poniedziałek, 28 lutego 2011

Magazyn hobbystyczny 03/2011

Kolejny numer Magazynu Hobbystycznego jest już dostępny.

W bieżącym numerze prezentujemy opis wykonania szala z falbanką na jedwabnym szyfonie.W dziale poświęconym decoupage znajdziecie wiosenny projekt o pisance z pleksi.Jako dodatek polecamy krótki tekst o historii decoupage i opis techniki shabby chic.Życzymy miłej lektury!
Kreatywnie.com

Wiła wianki ...

Tuż przed Wielkanocą przygotowałyśmy dla Was termin zajęć florystycznych, na których można wykonać wiosenne dekoracje w postaci wianków. Prototypy są piękne - jeden z nich zagościł już na moim stole, drugi można podziwiać na Poplińskich 1 w Poznaniu. Zapraszamy 19.04.2011 na 17.00, wszelkie informacje i zapisy na stronie: http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=173
Kreatywnie.com Poznań
Fot. Alicja Ryczkowska, przykłady prac.

piątek, 25 lutego 2011

Stereo

Ale ja mam zdolnych kursantów! Przed południem miałam dwa kursy jednocześnie - filcowane maskotki na mokro i transfer w decoupage. Tematy bardzo odległe, ale kiedy uczniowie są cierpliwi można je połączyć. Ćwiczę podzielność uwagi. Mam nadzieję, że obaj Panowie są zadowoleni z efektów swojej pracy. Dla mnie bomba!
Kreatywnie.com Poznańczwartek, 24 lutego 2011

Poczta unplugged

Uwielbiam wysyłać kartki, a jeszcze bardziej je dostawać. Zwyczaj w dzisiejszych czasach wymierający. Dobrze, że mam firmę, to chociaż służbowo kilka dostaję :). Najlepsze są takie niespodziewane, bez szczególnej okazji.
W czasie świątecznym mobilizuję się szczególnie i ... zamawiam całe tony pięknych kartek u mamy. Są z roku na rok coraz lepsze, jeśli to jeszcze możliwe. Wydaje się, że ostatnie były idealne, a kolejna seria przebija poprzednie. W tym roku idealnie sprawdził się szablon do robienia kokardek - który również pojawił się na naszych półkach.
Powiem szczerze - trudno mi się z nimi rozstawać, najchętniej wysłałabym je do siebie :).

Kreatywnie.com Poznań

środa, 23 lutego 2011

Pasta śniegowa na wielkanoc

Owieczki i baranki ze sklejki zainspirowały mnie do eksperymentów z pastami śniegowymi i piaskowymi. Nadal testuję nowe produkty i bardzo spodobała mi się biała pasta z drobinkami - idealna na owieczkę. Baranka wykonałyśmy śniegową pastą węgierską Pentart. W obu przypadkach efekt lepszy niż oczekiwany. Pomysł realizowała Pani Basia, ja dodałam tylko rumieńce :).
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 22 lutego 2011

Niedoskonałości

Moja ulubiona filcowa forma to koło. Na jego bazie można stworzyć sporo przedmiotów i okazuje się, że beretom bardzo blisko do torebki. Podczas leniwego wiejskiego przedpołudnia postanowiłam pokazać teściowi na czym polega filcowanie i rozłożyłam 80 cm koło z intencją torebkową. Z przyzwyczajenia i z przejęcia rozłożyłam tylko 2 warstwy wełny co poskutkowało cienkimi rączkami. Od czego jednak mamy piękne tasiemki - wystarczyło wzmocnić uchwyty cienkim szwem. Teść stwierdził, że to bardzo trudne i nie ma pojęcia skąd po przecięciu wzięła się torba :), ale ma w niej spory udział, bo rolowaliśmy na zmianę.
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 18 lutego 2011

