piątek, 29 października 2010

Hiszpańskie malowanie - dalsze inspiracje

Zaczęło się odliczanie do tagów świątecznych. Tym razem występujemy na Polsko Niemieckich Targach Bożonarodzeniowych we Frankfurcie nad Odrą 19-21.11.2010 (stanowisko 209) i na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu 3-5.12.2010. Jak co roku wpadam w małą panikę - co zabrać, co przygotować, jak się spakować itd. W weekend z myślą o targach powstało kilka aniołów.

Z rozpędu w końcu zrobiłam obiecany obrazek dla małej Gabi, której nie spieszy się z wyjściem na świat :). Może jak się dowie co na nią czeka to się zdecyduje :).Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 28 października 2010

Zamówienia specjalne

Zamówienia specjalne potrafią przynieść tyle samo radości co rozczarowań. Dla mnie są cenne przede wszystkim dlatego, że zmuszają mnie do rozwoju, poszukiwań, nowych odkryć - jednym słowem mobilizują. Dowiaduję się dzięki nim jak wiele potrafię. Do tego uśmiech osoby odbierającej gotowe przedmioty jest jak największa nagroda.
A wady - czasami bardzo trudno trafić w czyjeś wyobrażenia, zwłaszcza jeśli brakuje koncepcji. Najbardziej nie lubię zdania "niech Pani zrobi jak uważa", bo wtedy zupełnie nie wiem na czym stoję. Klienci często przeceniają nasze możliwości czasowe, a praca pod presją bardzo mi nie wychodzi.
Trudno mi zrezygnować z prac zleconych, choć powinnam zająć się głównie warsztatami. Im więcej gorzkich przygód zamiast słodkich uśmiechów tym więcej wątpliwości.
Idą święta - cała masa prezentów do zrobienia przed nami ... Robić - nie robić oto jest pytanie :). A poniżej zlecenie, które już za chwilę opuści naszą pracownię.
Kreatywnie.com Poznań

niedziela, 24 października 2010

Tromp loei'l - duży projekt na ukończeniu

Nie mogę się doczekać własnej pracowni na wsi. Do tego czasu zabieram materiały ze sobą i jak za starych dobrych czasów wnoszę i wynoszę, anektując jadalnię na swoje potrzeby. Pobyt w odosobnieniu od codziennych obowiązków sprzyja pracy nad projektami. Mam tu wprawdzie inne - gospodarskie - zajęcia, a pogodna skłania do ostatnich porządkowych prac na zewnątrz, ale długie wieczory nastrajają już prawie świątecznie. Tak więc w ciągu kilku dni powstała cała seria scrapowo-decoupage'owych bombek, anioły, seria kogutów i ... skończyłam drzwi. Jedno skrzydło zajęło mi cały dzień :). Kurs krok po kroku ukaże się w Magazynie Hobbystycznym, a poniżej zajawki z prac nad drzwiami.
Kreatywnie.com Poznań

środa, 20 października 2010

Czapki z głów - filcujemy kapelusze i nie tylko

Sezon filcowy w pełni. Zainteresowanie wełną jako surowcem jest niesamowite, a tym samym filcowaniem jako rzemiosłem. Lato nie bardzo nastraja do projektów typu czapka lub kapelusz, tymczasem w październiku wydają się być zupełnie na miejscu. Podczas ostatnich warsztatów gościłyśmy Panie ze Szczecina, które podjęły się trudu wykonania poniższego kapelusza. Nie jest to zadanie łatwe, również fizycznie nadwyręża siły. Jednak kiedy patrzy się na efekty na pewno warto - 3 godziny pracy i można opuścić pracownię we własnoręcznie wykonanej ciepłej czapce.


Fot. Dorota Freitag, kapelusz wykonany przez uczestniczkę warsztatów.

A tu ostatni projekt w trakcie eksperymentów - czapka "zwisająca" w dół. Niestety nasza za nic nie chce zwisać :), ledwie zakręca, więc Natalia podjęła się wykonania kolejnej. Szal został wykonany przez uczestniczkę zajęć.


Fot. Dorota Freitag, szal wykonany przez uczestniczkę warsztatów.

Pozdrawiamy filcowo - Kreatywnie.com Poznań

Bombka - mariaż scrapów z decoupage

Pozostał mi do dopracowania ostatni projekt na warsztaty świąteczne. Koniecznie chciałam wykorzystać techniki malowania dekoracyjnego na płycie MDF, do tego szablony, papier ornamentowy, papier do scrapów, konturówki, taśmę dwustronną i brokaty ... Uff, chyba się udało. Teraz pozostaje doskonalenie projektu. Jakoś ze scrapbookingiem mi nie po drodze, trochę się czuję bezradna wobec mnogości materiałów. Jednak pożeniony z decoupage powoli zaczyna do mnie przemawiać. Przestrzenność (anioł jest na gąbce do 3D) dodaje lekkości. Trudno tu też do końca mówić o decoupage, ale nie o nazewnictwo chodzi. Mam przed sobą twórczy weekend ...
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 19 października 2010

