wtorek, 30 listopada 2010

Zimowo

Po spektakularnej wpadce jaką było wystąpienie we Frankfurcie pozostało nam otrząsnąć się i wrócić do oswojonych realiów i ulubionych klientów :). Codziennie odwiedza nas ktoś, kto dzieli z nami zainteresowania i potrafi zachwycić się drobiazgami powstającymi w pracowni na Poplińskich. Tymczasem zima w pełni, można odkurzyć płytę z kolędami i dogrzewając się gorącą herbatą tworzyć, działać, oklejać, ozdabiać. Poniżej impresje z naszych świątecznych warsztatów.
Kreatywnie.com Poznań

niedziela, 28 listopada 2010

ZmianyNa pewno dało się zauważyć,że od dłuższego czasu nie udzielałam się na blogu. Powodem mojej nieobecności najpierw było kilkutygodniowe zwolnienie z pracy spowodowane zaawansowaną ciążą. Teraz moi drodzy dalej się obijam,ale mam już bardziej konkretne powody :) Moja fasolka ma już caaały miesiąc :) i z radością się pochwalę moim jak narazie największym osiągnięciem...
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów i obiecuję,ze niedługo nadrobię kreatywne zaległości ;) A przy okazji chciałabym serdecznie podziękować mojej siostrze za pomoc w prowadzeniu warsztaów i w ogóle za nieocenione wsparcie!
Kreatywnie.com,Gdynia

niedziela, 21 listopada 2010

Polsko Niemieckie Targi Bożonarodzeniowe - Frankfurt nad Odrą 2010

Bez komentarza.
Kein Kommentar.
No comments.Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 16 listopada 2010

Nowe papiery

Od dziś na naszych półkach w Poznaniu na Poplińskich zagościły nowe papiery do scrapów wyprodukowane przez Galerię Papieru.

Galeria Papieru

Po otwarciu paczki nie mogę powiedzieć, żebym im się spokojnie przyglądała - ja się na nie rzuciłam! Choć tuż przed targami i milion spraw na głowie, wyciągnęłam swoje zabawki i nie mogłam odmówić sobie wykonania kilku scrapowych bombek :).Zapraszamy Scraperki i nie tylko - papiery śnią się po nocach. Są duże i małe, dwustronne i nie, tagi, napisy, aniołki do wycinania. Wzornictwo jakiego szukałam.

Kreatywnie.com Poznań

Stajenka

Nie wiem jak to się stało i kiedy, ale udało mi się pomalować stajenkę, którą zabieram na targi we Frankfurcie. Między malowaniem kuchni, a drzwi przysiadłam na parę godzin dla oddechu i ... gotowe. Mam nadzieję, że się nie sprzeda i będę mogła ją zatrzymać :). Nie widać tego na zdjęciu, ale składa się z 3 elementów, tła, rodzinki i pastuszka z owcą, które umieszczone są w oddzielnych szynach. Całość sprawia przestrzenne wrażenie.
Kreatywnie.com Poznań

sobota, 13 listopada 2010

Rudart - jedyna taka galeria w Żarach

Tym razem poniosło mnie na warsztaty do Żar. Przy ul. Browarnej 1 znajduje się zaprzyjaźniona nowo otwarta galeria rękodzieła i pracownia warsztatowa Rudart. Po przyjemnej podróży pełnej przepięknych widoków na lasy i jeziora, dojechałam w samo centrum miasta, które zachwyciło mnie swoją architekturą. W planach miałyśmy dwa warsztaty filcowe - damskie torebki i kwiaty. Mimo, że uczestniczki zetknęły się z filcowaniem po raz pierwszy torebki wyszły nam "wyjściowe" :) - czyli kształtne, z zapięciami, klapkami i rączkami. Kwiaty natomiast okazały się dla uczestniczek na tyle odkrywcze, że pozbawiły mnie całych zapasów wełny jakie miałam w torbie :).
Pełni szczęścia dopełniła wymiana towarowa - wełna za szalik, warsztat za naszyjnik. Wróciłam bogatsza nie tylko o doświadczenia warsztatowe, ale też o drobiazgi, dzięki którym będę długo i ciepło wspomninać pobyt w Żarach.
Warsztaty na pewno będą kontynuowane, a wszystkim z bliższej i dalszej okolicy polecam odwiedzić galerię w poszukiwaniu świątecznych prezentów i inspiracji. Poniżej cudny naszyjnik-jarzębina, warsztatowa zdobycz autorstwa Magdaleny! :)
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 9 listopada 2010