Popękało

Sprawdzałam definicję pisanek i moja niestety się w niej nie mieści :). Któregoś dnia przy okazji testowania nowej pasty pękającej powstał pomysł i udało się go zastosować na ceramicznym jaju. Czego nie widać - ono ma około 30 cm. Dawno nie sięgałam do tej techniki, przypomniało mi się dlaczego tak mi się podobała. Pisanka powinna symbolizować przyrodę budzącą się do życia i nadzieję, tymczasem mi najbardziej podobają się właśnie nietypowe - czarne, złote, inne od innych :)
Kreatywnie.com Poznańczwartek, 17 lutego 2011

Malarskie impresje

Po kilku latach malarskich działań na warsztatach easy painting postanowiłam nadać im bardziej autorski charakter. Zwykły obrazek zmieniłam na szkatułkę, a malowanie specjalistycznymi pędzlami uzupełniłam o kilka dodatkowych technik ułatwiających zagospodarowanie tła.
Warsztaty w nowej formie jeszcze nie ruszyły, a już mamy pierwsze prace indywidualne. Poniżej szkatułka wykonana przez uczestnika zajęć - Pana Tomka.
Kreatywnie.com Poznańwtorek, 15 lutego 2011

Lata 20-te na głowie

Wystarczą minus dwa stopnie, a człowiek chowa się za okryciami jak podczas największej śnieżycy. Kapelusz ledwo wysechł i zaraz musiał przejść chrzest bojowy w postaci wycieczki do Słubic. Mimo dwóch warstw wełny sprawdza się idealnie. Przy okazji - coś mnie podkusiło i ułożyłam pasek z jedwabnej chustki z odzysku - na czole wyszedł piękny schodek. Niech będzie, że zamierzony :). Rozetę z boku zrobiłam za pomocą szablonu YO YO, już ją trochę udoskonaliłam, żeby była większa i bardziej przestrzenna.
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 14 lutego 2011

Pisanki

Jak zwykle w przygotowanie prototypów na warsztaty wielkanocne każda z nas miała swój duży wkład. Co roku proponujemy na warsztatach kilka różnych przedmiotów i technik. Przy okazji wkręcam się powoli w nową dla mnie ofertę i testujemy zawzięcie Ideę. Mam już kilka faworytów, spodobał nam się lakier szklący.
Moje projekty pisankowe jak zwykle trochę na skróty - bez lakierowania :). Pierwsza to pisanka crackle, która choć wykorzystuje wszystkim znane techniki to jednak wnosi coś świeżego. Najbardziej podoba mi się możliwość samodzielnie wykonanej przekładki, co daje trochę niezależności jeśli chodzi o dostepność i rozmiary. No i perełki z nowych konturówek - dla mnie "kropka nad i" :).Druga to pisanka sospeso - niestety nie sprawdzi się na warsztatch. Głównie ze względu na detale, nie chciałabym stać nad kursantkami z apteczką i opatrywać poparzonych paluszków :). Za to opis wykonania tej pisanki znajdzie się w Magazynie Hobbystycznym. Mam nadzieję, że zdjęcie obrazuje wypukłości.

Kreatywnie.com Poznań

niedziela, 13 lutego 2011

Beret z różą

Ponieważ mimo pierwszych oznak wiosny ogród i gospodarstwo ciągle śpi, pobyt na wsi inspiruje do przeróżnych twórczych aktywności, na które ze względu na ilość warsztatów ciągle brakuje mi czasu w pracowni.
W końcu wypracowałam kilka ciekawych form, zwłaszcza jeśli chodzi o nakrycia głowy. Zainspirowana spacerem po Berlinie i stylem lat dwudziestych zrobiłam kapelusz - pracuję tylko jeszcze nad ozdobną rozetą z jedwabiu. Pierwsze odsłony już wktótce. W każdym razie, mam już swoją wymarzoną formę. Postanowiłam też zgłębić temat beretu z "antenką" - tym razem na czubku rozkwitła róża. Od dawna chciałam jej spróbować, jestem całkiem usatysfakcjonowana rezultatem.

