierwsza dama

Na styczniowym szkoleniu z malowania dekoracyjnego wolałam zrobić koguta. W związku z czym pozostało mi tylko obserwować koleżanki jak radzą sobie z damą - mam wrażenie, że ulubionym projektem maestro Nicolasa. Formatki do mnie dojechały, nasza dzielna praktykantka Marta je dla mnie przygotowała - nie pozostało więc nic innego jak się za nie zabrać. Dokładnie przeanalizowałam notatki i fotografie, w sumie starałam się nimi zainspirować, ale pierwsza dama, która powstała to jednak więcej niż tylko inspiracja - chwilowo to naśladownictwo stylu mojego nauczyciela. Mam nadzieję, że po kilkunastej lub kilkudziesiętnej zacznę tworzyć własne :).
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 16 marca 2010

Raku

Trudno w to uwierzyć, ale przedstawiona praca jeszcze do wczorajszego pokazu była białym wazonikiem z surowego biskwitu szklonego wewnątrz. Za sprawą czarnego biskwitu naśladującego raku wdzięczny wazonik zmienił się w dość mroczne zjawisko, które miało na celu prezentację techniki. Powstała praca nadal jest użytkowa, można w niej układać kompozycje kwatowe, choć trudno mi sobie wyobrazić roślinę poza ... kaktusem, która by pasowała :).
W każdym razie zabawa z czarnym biskwitem jest przednia, ręce i narzędzia bez trudu domyłam i chyba sama zachęciłam się do dalszych poszukiwań obiektów pasujących do tej techniki.
Kreatywnie.com Poznańponiedziałek, 15 marca 2010

Pisanki czas zacząć

W piątek rozpoczęłam oficjalnie warsztatmi wielkanocnymi sezon wiosenny. Kto wczoraj próbował wybrać się na spacer po Poznaniu wie, że raczej powinnyśmy lepić baławany niż malować jajka, ale może właśnie na przekór pogodzie warto zacząć przygotowania do świąt.
Program zajęć jak zwykle był napięty, ilość informacji chyba dość przytłaczająca - ale efekty tak różnorodne, kolorowe i wiosenne, że humor się poprawia od samego patrzenia.
Kreatywnie.com Poznańpiątek, 12 marca 2010

Filcowy plener i torebki

W maju planujemy organizację kolejnego pleneru - tym razem tematem zajęć jest filcowanie. Program obejmuje kilka tematów, w sumie pięć warsztatów - jest idealną okazją do zgłębienia zagadnień związanych z filcowaniem zarówno dla osób początkujących jak i do poszerzenia wiedzy w przypadku osób średniozaawansowanych. Przewidziałam projekty o różnym stopniu zaawansowania w tym samym temacie. Plener odbędzie się ponownie w Bornem Sulinowie, termin to 13-16.05.2010, zapisać można się na stronie http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=122.
Przygotowując zadania na plener zrobiłam torebkę i na szczęście od razu ją sfotografowałam, bo chwilę później pojechała w świat.
A tu impresje z ostatnich warsztatów filcowania torebek - uczestniczki postawiły wysoką poprzeczkę, ale udało się sprostać oczekiwaniom.
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 11 marca 2010

Malowanie dekoracyjne

Mamy mnóstwo zapytań o warsztaty z malowania dekoracyjnego na formatkach, którego uczyłam się ostatnio w Hiszpanii. Byłoby jednak dużym nadużyciem, gdybym wstawiła je w terminarz tuż po powrocie ze szkolenia. Pomyślałam, że to dobra okazja do tego, żeby napisać jak powstaje program takich zajęć. Muszę przede wszystkim przemyśleć rodzaj przedmiotów, sposób ich wykonania i koszty. Technika wbrew pozorom wcale nie jest banalna i wiele rzeczy może po prostu nie wyjść - najprostszą drogą do jej sprawdzenia jest praktyka. Zagadnienia są dla mnie dość nowe, podejście odmienne od dotychczasowego. Wykonuję więc najróżniejsze warianty dekoracji, w kilku stylach, odmiennej kolorystyce, z użyciem narzędzi którymi dysponuję. Jak tylko uda mi się przećwiczyć zaplanowane prace, powstaną warsztaty - a ponieważ doba jest jak zwykle za krótka, a nasze zajęcia odbywają się codziennie, trochę to jeszcze potrwa :).
Poniżej próby z lawendą wykańczane waniliowym woskiem.
Kreatywnie.com


sobota, 6 marca 2010

Losowanie i Magazyn 02/2010 - ikona i broszka

Post zaczęłam pisać w sobotę, a później zreflektowałam się, żeby zaczekać do losowania :).

Jutro 10.03 uruchamiamy kolejny numer magazynu hobbystycznego - 02/2010. W tym wydaniu prezentujemy:


decoupage i złocenia - na przykładzie ikony pokazujemy jak wykonać złocenia techniką foliowania i jak nanieść szlagmetal za pomocą szablonu


broszka filcowana na mokro - kontynuujemy informacje o filcowanych kwiatach. Tym razem prezentujemy w jaki sposób wykonać przestrzenną broszkę-mak składającą się z trzech warstw. Projekt ten jest doskonałym wprowadzeniem do filcowania na formie - np. kapci, torebek itp.

Wśród projektów bezpłatnych prezentujemy prosty sposób na zdobienie świeczki techniką serwetkową i reportaż o plenerze decoupage w Bornem Sulinowie.

8.03.2010 rano wylosowałyśmy zwycięzcę candy. Jest nią jasnobłękitna - gratulujemy! Dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w zabawie.
Prosimy o kontakt i przesłanie adresu pocztowego na kreatywnie@poczta.fm - szablon już czeka na wysłanie, a udostępnienie magazynu wymaga instrukcji :).

Kreatywnie.com Poznań

środa, 3 marca 2010

ŁKS

Czasami warto zrobić coś, czego zazwyczaj unikamy - np. popracować w niedzielę. Przyjaciółka znalazła się w potrzebie i postanowiliśmy połączyć urlop ze spotkaniem towarzyskim i pomocą podczas warsztatów. W ubiegłą niedzielę ŁKS zorganizował wielką imprezę pod hasłem ŁKS dla Łodzian, Łodzianie dla ŁKSu, podczas której naszym zadaniem było opiekowanie się najmłodszymi. Pracownia W Malowanym Kufrze z moim skromnym wsparciem była częścią przedszkola ŁKS, w którym organizowałyśmy zajęcia filcowania. Najwiekszym powodzeniem cieszyły się filcowane na sucho kule styropianowe. Jak widać nie tylko wśród dziewcząt, co bardzo nam się podobało. Dzień był wparawdzie pracowity, ale bardzo przyjemny, dzieciaki bardzo grzeczne i twórcze, a rodzice zadowoleni.
Kreatywnie.com PoznańPin It button on image hover