piątek, 30 lipca 2010

Filcowa łąka

Nie próżnujemy. Tydzień zaplanowany na robienie zdjęć do magazynu zaowocował dodatkowo mnóstwem filcowych kwiatów w najróżniejszych kolorach. Dodatkowym powodem jest też to, że mamy do przerobienia około 6 kg wełny, którą zamówiłam w nadziei, że będzie idealnym rozszerzeniem oferty, a okazała się … niefajnym zaskoczeniem. Na szczęście na kwiaty się nadaje. Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 29 lipca 2010

Jak szewc bez butów …

Z myślą o mojej przyszłej kuchni tworzyłam pudełko na herbatę. Miało być spatynowane czasem, ale jednocześnie proste w formie i neutralne w charakterze. Jego zrobienie nie zajęło dużo czasu, a projekt w pełni odzwierciedla moje zamiłowanie do szablonów.
Już wkrótce wprowadzam mnóstwo nowych wzorów (jak gdyby tych kilkadziesiąt, które mamy nadal nie było wystarczających :). Jednak trudno sobie odmówić kiedy wzornictwo jest po prostu 100% trafione w moje potrzeby. Zegary, pismo – wszystko czego mi brakowało do pełni szablonowego szczęścia.
Kreatywnie.com Poznań


środa, 28 lipca 2010

Szal na gazie :)

Od jakiegoś czasu jako tania alternatywa do jedwabiu przeznaczonego do filcowania nuno pojawiła się w naszej ofercie gaza. Lekka i kolorowa jest przydatna zarówno do wzmacniania prac filcowych (patrz magazyn, materiał o sztulpach) jak i podstawa np. do wykonania szali. Poniżej jedna z moich prób – fantazyjny morski szal z delikatną falbanką. Bardzo podoba mi się efekt przesunięć nitek, które odsłaniają ładne ażury.
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 26 lipca 2010

Nowe ikony

Praca nad materiałem do jednego z magazynów zainspirowała mnie do zmian w programie warsztatów z ikonami. Przygotowany przez Paulinę projekt w formie tryptyku: http://www.magazyn.kreatywnie.com/?action=show_proj&p=25
tak bardzo mi się spodobał, że postanowiłam wprowadzić jego elementy do nauki złoceń. Poniżej pierwsze efekty czyli zdjęcia z warsztatów.
Kreatywnie.com Poznańsobota, 24 lipca 2010

Mój króliczku!

W końcu udało mi się stworzyć coś DLA NIEGO. Miało być fioletowo, jest kolor alg morskich i lniany. Rozpoczynamy serię wieszaków malowanych dekoracyjnie z wykorzystaniem małych formatek. Chciałam dać szansę przede wszystkim tym, którzy obawiają się zapisać na warsztaty profesjonalne, a chcieliby poznać podstawy hiszpańskiego malowania. W ten sposób powstała konstrukcja szkolenia, które w terminarzu pojawi się już wkrótce.
Kreatywnie.com Poznań

Kołyska

Prawie zdążyłyśmy już o niej zapomnieć, a przecież opuściła naszą pracownię zaledwie kilka dni temu. Pojawiła się wraz z gościem na naszych warsztatach i została na kilka dni :). Miało być różowo, choć dla chłopca.Postanowiłam więc złagodzić wściekle słodkie róże na papierze podmalowując je na biało i fioletowo.Kompozycja została uzgodniona, więc wykonanie i lakierowanie zajęło nam stosunkowo mało czasu. Mam nadzieję, że Szymon Junior obierze od nas masę pozytywnych fluidów, które włożyłyśmy w wykonanie kołyski i będzie codziennie słodko i szybko zasypiał :).
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 22 lipca 2010

KluczDwa tygodnie temu byłam w Poznaniu, a w tym tygodniu miałam przyjemność gościć moją siostrę w Gdyni. Poza zwiedzaniem Trójmiasta,moczeniem nóg w morzu i"babskimi" zakupami udało nam się nawet coś pomalować :) Jakiś czas temu zamówiłam sobie wieszaki na klucze i jakoś nie miałam na nie pomysłu,więc niecnie wykorzystałam obecność Doroty,która w zamian za prawidła ozdobiła mi jeden. Efekty na zdjęciach.
Dzięki uprzejmości mojej siostry odbyły się także premierowe w Gdyni warsztaty z hiszpańskiego malowania,ale o tym w nastepnym poście ;)
Kreatywnie.com,Gdynia

sobota, 17 lipca 2010

Jak Mary Delany ...

