wtorek, 28 września 2010

Owca

Nie wiem jak to się stało, że mamy wielkie filcowe ZOO z wyjątkiem owcy. W końcu jest! Jak zwykle praca zbiorowa - wykonanie: Natalia, kokardka i dzwoneczek od Pani Basi, podziwianie i motywowanie do pracy: ja :). Owca powstała z naturalnej niefarbowanej wełny i szarych loków metodą na sucho. Ma około 10 cm. Jest tak słodka, że trudno na nią nie zerkać co chwilę :).
Kreatywnie.com Poznań

Masa solna na ludowo

Jedną z niewątpliwych zalet mojego zawodu jest to, że spotykam takich ludzi jak Pani Sabina - autorka poniższych prac. Materiał, z którego powstały lale to tylko i aż masa solna.
Odwzorowanie szczegółów poszczególnych strojów ludowych jest dla mnie wprost niewiarygodne, tym bardziej podziwiam chęci i zapał autorki. Wasze prace mogą być bardzo podobne - już 01.10 kolejna możliwość zmierzenia się z własnymi umiejętnościami na warsztatach o strojach ludowych.

Kreatywnie.com Poznań

Już świątecznie

Podczas wyjazdu do Gdyni poświęciliśmy praktycznie całą niedzielę na świąteczne projekty. Miałam okazję sprawdzić ilość przedmiotów na warsztatach i to czy pomysły okazały się trafione. Najfajniej robiło nam się oszronione bombki z mikro-kulkami i pudełka z pastami śnieżnymi. Szkoda, że warsztaty trwają tylko 3 godziny - tyle jest pomysłów, które chciałoby się zrealizować.
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 27 września 2010

Gadka Szmatka

Po kilkugodzinnym staniu w korku dotarłam w same serce Warszawy. Na zaproszenie koleżanek przyjechałam na cykl kursów filcowania na Mokotowską 27 czyli do Gadki Szmatki - jedynej w Warszawie kawiarni połączonej z pracownią warsztatową.
Zaczęło się od filcowanych kwiatów - warsztat wprowadzający w tajniki poprawnego rozkładania wełny, łączenia różnych elementów i filcowania przestrzennego. Przemiły wieczór spędzony w świetnym gronie był nagrodą za trudy podróży.
Kolejny dzień równie intensywny - dwa warsztaty, w tym jeden to filcowane kapcie. Mimo, że dla niektórych to pierwsze kroki w tej dziedzinie powstały kolorowe, ciepłe i oryginalne prace. Gadka Szmatka to miejsce godne polecenia - szalone tempo życia zwalnia jak po naciśnięciu magicznego guzika zaraz po przekroczeniu progów kawiarni. Na każdym kroku znajdziecie ślady rękodzieła, świadczące o odbywających się warsztatach i o zamiłowaniach właścicielek. Koniecznie spróbujcie ciast! :).
Kończę moją wycieczkę, mam ochotę coś zmalować w Poznaniu :).
Kreatywnie.com Poznań


Fot. Bartek Kozłowski, źródło Gadka Szmatka.

poniedziałek, 20 września 2010

Na Morskiej 93 i nie tylko

Moja podróż do Gdyni obfitowała w przygody. Przede wszystkim pierwszy raz nocowałam u przyjaciół w Gdańsku - w końcu nauczyłam się trochę po nim poruszać. Pierwszy raz widziałam dom prawdziwej pasjonatki rękodzieła podporządkowany jej hobby i pudełka z naklejkami z zawartością, uporządkowane w szafie, która śni mi się po nocach :). Przeprowadziłam premierowe warsztaty na Morskiej z filcowych rękawiczek, z których zdjęcia poniżej.
No i przez zupełny przypadek trafiłam na pierwszą w życiu zorganizowaną imprezę panieńską, dzięki której szczerze się uśmiałam, a jednocześnie wzruszyłam do łez.
Wracam już niedługo :).
Kreatywnie.com Poznań

środa, 15 września 2010

Po powrocie

Miło jest wracać do pracy. Mimo mojej nieobecności zajęcia twórcze trwały nieprzerwanie. Zostawiłam małą listę inspiracji i po powrocie ku mojemu zdziwieniu - 100% normy :). Stół ugina się od gotowych prac. Staramy się przygotować na świąteczny sezon, a przede wszystkim nadgonić "produkcję" inspiracji dla uczestników warsztatów. Poniżej pierwsze przykłady w wykonaniu Natalii. Klasyczna taca, która z założenia ma być przykładem prezentu "dla niego" i próba easy paintingu na ceramicznej torbie-dzbanku.
Tymczasem pakuję walizki i pędzę do Gdyni :).
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 13 września 2010

Grzybobranie

Ostatni raz na grzybach byłam tak dawno, że na poważnie zaczęłam się zastanawiać czy ja się w ogóle na nich jeszcze znam. Tymczasem wycieczka do lasu okazała się tak bogata w plony, że oczyszczenie wszystkich zbiorów zajęło nam cały dzień. Okazało się, że to jak jazda na rowerze, wszystko pamiętam, nawet to jak rozpoznać gorzkie podróbki podgrzybka :).
Od dawna nie widziałam takiego lasu i tylu grzybów, które wyskakiwały zza każdego drzewa, spod gałęzi i z mchu. Zamrażarka wypełniona, tony suszą się na strychu. To się nazywa grzybobranie, a wszystko to kilka kilometrów od nowego domu.Tymczasem na Poplińskich zupełnie inne atrakcje - doszła kolejna dostawa szablonów, a w niej mnóstwo literek i tarcz zegarowych. Mój zbiór powiększy się o kolejne egzemplarze, zapraszam również wszystkich tych, którzy również popadli w to przyjemne uzależnienie :)

Szablony dostarcza Fabryka Fantazji, która finansuje również szablony do kursu, który wkrótce znajdzie się na blogu - o zdobieniach szablonami na tkaninie.Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 6 września 2010

Zamiast do Włoch...

