piątek, 29 stycznia 2010

Biżuteria na folii termoplastycznej

Folię termoplastyczną odkryłam już jakiś czas temu w mojej wielkiej encyklopedii decoupage. Zobaczyłam i odłożyłam pomysł na przyszłość. Aż podczas warsztatów instruktorskich na nowo mi o niej przypomniano. Od tej pory na stałe gości w naszym terminarzu warsztatów pod różnymi postaciami - biżuterii, lampionów, opakowań. Można ją malować, podklejać folią do złoceń, łączyć z żywicami. Styczeń miał być w pracowni miesiącem rozwijania techniki sospeso, ale ze względów technicznych - nawał zajęć innego typu - przeniesiemy testy na wolne chwile.
Poniżej impresje z ostatnich zajęć.
Kreatywnie.com Poznańczwartek, 28 stycznia 2010

Pan Ferdek


Patrząc na zaspy śnieżne za oknem postanowiłam wprowadzić do naszej pracowni trochę wiosny :) Wiem,że to może trochę za wcześnie,ale zabrałam się za filcowanie wielkanocnych stworków. Efektem końcowym mojego przwdsięwzięcia jest Pan Ferdek. Ciąg dalszy nastąpi... :)
Kreatywnie.com, Gdynia

środa, 27 stycznia 2010

Easy painting

Easy Painting to jedna z metod malowania dekoracyjnego farbami akrylowymi, która opiera się na użyciu specjalistycznych pędzli marki Black Gold firmy Dynasty. Farby nakłada się kryjąco kontynuując częściowo narzucony przez papier do decoupage motyw. Najprościej zacząć od impresjonistów, możliwości nauki mieszania i doboru kolorów są bardzo duże. Easy painting to jedna z moich ulubionych technik i warsztatów - za każdym razem wydaje mi się, że umiem malować :). A to tylko sprytne pędzle, które są powycinane w taki sposób, że już ich lekkie przykładanie daje oczekiwane przez nas efekty. Cała tajemnica w ich odpowiednim doborze i wyczuciu kolorów.
Kreatywnie.com Poznań
czwartek, 21 stycznia 2010

Niebieski wieszak

Inspiracje z Hiszpanii prześladują mnie tak intensywnie, że mimo przeprowadzki i ogólnego zamieszania (prywatnie) ciągle ćwiczę w wolnych chwilach. Jako obiekt treningowy wybrałam małe formy - filiżanki, w zanadrzu mam ptaszki i motylki :). Malowanie dekoracyjne wciągnęło mnie na całego - podobają mi się struktury, które można wydobyć prostymi metodami i przestrzenność tego, co powstaje. Wkrótce mam zamiar zabrać się za duże formy - jak tylko dojadą. Nowe mieszkanie, które właśnie zagospodarowuję stanowi dodatkową motywację do pracy nad dekoracjami.
Kreatywnie.com Poznańśroda, 20 stycznia 2010

Warsztaty yo yo

Pierwsze warsztaty z yo yo już za nami. Muszę przyznać, że ich przygotowanie było czystą przyjemnością. Wybrałam się w poszukiwaniu tkanin na pobliski rynek, skąd przywlokłam piękne chusty w ornamenty, do tego wykupiłam pół pobliskiego Bławatka. Oprócz zaprezentowanych już korali przygotowałyśmy też opaskę (Natalia przygotowała :).
Mam nadzieję, że udało nam się zainspirować uczestniczki do przeglądu szafy i wkrótce powstaną niesamowite i jedyne w swoim rodzaju sznury korali o najprzeróżniejszych strukturach i kolorach.
Kreatywnie.com Poznań
sobota, 16 stycznia 2010

Jeżyki :)Odkąd przerobiłam temat filcowanych kapci chodziły mi po głowie rózne pomysły,ale niestety przed Świętami nie miałam czasu na ich realizację :( Kiedy skończyła się przerwa świąteczna od razu wpadłam w wir malowania i filcowania. Efektem mojego niedosytu artystycznego są filcowane kapcie z jeżykiem,który powstał dzięki foremce do filcowania na sucho. Dzięki formom do filcowania Ci,którzy nie mają cierpliwości lub zbytniego doświadczenia mogą stworzyć coś wspaniałego w łatwy sposób. Formy te dają dużo możliwości i przyjemności tworzenia i ja właśnie z nich skorzystałam :) Miłego ogladania!
Kreatywnie.com, Gdynia
Posted by Picasa

Mozaika decoupage

Udało mi się zorganizować zajęcia z mozaiki decoupage. Temat warsztatów powstał pod wpływem inspiracji szkoleniem instruktorów w RPA w siedzibie firmy Heritage. Udało mi się go twórczo zmodyfikować i tak połączyłam decoupage przestrzenny na bazie pasty Volume z mozaiką szkloną preparatem glass stain. Jak zwykle z tego samego motywu powstały prace kompletnie odmienne w kolorystyce i charakterze. Warsztat niestety nie odbywa się zbyt często nad czym ubolewam, bo bardzo go lubię :).
Kreatywnie.com Poznań


piątek, 15 stycznia 2010

Inspired by Nicolas

Nie mogłam się powstrzymać i między warsztatem, a spotkaniem powstał obrazek. Fotelik był niestety jedyną rzeczą jaką mogłam zabrać ze szkolenia w Santander, zmieścić w walizce i nie uszkodzić podczas podróży w samolocie. Reszta dopiero doleci i dalsze prezentacje nastąpią.
Stwierdzam, że mam za duże zamiłowanie do prostoty, maestro Nicolas pewnie by się znęcał nad tym obrazkiem przez kolejne pół dnia dodając cienie, oranamenty, napisy itd. :) Mi pomysły się skończyły i pozostawię go właśnie w takim stanie. Nie wiem czy to widać, ale on jest tapicerowany jedwabną tkaniną.
Wykorzystałam podwyższone podobrazie, którego nie muszę już pakować w ramę.
Kreatywnie.com Poznańśroda, 13 stycznia 2010