Dzisiejszy dzień poświęciłam projektom pisanek. Wciągnęłam się na tyle, że od razu powstało kilka materiałów do magazynu. Szkoda byłoby się nie podzielić tym, jak powstały. A poniżej backstage - nasze pomocne łapki w akcji :)Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 10 lutego 2011

Twoja kolekcja obrazów

Nowy warsztat "Twoja kolekcja obrazów" nawiązuje do malowania dekoracyjnego i zawiera kilka różnych technik. Papiery do decoupage, media do spękań, pasty modelarskie, szablony - jest się czym pobawić podczas około 3 godzin twórczej pracy. Poniżej impresje z warsztatów.

Wczoraj miałam dodatkowo możliwość poznać przyszłego inżyniera, który chwilowo asystował mamie podczas warsztatów i dzielnie jej pomagał :)Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 8 lutego 2011

Coś dla ucha

Dawno nie było relacji z warsztatów. Podczas ferii uruchomiłyśmy zajęcia przedpołudniowe i okazało się, że pomysł się przyjął. Tak więc będziemy go kontynuować, może nie codziennie, ale raz na jakiś czas.
Dzisiaj przedpołudnie upłynęło nam na warsztatach biżuteryjnych, poniżej rezultaty. Warto było je utrwalić, będę do nich często zaglądać.
Kreatywnie.com Poznańponiedziałek, 7 lutego 2011

O(d)czarowałam Berlin

Mam za sobą piękny weekend pełen wrażeń. Udało nam się wyjechać do znajomych do Berlina. Dotychczas miałam o nim takie sobie zdanie. Ostatnie zwiedzanie bardzo mnie przygnębiło, bo oczekiwałam światowej stolicy, a ciągle krążyłam między postkomunistycznymi budowlami ziejącymi lokalami do wynajęcia. Tymczasem zwiedzanie ze znajmomymi, którzy znają moje zainteresowania to zupełnie inna bajka. Trafiłam w okolice Oranienburger Strasse. Poczułam się jak dziecko w sklepie z Lego - mnóstwo sklepów młodych projektantów, piękne kamienice, podwórza z uroczymi lokalami pełnymi pamiątek w stylu Tildy itd. Mimo deszczu trudno mi się było stamtąd wyrwać, a w planach był jeszcze wieczór w tajskiej restauracji. Przechadzając się po placu Hackeschen-Markt trafiłam na tą Panią:
http://www.hathunter.net
przymierzyłam kilkanaście modeli i chyba ogarnęło mnie zaćmienie umysłowe, bo nie kupiłam żadnego. Teraz oczywiście żałuję.
Inspiracje twórcze znajdowałam na każdym kroku, więc znów ogarnęłam mnie mania filcowa.
Żeby nie było zupełanie bezobrazkowo załączam jeszcze ostatnią kryzę z dofilcowaną etaminą i wełną z jedwabiem. Przy okazji w końcu nauczyłam się wycinać zdjęcia :).
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 3 lutego 2011

Królikowo

Uruchamiamy nowe zajęcia z patchworku. Nie mam wyjścia - inwestuję w maszyny do szycia :). Przy okazji mój domowy Łucznik znajdzie w końcu godne zastosowanie i zostanie porządnie odkurzony. Pani Sabinka przyniosła nam przykłady swoich prac - nie mogłam się powstrzymać i różowy królik już jest mój.
Kreatywnie.com Poznańwtorek, 1 lutego 2011

Dla odmiany

Kiedy zobaczyłam pewną grafikę na tym blogu:
The Graphics Fairy
nie mogłam się oprzeć wizji pudełka z jej wykorzystaniem. Graphics Fairy publikuje niezliczone ilości tak stylowych, słodkich i kuszących motywów, że nic tylko odkurzyć technikę transferu i uruchomić fantazję. Wykonanie szkatułki sprawiło mi dużo radości, wykończyłam ją nietypowo, bo pastą żelową zamiast lakieru - kto powiedział, że wszystko musi być gładkie jak szkło :). Struktura pasty skojarzyła mi się z falami na obrazku.
Kreatywnie.com Poznań

Pin It button on image hover