Styropian to dość mało popularny materiał w decoupage – z reguły przypominamy sobie o nim przy okazji świąt. Tymczasem jeśli odpowiednio go przygotujemy można wydobyć z niego świetną fakturę lub przez lakierowanie zupełnie wygładzić. Odkąd kupiłam sobie książkę o życiu i twórczości Mary Delany trzyma się mnie stylistyka zbliżona do jej papierowych mozaik, a co za tym idzie przychylnym okiem spoglądam na papiery FIAM, złoto i czerń.
Poniżej przykładowa praca przed i po – dla mnie efekt wręcz niewiarygodny.
Kreatywnie.com Poznańpiątek, 16 lipca 2010

Na kolorowo

W taki upalny dzień jak dzisiaj nie pozostało mi nic innego jak zamontować się przy wiatraku i starać się dotrwać do końca dnia. Zważając na mój błodosławiony stan muszę się trochę oszczędzać,więc ostatnio jeśli się za coś zabieram, to gabarytowo są to raczej miniaturki :) Dziś wziełam się za filcowanie...torby już raczej jednorazowo nie zrobię,ale małe broszki-czemu nie?! Tak się wkręciłam,że udało mi się zrobić nawet dwie :) Generalnie polecam(czy na urlopie czy nie)- wiatrak,zimne napoje,czesanka wełniana i do dzieła!
Kreatywnie.com,Gdynia

czwartek, 15 lipca 2010

Umilacz CZASU


Kiedy jakiś czas temu zabrałam się za malowanie techniką easy painting, okazało się,że wyszłam już trochę z wprawy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta-już dawno nie ćwiczyłam. Technika nie należy do najłatwiejszych,więc warto pielęgnować nabytą już wiedzę. Nie pozostało mi nic innego jak wziąć się w garśc i nadrobić zaległości. Już od jakiegoś czasu chciałam wykorzystać jedną z nowych serwetek z widoczkiem,więc upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu- i poćwiczyłam i stworzyłam coś nowego :)
Kreatywnie.com,Gdynia

środa, 14 lipca 2010

Po co butom ładne prawidła?

Podczas malowania takich przedmiotów jak prawidła męska część naszych klientów zadaje pytania typu – czy buty mają oczy? :). Czy to oznacza, że zwykłe przedmioty nie mogą być po prostu ładne?
Jakiś czas temu dostałam w prezencie prawidła, które w końcu doczekały się dekoracji – dziękuję siostra za spędzony nad nimi czas!A do ładnych przedmiotów użytkowych dokładam jeszcze klamerki :).
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 13 lipca 2010

Holenderskie?Oto kolejna praca z cyklu- na zamówienie. Odwiedziła nas ostatnio Pani,która jest wielbicielką holenderskich dodatków. Przyniosła drewniane chodaki i bardzo chciała,aby pojawiły się na nich wiatraki. Jedyne wiatraki jakie miałam, to małe wyrywki z papieru klasycznego. Jakoś trzeba było sobie radzić,więc easy painting poszedł w ruch :)
Kreatywnie.com,Gdynia

poniedziałek, 12 lipca 2010

Dziecięce inspiracje

Podczas ostatniej wizyty mojej siostry w Poznaniu powstało kilka prac, które zaprezentuję w najbliższym czasie. Jedną z nich jest wieszak dziecięcy z wykorzystaniem farb akrylowych, szablonów i formatki MDF w kształcie ptaszka.
Słodko, dziewczęco, prosto i oryginalnie. Od razu nabrałam chęci żeby wykonać inne wersje kolorystyczne.
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 9 lipca 2010