Podglądamy święta

Rychło w czas czyli mniej więcej półtora roku po instruktorskim szkoleniu z bombek wg Decomanii przetworzyłam ten projekt na tyle, żeby wykorzystać go na własnych warsztatach. Podczas przygotowań do wczorajszego pokazu wpadło mi do głowy kilka pomysłów. Do tego wykorzystałam niecnie moje zaprzyjaźnione testerki i dzięki wczorajszemu spotkaniu wyszło kilka nowych, zaskakujących i innowacyjnych metod. Niestety uczestnicy kompletnie nie dopisali i jedyny w tym roku warsztat świeci pustkami. A mnie te bombki zachwycają jak prawie żadne.
Poniżej kilka impresji z wczorajszego spotkania.
Kreatywnie.com Poznań

sobota, 6 listopada 2010

Polsko Niemieckie Targi Bożonarodzeniowe Frankfurt nad Odrą

Odliczam już dni w kalendarzu do początku targów we Frankfurcie. W dniach 19-21.11.2010 można nas spotkać na stoisku numer 209 na Polsko Niemieckich Targach Bożonarodzeniowych. Mamy do rozdania sporo zaproszeń - osoby z okolicy, którym się one przydadzą prosimy o kontakt mailowy kreatywnie@poczta.fm z dopiskiem - zaproszenie na Targi we Frankfurcie.
Na czas targów przygotowałyśmy warsztaty, gotowe prace filcowe, decoupage i nie tylko.
Jestem bardzo ciekawa tej imprezy, mam nadzieję, że odwiedzający dopiszą.
Dzisiejszego popołudnia powstały z myślą o tej imprezie poniższe anioły - właściwie mało świąteczne, ale może dzięki temu zawisną na ścianie na dłużej :).
Kreatywnie.com Poznań


piątek, 5 listopada 2010

Dom na skarpie

Prace przygotowawcze do targów idą pełną parą równolegle z warsztatami. I jak zwykle już teraz marzę o 48 godzinnej dobie, a to przecież dopiero listopad.
W tym roku po raz pierwszy zaproponowałam warsztat, na którym można nauczyć się budowania przestrzennych domków umieszczanych na skarpie. Poza budowaniem dekoracji uczestniczki uczyły się domalowywania. Poniżej impresje z warsztatu.
Kreatywnie.com Poznań

środa, 3 listopada 2010

Filcowo - ogrzewacze

Początek naszego wiejskiego sezonu grzewczego zaskoczył nas informacją o tym, że piec jest ruiną. Widać to było gołym okiem, ale liczyliśmy na chociaż jeszcze jedną zimę. Kiedy na łąkach pokazał się szron, temperatura w naszym domku spadła do 14 stopni. Zaczęło się zamawianie fachowców, urządzeń i koordynowanie prac - częściowo telefonicznie i na odległość.
Nie wiem jakie są wasze odczucia, ale dla mnie kiedy w pomieszczeniach temperatura nieprzyjemnie spada, dom staje się jakby wrogi i sprowadza się do czterech ścian i dachu nad głową. Człowiek nie ma na nic chęci ... na nic poza pracami rozgrzewającymi, a filcowanie do nich należy. W takich to właśnie okolicznościach powstała cała seria mitenek z paluchem i ... pokrowiec na termofor. To jeden z moich ulubionych sprzętów, nie raz umila mi wieczory, a w nowym ubranku prezentuje się bardzo domowo :).
Tymczasem prace w piwnicy się zakończyły i cała rodzina z kotem i psem cieszy się upałem, jaki zapanował po włączeniu instalacji.
Kreatywnie.com Poznańponiedziałek, 1 listopada 2010

Magazyn 10/2010

Kolejny magazyn hobbystyczny jest już dostępny. W jesiennym wydaniu znajdziecie instrukcję filcowania na sucho dla początkujących. Po serii trudnych projektów czas na publikację o podstawach filcowania na przykładzie porfelika. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do własnoręcznego wykonania prezentów.W dziale decoupage prezentujemy instrukcję wykonania bombki z wykorzystaniem złoceń i papieru klasycznego.W części bezpłatnej znajdziecie krótki kurs dekorowania tkanin i porównanie past śniegowych.Życzymy udanej lektury.
Kreatywnie.com

Pin It button on image hover