piątek, 23 grudnia 2011

Zdążyłam ...

Tegoroczne Święta są dla mnie bardzo wyjątkowe: bez choinki, bez zasypywania Was świątecznymi inspiracjami, bez wigilijnych potraw, za to ... z małym Maksem, który przyszedł na świat tuż po Mikołajkach. Jak łatwo się domyślić nasz czas został podporządkowany słodkim obowiązkom opieki nad maluchem i gdyby nie zamknięte sklepy pewnie nie zauważylibyśmy, że to Boże Narodzenie. Życzę Wam równie rodzinnych wrażeń i wielu pozytywnych inspiracji w Nowym Roku!
Kreatywnie.com Poznań/Drzeniów

niedziela, 4 grudnia 2011

Lepiej późno niż wcale

Przez cały sezon 2011 z przerwami absorbowało mnie farbowanie włókien białkowych. Moja przygoda z kolorami wełny zaczęła się od farb australijskich i ponieważ są bez zarzutu, a mam ich niezły zapas, jakoś nie miałam motywacji zająć się polskimi barwnikami. Jedyna wada - cena, trudna do przełknięcia. Tak więc polskie próbki cierpliwie czekały na swoją kolej, co chwilę wpadałam na nie jak na wyrzut sumienia.
Główny powód to ich opis - chyba staropolski :). Brakowało mi przełożenia na moją metodę utrwalania koloru w mikrofalówce i musiałam ją sobie wypracować. Aż w końcu ... ta dam, mam ją! Czułam się jak naukowiec odmierzając pigmenty, wyliczając proporcje - w końcu na coś się mój profil biologiczno-chemiczny przydał :). Efekty zadowalające, mogę nie tylko farbować, ale też uzupełnić kursy o wiedzę na ten temat. Jedyna uwaga - ocet, ocet, ocet ... Osobiście go nie znoszę, ale latem przy otwartych drzwiach dam radę :). Za to barwniki tak bardzo nie farbują dłoni - pracuję w rękawiczkach, ale zawsze się upaćkam na tęczowo. Tym razem udało się tego uniknąć.
Ponieważ barwniki tak ładnie się sprawdziły, pojawiły się od razu w ofercie naszego sklepu.

Jedwab i wełna pięknie czerwone ...Kreatywnie.com Poznań/Drzeniów

Magazyn 12/2011

Mamy przyjemność powiadomić Was o pojawieniu się kolejnego numeru magazynu hobbystycznego.

W bieżącym numerze prezentujemy projekt wykonania kaszkietu w technice filcowania na mokro.W dziale poświęconym decoupage znajdziecie opis poświęcony świątecznej zawieszce w technice patchworkowej.A na deser renifer w bombce z www.craftfun.pl i opis wykorzystania płynnego szkła.Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com

czwartek, 1 grudnia 2011

Jesienny konkurs - ogłoszenie wyników

Im więcej projektów pojawiało się w naszej skrzynce tym bardziej atmosfera wśród jurorów stawała się napięta. Na początku mieliśmy wspólnych faworytów, jednak każdy następny projekt burzył poprzednie ustalenia. Doszło prawie do tego, że chcieliśmy przeprowadzić losowanie, tak bardzo każdy z nas bronił swoich racji. Staraliśmy się ocenić jakość zdjęć, pomysłowość, podejście do tematu i ogólne wrażenie. Niestety nie uda się nagrodzić wszystkich :(

W bieżącej edycji konkursu nagrody otrzymują:

I miejsce i kupon o wartości 150 zł otrzymuje Marysia Gumkowska za projekt naszyjnika z metek.

(* Marysia, jak najszybciej to opatentuj :) genialne w swojej prostocie i odkrywcze)

II miejsce i kupon o wartości 100 zł otrzymuje Majka Faron z pracowni craftfun.pl za projekt bombki z reniferem.

Proste, a ujęło nas od pierwszego wejrzenia :).

III miejsce i kupon o wartości 50 zł otrzymuje Magdalena Dudała z obdaruj.eu za pachnące drzewko.Wszystkim bardzo dziękujemy za starania, pomysły, włożony czas i kreatywność. Na pewno powtórzymy konkurs za jakiś czas.

Zwycięzców prosimy o kontakt mailowy kreatynie@poczta.fm w celu ustalenia szczegółów odbioru kuponów - osobiście czy pocztą.

Kreatywnie.com Poznań/Drzeniów
Pin It button on image hover