sobota, 28 listopada 2009

Budujemy ośnieżone domy

Mam super pracę. Na codzień napatrzę się na takie cuda, że nawet po nieprzespanej nocy biegnę żeby nacieszyć się kolejnymi. Przede mną domki w bombce - warsztat, który zaintrygował mnie już dobre dwa lata temu, ale nie miałam motywacji żeby się do niego zabrać. W końcu udało się, temat przepracowałam, wyciągnęłam wnioski i oto są - trójwymiarowe domki zamknięte w kuli. Warsztat dostarcza wielu wyzwań - konstruktorskich i malarskich, dlatego zaliczyłam go do zaawansowanych.
Poniżej prace na różnym etapie z poprzednich zajęć i gotowa bombka.
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 27 listopada 2009

Czarne róże

Pamiętacie jeszcze akcję wakacyjną "Czarne róże"? Pogoda zdecydowanie się zmieniła od tego czasu, a kalepelusze wędrują po mieście na głowach klientek :).
Warto przypomnieć sobie to spektakularne fotograficzne wydarzenie podziwiając pomysł, a przede wszystkim ilość wykonanych ręcznie od kwietnia różanych nakryć głowy. Pewnie Monice za jakiś czas też trudno będzie uwierzyć, że wszystkie je zrobiła sama.
Kreatywnie.com Poznań
Fot. Agnieszka Krupieńczyk


Więcej zdjęć: Czarne Róże

czwartek, 26 listopada 2009

Nowy konkurs na ozdobę z filcu

W tym roku Strima ponownie ogłasza konkurs na ozdobę świąteczną z filcu. Poniżej szczegóły:
II edycja Świątecznego Konkursu Strima
Zrób ozdobę choinkową z filcu i wygraj generator pary Battistella Vaporbaby Inox wraz z żelazkiem.
Możesz filcować na mokro, na sucho, igłować, korzystać z form lub nie.Czekamy na piękne ozdoby choinkowe wykonane dowolną techniką.Pamiętaj, że Twoje małe dzieło sztuki musi być z użyciem filcu!Aniołki, bałwanki, choinki przesyłajcie wraz z kuponem zgłoszeniowym najpóźniej do 11 grudnia 2009!

Na www.strima.com:
- kupon zgłoszeniowy
- regulamin

Zobacz wyniki i ozdoby choinkowe z roku 2008.

Poza tym promocja z maszyną do filcowania JANOME:

Gwiazdkowa promocja Strima

Kup JANOME FM725 i odbierz prezent dla dziecka - JANOME SEW MINI.

Wartość prezentu: 272,82 zł (brutto).

JANOME FM725 - Maszyna do dekorowania tkanin
Maszyna, która nie szyje. Nie wymaga nici, szpulki, i żadnego doświadczenia w szyciu. Łączy dwie lub większą ilość warstw materiału. Ozdobisz nią torebki, ubrania, serwetki, obrusy, poduszki. Wykonasz piękne dekoracje świąteczne, lalki, maskotki itp.

JANOME SEW MINI - Maszyna do szycia
Idealna jako pierwsza maszyna dla młodego entuzjasty lub projektanta. Łatwa w użyciu i wszechstronna. Wyposażona w 10 najważniejszych programów szycia. Doskonała do: cerowania, pikowania, szycia kostiumów i strojów dla lalek. Zalecana dla każdego, kto skończył 8 lat.

Zobacz na StrimaTV Janome FM725 w czasie pracy.

Korzystaj. Promocja trwa tylko do 24.12.2009

Polecamy!
Kreatywnie.com Poznań

środa, 25 listopada 2009

Decoupage i tkanina

Większość kursów dotyczących decoupage na tkaninie sprowadza się do poprawnego przyklejenia serwetki. Zagadnienie to można sprowadzić do banalnie prostej czynności lub rozwinąć do niewiarygodnie trudnej i żmudnej pracy. Moja rola to znalezienie złotego środka i poprowadzenie uczestników warsztatów w taki sposób, żeby to co wykonają było satysfakcjonujące i jednocześnie odpowiednie dla osób początkujących. Decoupage na tkaninie rządzi się własnymi prawami, nie wszystko da się zrobić. Stawiam przede wszystkim na twórczość własną, choć ciągle jeszcze mam w zanadrzu szablony, pigmenty olejowe i inne atrakcje związane z tkaninami. Poniżej prace z ostatniego warsztatu.
Kreatywnie.com Poznańponiedziałek, 23 listopada 2009