Ponieważ tak jak wspomniałam nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, zamiast na szkolenie do Włoch pojechałam do domu. Taki mały problem logistyczny jak auto rozbite przez pijanego kierowcę potrafi zniweczyć wszystkie plany. I jak tu wytłumaczyć mojemu mężowi, który dopiero wprowadził się do Polski, że nie wszyscy Polacy jeżdżą po pijanemu? Ma chłopak uraz na jakiś czas, a mi jest wstyd za naszych "bohaterów" wyprzedzających na trzeciego.
Mam nadzieję, że wykorzystam czas na wsi najlepiej jak tylko się da. Muszę tu znaleźć swoje nowe miejsce pracy, tymczasem przesiaduję pod parasolem na tyłach domu.


W stosach kartonów po przeprowadzce odkryłam worki z wełną australijską ... może uda się wyrwać kilka godzin na małe co nieco.

Moje nowe asystentki :)
Irma

i Wicia

a tu lunch :)


Kreatywnie.com Poznań

sobota, 4 września 2010

Magazyn hobbystyczny 08/2010

Kolejny magazyn hobbystyczny jest już dostępny. W jesiennym wydaniu znajdziecie instrukcję filcowania na jedwabiu. Podniosłam poprzeczkę dość wysoko - szal jest trudny w wykonaniu, dlatego określiłam projekt jako zaawansowany. W kolejnych numerach pojawią się również inne szale.


W decoupage wracamy do podstaw - codziennie odwiedzają nas klienci z pytaniami o spękania jednoskładnikowe, którzy właśnie zaczynają swoją przygodę z farbami i papierami. Tym razem pokazujemy prostą instrukcję wykonania piórnika - jak znalazł na początku roku szkolnego.Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 2 września 2010

Kreatywne fartuchy

Od dawna marzyłam o własnych firmowych fartuchach. Na każdych warsztatach są wręcz niezbędne, a byłam zdana na fartuszki zakupione u producentów naszych preparatów. Każde zdjęcie z zajęć przypominało mi o tym, że powinnam w końcu zadbać o własne logo. Sprawa jednak trochę przerosła moje możliwości czasowe, a przede wszystkim również finansowe, bo zamawianie np. wyszywanych 10 sztuk wiąże się z bezsensownym kosztem.
W końcu kupiłam kilka pięknych surowych bawełnianych fartuchów o fakturze materiału przypominającej drelich. Kiedy już leżały w pracowni zmobilizowałam się do ruszenia głową i ... ta dam, już są gotowe. Wystarczyło użyć transferu, kleju do tkanin i poprosić panią Basię o pomoc w wytrawianiu i przyklejaniu :). Planuję jeszcze ozdobić je szablonami olejnym sztyftem, który po wyschnięciu można prać. W każdym razie cieszę się, że się udało. Już mam pomysły na kolejne warianty.
Kreatywnie.com PoznańPowrót do korzeni :)
Ostatnimi czasy w naszej pracowni pojawiło się dużo osób zamawiających prezenty dla bliskich. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem,bo letni okres raczej nie należał nigdy do najbardziej ruchliwych w tej dziedzinie ;) Doszło także do tego,że moja kreatywna półka z gotowymi pracami została obczyszczona i świeci pustkami,bo nie każdemu uśmiecha się tydzień czekać na zamówienie...Czekam na przyjazd mojej mamy,która pomoże mi uzupełnić zapasy, a póki co sama trochę produkuję :) Ostatnia praca to lusterko z moimi ulubionymi spękaniami dwuskładnikowymi i nietypowy jak na ten przedmiot wzór kuchenny...
Kreatywnie.com, Gdynia


środa, 1 września 2010

Równo rok!

Zaczynając pisać bloga rok temu nie przypuszczałam, że tak mnie to wciągnie. Krótko po tym powstał nasz Magazyn Hobbystyczny i okazało się, że pisanie mobilizuje do systematyczności i porządkuje chaos pomysłów, które krążą po mojej głowie. Terminy zobowiązują, nauczyłam się małej wewnętrznej dyscypliny.
Pamiętacie jeszcze ten post: http://kreatywniecom.blogspot.com/2010/01/2009.html?
Okazało się, że mały kosmoludek czyni cuda :). Właśnie odznaczam ostatnie punkty planu do realizacji jako zakończone. Jeszcze niedawno bałam się napisać o kupnie domu, żeby nie zapeszyć, tymczasem wszystko co zrobię od dzisiaj to już "górka" :). Dom wybrany i jest już nasz, koncepcja na jego remont zatwierdzona. To bardzo pocieszające, choć nie zawsze jest do przodu.
Podsumowując i nawiązując do "domu" przedstawiam Wam nowy warsztat zimowy - "Dom na skarpie". Zainspirowany pomysłami z katalogu włoskiego producenta. Okazało się, że koleżanka z południa wpadła na ten sam pomysł prawie jednocześnie :), na szczęście jej prace jednak trochę się różnią od moich. Instrukcja wykonania domku pojawi się również w naszym Magazynie.
Zapisy na warsztat już są uruchomione na stronie www.kreatywnie.com. Zajęcia będą prowadzone całą zimę.
Kreatywnie.com Poznań

Pin It button on image hover