Mam świnkę

W dosłownym tłumaczeniu z niemieckiego idiom "masz świnię" oznacza "masz szczęście", co zawsze bardzo mnie rozbawia, bo nam kojarzy się zupełnie z czymś innym. Na poniedziałkowym pokazie filcowania na sucho na bazie gotowego portfelika powstała taka oto praca, którą chyba każdy z nas powinien sobie zafundować, żeby grosiki szczęśliwie nam się rozmnażały :).
Kreatywnie.com Poznań

Nocne szycie

Wczorajszy wieczór spędziłyśmy na szyciu patchworków. Dzięki uprzejmości Pani Sabiny miałyśmy możliwość nauczenia się podstaw techniki. Przy okazji sprawdziłyśmy jak nasza pracownia radzi sobie z obciążeniem prądu przez trzy działające maszyny do szycia. Udało się nie wystrzelić korków, a nasze dzieła w postaci łapek do garnków dodały nam motywacji i zaczęłyśmy marzyć o narzutach ... :).
W każdym razie technika jako taka bardzo wciąga, nadaje się również dla osób, które jeszcze nie szyły lub dopiero się uczą. Od stycznia ruszą nowe zajęcia.
Kreatywnie.com Poznań

niedziela, 10 października 2010

Duży projekt

W piątek po pracy udało mi się bezpiecznie dotrzeć do domu i dzięki temu zyskałam dwa wolne dni. Pogoda bardzo dopisywała, dlatego postanowiłam rozpocząć plenerowe projekty decoupage. Plenerowe, bo trochę niewygodnie opalać farbę olejną z dużych powierzchni w domu.
Uwielbiam stare solidne drewniane drzwi, często oglądam się za nimi na ulicy - wejściowe, na klatce, czasami bywają małym dziełem sztuki. Pomieszkuję w secesyjnej dzielnicy więc obiektów do podziwiania napotykam całe mnóstwo.
Nieprzypadkowo drzwi w naszym domu padną moją pierwszą ofiarą decoupage'owania - kto wie, może ostatnią, bo nie chcę przesadzić z ilością dodatków. Projekt już jest, farby zebrane, papier odłożony. Wystarczy tylko przygotować powierzchnię. Poniżej pierwszy rzut - do zachodu słońca udało mi się zwalczyć jedną stronę :).
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 8 października 2010

Uratowane anioły

Z całej naszej walki o formatki zalane gesso w paczce zachowało się kilka sztuk do pomalowania. Rozpoczęłam akcję ratowniczą zmieniającą smutne pochlapane płyty MDF w anioły w stylu hiszpańskim. Poniżej pierwsze rezultaty - anioł "Tildowy" i świąteczny. Oczywiście będzie taki warsztat :).
Kreatywnie.com Poznańczwartek, 7 października 2010

Ćwiczenie cierpliwości

Lubię frywolitki ze względu na ... ich nazwę. Moja przygoda z nimi skończyła się na jednym kwiatku i od tej pory podziwiam wszystko co jest od niego większe. Za każdym razem kiedy organizujemy frywolitkowe warsztaty dla zaawansowanych zastanawiamy się jakie prace Panie ze sobą przyniosą. Na ostatnich zajęciach pojawiła się serwetka, która powaliła nas na kolana - swoją wielkością i precyzją wykonania. Serwetka została wykonana na podstawie wzoru opublikowanego w prasie, którego autorem jest Pan Stawasz. Natomiast wykonała ją uczestniczka zajęć, która zgodziła się na pokazanie zdjęcia.
Pozdrawiamy wszystkich frywolitkujących!
Kreatywnie.com Poznańśroda, 6 października 2010

Dzień paczki

Dziś wstałam skoro świt z nadzieją na piękny twórczy dzień - warsztaty odwołane, można więc malować. Pozostało mi do skończenia jedno spore zamówienie z ikonami i zaczęcie nowego - pięknej szafki w stylu marokańskim. Tymczasem nasz twórczy dzień rozpoczął się tak:Walka o uratowanie formatek z rozlanego gesso, na które czekamy od sierpnia trwała przez kilka godzin. Nie wiem czy kurier grał tą paczką w nogę, ale tak to wyglądało po otwarciu ...
Ikony owszem ukończone, ale zabrakło na nie nastroju i przede wszystkim czasu na szafkę. Jest bardzo skomplikowana, dlatego musi zaczekać na swoją kolej i moment skupienia.
A tu jedna z ikon w trakcie robienia, jeszcze lakierowana, wykonana metodą transferu i domalowywania.Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 4 października 2010

Magazyn 09/2010

Kolejny magazyn hobbystyczny jest już dostępny. W jesiennym wydaniu znajdziecie instrukcję filcowania na mokro dla początkujących. Po serii trudnych projektów czas na publikację o podstawach filcowania na przykładzie porfelika-torebki.W decoupage również wracamy do podstaw - codziennie odwiedzają nas klienci z pytaniami o kolorowe cieniowania. W prosty i przystępny sposób staramy się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty.W strefie bezpłatnej znajdziecie film o wypełnianiu spękań własnoręcznie stworzoną kolorową pastą z wosku i pigmentów.


Życzymy udanej lektury!
Kreatywnie.com Poznań
Pin It button on image hover