sobota, 30 czerwca 2012

Spękania inaczej

Wydawało mi się, że sporo wiem o spękaniach, okazało się jednak, że przegapiłam pastę pękającą z Pentartu :). Nadrobiłam zaległości na szkoleniu i oto efekty. Zajawka nowego warsztatu na jesień. Efekt bardzo mi się spodobał, chyba nawet bardziej niż imitacja metalu.
Kreatywnie.com Drzeniów


czwartek, 28 czerwca 2012

Manos del Uruguay

Ręce z Urugwaju pofarbowały dla mnie piękną wełnę z jedwabiem, a konkretnie artystka podpisała się jako Vanesa. Włóczka jest niewiarygodna, błyszcząca i cudownie cieniowana. Ogarnęło mnie filcowe szaleństwo i nowe pomysły sypią się stertami, nie nadążam zapisywać. Poniżej materiał i produkt - kolejna wersja czapki z daszkiem - tym razem malinowa.
Kreatywnie.com Drzeniów


piątek, 22 czerwca 2012

Mówi na mnie Aliosza ...

Tydzień minął błyskawicznie. Gościliśmy u siebie przesympatyczną Kasię, która brała udział w pięciodniowym warsztacie certyfikowanym z filcowania. Dzień po dniu omawiałysmy nowe projekty, a ja zainspirowana pracami naszego gościa również poczyniłam kilka prac. W końcu udało mi się odnaleźć idealną foremkę na czapkę z daszkiem. Mój mąż mówi na mnie Aliosza, kiedy je noszę :).
Kreatywnie.com Drzeniów

Prace naszego gościa w komplecie i moje czapki:
wtorek, 19 czerwca 2012

Gotowy projekt

Dzięki uprzejmości naszej kursantki Pani Karoliny (http://www.felting.pl/) możemy Wam pokazać jej dzieło po skończeniu rolowania - dla mnie bomba! :) Zdjęcia również zostały przesłane przez Panią Karolinę i to do niej należą prawa autorskie.
Kreatywnie.comsobota, 16 czerwca 2012

Mini kamizelka

Warsztaty filcowania ubrań w jakiejkolwiek formie mają u nas charakter indywidualny. Przede wszystkim trwają dość długo, samo wykonanie próbki, rysowanie formy i obliczenia to czasami parę godzin. Później zostaje już tylko koncepcja artystyczna, rozkładanie i rolowanie.
Poniżej kamizelka - jeszcze w trakcie pracy twórczej, a już zajęła nam dobre 5 godzin.
Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego i nie mogę doczekać się zdjęć :)

Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 11 czerwca 2012

Złocenia

Dawno nic nie oksydowałam :). Wpadła mi w ręce literka z masy papierowej i tak biedaczka skończyła. Oklejanie szlagmetalem dopadło mnie podczas oglądania kursu decoupage - wprawdzie na zupełnie inny temat, ale to właśnie z niego wynikło. Przy okazji ćwiczę reliefy. Zostało mi jeszcze "MAS" do oklejenia i dekoracja świąteczna będzie jak znalazł.
A już w najbliższy piątek gościmy u siebie mistrza złoceń, autorkę bloga Decoupage Ma.ryski. Niezdecydowanych przekonujemy - naprawdę warto! Zostało jeszcze kilka miejsc.
Kreatywnie.com Drzeniów


sobota, 9 czerwca 2012

Wakacyjnie

Lubicie ciupagi, muszelki, kule ze śniegiem itp.? Podczas wakacji, kiedy jedyną troską jest co zjem na obiad i gdzie rozłożę swój koc sama oglądam z nudów kolorowe stragany zastanawiając się, czy czasem nie potrzebuję breloczka do kluczy, czapki z daszkiem albo szyldu z imieniem :). O tym właśnie myślałam robiąc poniższą skrzynkę. Tym, którzy już rozpoczęli urlopy - pięknej pogody!
Kreatywnie.com Drzeniów


wtorek, 5 czerwca 2012

Magazyn hobbystyczny 06/2012


Mamy przyjemność powiadomić Was o pojawieniu się kolejnego numeru magazynu hobbystycznego.

W bieżącym numerze prezentujemy projekt kryzy z dwoma falbanami w technice filcowania na mokro.
W dziale poświęconym dekoracjom znajdziecie opis jak wykonać postarzany zegar decoupage.

Polecamy również materiał o złoceniach i wywiad z autorkami najnowszej książki o filcowaniu.

Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com

piątek, 1 czerwca 2012

Urządź swoje "M" - nowe warsztaty

Pracując "w tej branży" powinnam pewnie mieć dużą lekkość w urządzaniu wnętrz. Tymczasem w moim odbiorze jest to dar, którego mi brak i każdy pomysł rodzi się w bólach i udręce. Myślę też, że podstawą w jakimkolwiek planowaniu remontu czy choćby malowania ścian jest wiedza, której mi po prostu brakuje. Pomysł zorganizowania u nas warsztatu z zakresu urządzania wnętrz od razu mi się spodobał, mam nadzieję, że uda mi się zgrać terminy i wziąć w nim udział. Zajęcia prowadzi Pani architekt, zakres informacji jest naprawdę imponujący. Kilka godzin intensywnej pracy, najpotrzebniejsza wiedza w pigułce, kolaż jako podstawa planowania prac i można ruszać na zakupy ... :). Poniżej kilka impresji z pierwszego spotkania - praca wre, efekty do pozazdroszczenia.

Kreatywnie.com Poznań

Pin It button on image hover