Wróciłyśmy

Nasza jesienna wyprawa szkoleniowa dobiegła końca i na nowo rzuciłyśmy się w wir pracy. Ustalając termin warsztatów na listopad wiedziałam, że trudno mi będzie się wyrwać z Poznania tuż przed targami. Z drugiej strony było też jasne jak wiele mogę się nauczyć. Temat zajęć obejmował kamizelki, szale i spódnice. Uczestnicy podeszli do zadań nadzwyczaj ambitnie, a ja jak zwykle wybrałam prosty temat i robiłam maksimum notatek. Na szczęście omawiałyśmy każdą pracę i wszystkie zagadnienia takie jak zrobienie kołnierzy, rękawów, kaptura stały się jasne. Nazbierałam materiałów do przemyśleń na kolejnych kilka lat.
Kreatywnie.com Poznańpiątek, 13 listopada 2009

Zabawy w śniegu

Bawię się swoim nowym odkryciem, czyli gipsem w bandażu. To proste i praktyczne rozwiązanie pozwala powlekać większe powierzchnie masą, która szybko zastyga i "udaje" wstępnie śnieg. Dzięki niemu zaoszczędzam na pastach śniegowych, a do tego gotowa konstrukcja nie jest za ciężka. Ciekawe jak się ma płonąca wieża do reszty :), ale nie mogłam się powstrzymać.
Kreatywnie.com Poznańczwartek, 12 listopada 2009

RegałGdyńska pracownia jest znacznie mniejsza od poznańskiej i dlatego zanim zacznę cokolwiek ulepszać muszę się 100 razy zastanowić.Każda nowa rzecz sprawia,że lokal nam się kurczy a produktów coraz więcej...Ostatnio postanowiłam oddzielić gotowe prace od preparatów do decu i kupiłam nowy regał.Powiem szczerze,że miejsca wcale nie ubyło a w pracowni zrobiło się tak jakby bardziej przestronnie i przytulnie zarazem :)
Kreatywnie.com,Gdynia

Zimą w plener

Po raz koleny mamy przyjemność zaprosić Was na wyjazdowe szkolenie decoupage. Planowany termin to luty, jednak zapisy otwarte są już teraz. Program zakłada przedmioty, których nie robimy na codzień na warsztatach, należy zaliczyć go raczej do zaawansowanych. Tym razem bardzo starannie dobrałam ośrodek, w którym się spotkamy - miejsce sprawdzone już na warsztatach z terapeutami.
Zapisy są uruchomione na stronie:
http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=104
zachęcam również do oglądania zdjęć z poprzedniej imprezy.
Kreatywnie.com Poznań i Gdynia
Plenery

środa, 11 listopada 2009

O motywacji do nauki

Dawno dawno temu w niedzielny letni poranek stanęłam w kolejce w markecie obok "zwykłego faceta". Wiek nieokreślony, taki sobie ktoś. Facet bezceremonialnie mierzył mnie i moje krótkie portki z mieszaniną nieśmiałości, podziwu, dystansu i zaciekawienia na twarzy. Po ciągnącej się w nieskończoność chwili wypalił: "Ale prawa jazdy to pani na pewno nie ma, a ja to zawodowy kierowca". Miał rację, nie miałam.
Tak właśnie zaczęła się moja przygoda z motoryzacją, bo kilka tygodni później ćwiczyłam już zmianę biegów w Sienie kolegi.
Zawsze jest coś czego nie umiem i będę chciała się nauczyć. Zwłaszcza na polu zawodowym. W przyszłym tygodniu czeka mnie kolejna przygoda - jedziemy uczyć się filcować ubrania. Jedyne 900 km i na trzy dni będę mogła przenieść się w świat ludzi, którzy znają to rzemiosło od lat siedemdziesiątych, a filc od dawna urósł dla nich i dzięki nim do rangi sztuki. Tymczasem nadal ćwiczę kapcie, w wolnych chwilach zaglądam na: http://www.bloomfelt.com/ i zachodzę w głowę - jak to jest zrobione! :).
Kreatywnie.com Poznańwtorek, 10 listopada 2009

Imprezy

Chciałabym polecić dwie imprezy, które odbędą się w grudniu.