Korale yo yo

Pewnie jestem "zdolna inaczej", ale w czasach istnienia maszyn do haftowania za jedyne kilkadziesiąt tysięcy mi jednak najlepiej szyje się ręcznie :). Proste ściegi, fastryga i gotowe. Chodzi oczywiście o małe, precyzyjne formy. Projekt warsztatów yo yo powstał z myślą o tych, którzy szyć jeszcze nie potrafią (lub niewiele) i chcieliby zacząć od czegoś prostego, efektownego, co szybko da świetne rezultaty. Krążyłam wokół patchworku, ale ostatecznie przekonały mnie prostsze formy. Tęsknię za czasami, kiedy w szkole uczono podstawowych umiejętności, dlatego cieszy mnie, że techniką zainteresowały się Panie z zaprzyjaźnionej szkoły.
Prototyp powstał jak zwykle wspólnie i w biegu - mój pomysł, kulki z filcu Pani Basi, a szycie i składanie w całość Natalii (to również jej koncepcja artystyczno kolorystyczna). Jestem oczarowana efektem i lekkością wykonania. Możliwości jest mnóstwo.
Wkrótce zabieramy się za róże, a szablony pojawią się za jakiś czas w naszym sklepie internetowym Filcowanie.pl
Kreatywnie.com Poznań
wtorek, 12 stycznia 2010

El gallo pinto - relacja ze szkolenia w Santander

Podróże zamieniają perspektywę. Wystarczy wybrać się z miasta na wieś, a o zagranicy już nie wspomnę. Wiedziałam, że szkolenie w Hiszpanii będzie dla nas ciekawym doświadczeniem, ale nie sądziłam, że przełomowym. Byłyśmy gośćmi pracowni artystycznej w miejscowości Santander. Pełne obaw co do rodzaju komunikacji pojawiłyśmy się na miejscu, gdzie oczekiwał nas jeszcze bardziej wystraszony maestro Nicolas. Bardzo szybko okazało się, że odnaleźliśmy wspólny międzynarodowy język, a nauczyciel okazał się niezwykle cierpliwy, gościnny, twórczy i po prostu SUPER! :). Trzy dni minęły błyskawicznie, pozostał duży niedosyt i chęć powrotu. Ilość przerobionych technik i nasza podróż to temat na bardzo długą opowieść. W każdym razie myślę, że każda z nas opuściła Santander z myślą, że poczuła i odnalazła kolejną pasję: malowanie dekoracyjne akrylami ala Nicolas! :).
Moim odkryciem jest wosk do wykańczania prac i techniki nakładania past strukturalnych.
Będziemy pracować intensywnie nad tym czego się nauczyłyśmy, tak żebyśmy jak najszybciej mogły wprowadzać elementy malowania dekoracyjnego na warsztaty. O nowościach na pewno poinformujemy.
Kreatywnie.com Poznań i Gdynia

sobota, 2 stycznia 2010

Konkurs-losowanie

Chciałabym przede wszystkim bardzo podziękować za liczne odpowiedzi :) Przez ostatnie 10 minut siedziałam i grzecznie dzieliłam oraz zwijałam losy. Podstawowy zestaw do Decoupage klasycznego zawędruje do Joasiuni:)
Gratulujemy wygranej i prosimy o kontakt: kreatywnie_trojmiasto@poczta.fm
Kreatywnie.com,Gdynia

piątek, 1 stycznia 2010

2009

Na poznańskich targach rękodzieła spośród wszystkich cudowności zamachał do mnie małymi łapkami ten właśnie ludek:

Źródło zdjęcia: http://www.kamibashi.pl/dolls/stringdolls/index.php#sd1080

Mikołaj się zlitował i ludek astronauta zamieszkał w moim aucie. Umieszczając go na lusterku sięgnęłam do jego opisu i uznałam, że jest bardzo bardzo potrzebny właśnie komuś takiemu jak ja. Komuś, kto potrzebuje czasami motywacji do małych i dużych decyzji.
Taki był właśnie rok 2009 - po części zmusił mnie, po części zainspirował do istotnych i wielkich w moim odbiorze kroków i zmian w Kreatywnie.com. Zapączkowały nowe pomysły, zaowocowała wiedza zbierana skrzętnie przez ostatnie lata. 2010 będzie rokiem realizacji.
Oczekujcie wielu niespodzianek - mam nadzieję drodzy Czytelnicy i Sympatycy rękodzieła wielokrotnie i pozytywnie Was zainspirować!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Kreatywnie.com Poznań
Pin It button on image hover