Premierowe warsztaty hiszpańskiego malowania za nami

Wczoraj odbyły się pierwsze warsztaty z hiszpańskiego malowania dekoracyjnego - na przykładzie formatek w kształcie kogutów. Jestem zachwycona poziomem prac uczestniczek i pełnym zaangażowaniem w naukę nowej techniki. Gotowe prace w takiej ilości robią wrażenie, dostarczyły mi wielu inspiracji i zmotywowały do tworzenia dalszych przykładów. Będzie to tym łatwiejsze, że bardzo lubię wszystko co rustykalne :).
Kreatywnie.com Poznań

środa, 7 lipca 2010

Szkatułki 3D

Odkąd zaczęłam przychodzić do pracy na piechotę straciłam na kreatywności :). A to dlatego, że najwięcej pomysłów twórczych przychodzi mi do głowy podczas jazdy samochodem, zwłaszcza w większe trasy. Na autostradzie mam ochotę zjeżdżać na parkingi i notować lub nagrywać na dyktafon tyle tego jest :).
Po krótkiej wyprawie na drugą stronę Poznania wpisałam nowy warsztat z zagadnieniami decoupage przestrzennego - tym razem z wykorzystaniem papieru klasycznego. Aż się zastanawiam jak to będzie z pomysłami po wyprawie do Gdyni ... :)
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 6 lipca 2010

Ofiara remontu

Obawiałam się, że podczas remontu pochlapiemy coś farbą. Podłoga da się doczyścić, ale z wełną już gorzej ... :) Na szczęście większych strat udało się uniknąć za to praktycznie zniszczyliśmy jedno solidne krzesło, które wszystkim posłużyło do wspinania. Był to świetny pretekst do jego przemalowania, a ponieważ z ostatnimi katalogami dostaliśmy dużo inspiracji i przykładów wręcz rzuciłam się do jego wykonania. Oczywiście teoria swoje, a w praktyce farby nie do końca zachowywały się jak powinny (mieszałam różne). Stąd krzesło wyszło zupełnie inne niż w założeniu. Mimo to jak na pierwszą pracę z tej serii jest zadowalające. W tle natomiast widać kołyskę, nad którą właśnie pracujemy. Takie rzeczy możemy wykonywać tylko latem, kiedy warsztatów nie ma aż tyle i jest trochę miejsca. Efekt końcowy oczywiście pokażemy.
Kreatywnie.com Poznańponiedziałek, 5 lipca 2010

Magazyn hobbystyczny 06/2010

Kolejny magazyn hobbystyczny już dostępny. Upały dokuczają, trudno wykrzesać twórczą energię. Postanowiliśmy więc sięgnąć do technik podstawowych - prezentujemy filcowanie na sucho w najprostszej formie, za pomocą szablonu i pudełko na przybory do szycia ozdobione techniką decoupage oraz szablonem.

W części bezpłatnej znajdziecie wywiad z projektantką Moniką Tymicką, w którym rozmawiamy o filcu jako twórczej materii i pierwszą część kącika doświadczalnego, prezentującego subiektywne opinie o produktach do decoupage - tym razem piszemy o klejach.


Zapraszamy do lektury
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 2 lipca 2010

Kamieniczki

Podczas ostatniego pleneru decoupage zaplanowałam wykonanie między innymi kamieniczek w technice 3D. Od dawna miałam zmodernizować ten warsztat, jednak ciągle szukałam odpowiedniego przedmiotu. Wazony ceramiczne okazały się świetną materią do ćwiczeń. Na plenerze dodatkowo wykorzystałyśmy bandaż z gipsem, jednak czas jego schnięcia trochę utrudnia zmieszczenie się w 3 godzinach. Poniżej efekt prac nad prototypem warsztatowym.
Termin zajęć również udało się znaleźć:
http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=94
Kreatywnie.com PoznańPin It button on image hover