Tradycyjnie już nasze stoisko pojawi się na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu. Festiwal odbywa się w terminie 4-6 grudnia. Wyjątkowo przygotowaliśmy warsztaty - proste przedmioty do wykonania w ciągu około 1,5-2 godzin. Zapisy na warsztaty uruchomiłam na stronie:
http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=83

Druga informacja jest przeznaczona głównie dla twórców, ale zapraszamy równie gorąco odwiedzających.
Kiermasz Rękodzieła Artystycznego w Trzemesznie poszukuje wystawców. Data: 12-13.12.2009 Miejsce: Dom Kultury w Trzemesznie (strona http://www.dktrzemeszno.net/) Trzemeszno, ok. 70 km od Poznania, w kierunku na Toruń/Bydgoszcz. Udział dla wystawców bezpłatny. Organizator zapewnia dach nad głową i ciepełko ;-) oraz stoły i krzesła. Zapisy i informacje w DK Trzemeszno [tel (61) 41 54 380] oraz współorganizatorki - Marii Bogusiewicz [www.myszatworzy.blogspot.com] Zachęcam gorąco, na pewno warto, przed świętami każdy kupuje prezenty, więc czemu miałby nie kupić ich właśnie u nas?

Kreatywnie.com Poznań i Gdynia

poniedziałek, 9 listopada 2009

Sweterki z Hiszpanii

Historia twórczyni marki Artis Cromatica Isabeli Garcia jest równie niesamowita i tajemnicza jak ona sama. Wystarczy jeśli napiszę, że linia produktów powstała dzięki jej talentowi, uporowi i wsparciu nawet dotychczasowej konkurencji.
Hiszpańskie "sweterki" czyli szablony w romby zachwyciły mnie swoim wzornictwem i możliwościami wykorzystania - nie tylko w decoupage. Będą z pewnością przewijać się w wielu moich projektach. Marka Artis Cromatica właśnie wchodzi do Polski, szablony pojawiły się w sprzedaży. Po nowym roku ruszy również nowy program szkoleniowy poświęcony malowaniu dekoracyjnemu w stylu Artis.
Kreatywnie.com Poznańpiątek, 6 listopada 2009

Kielce - po warsztacie

Przejazd z Poznania i Gdyni do Kielc to dla nas mała wyprawa, dlatego warsztaty organizujemy nie częściej niż raz na pół roku. Już pakowanie okazało się wyzwaniem logistyczno-konstruktorskim, ale "ciężarówka" ponownie zdała egzamin na pojemność. Droga jak zwykle po Polsce - mozolna i długa, a wszystkich przemierzających tą trasę zawsze mam chęć zapytać - jak Wy się nie gubicie w Piotrkowie Trybunalskim :).
Nasze kursanki to przede wszystkim terapeuci z okolicznych kieleckich ośrodków. Program zajęć musiał być odpowiednio dopasowany do ewentualnego wykorzystania w pracy z pacjentami. Wybrałyśmy filcowaną biżuterię, kapcie z filcu i ikony decoupage. Zgłosiło się dużo chętnych, rozłożyłyśmy więc zajęcia na dwa dni.
Myślę, że nie muszę pisać jak przyjazna była atmosfera pracy. Fotografie mówią same za siebie. Poniżej mały reportaż, dziękujemy Pani Zofii za zaproszenie i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.
Kreatywnie.com Poznań i Gdynia

Zaczynamy od kulek z bogatym wnętrzem i roladek:
A tak filcujemy kapcie:

poniedziałek, 2 listopada 2009

Konkurs czyli Candy inaczej

W trakcie pakowania i zamieszania przed warsztatami wstawiam małą niespodziankę. Zachęcona konkursami na innych blogach postanowiłam zorganizować konkurs związany z filcowaniem.
Zasady konkursu:
- należy na swojej stronie lub blogu umieścić poniższy zalinkowany banerek- pod tym postem umieszczamy komentarz zawierący słowa kreatywnie, filcowanie i chociaż jeden rym.

A teraz o nagrodzie. W skład zestawu wchodzi: szczotka do filcowania 9x13 cm, grabki do przytrzymania, pióro z 3 igłami, 2 komplety igieł, szablon ze stokrotką, zestaw wełny południowoamerykańskiej 50 g - 10 kolorów. Łączna wartość to 220 zł.

Konkurs trwa do 30.11.2009 - losowanie nastąpi 01.12.2009.
POWODZENIA!
Kreatywnie.com Poznań
Pin It button on image hover