Rudart - jedyna taka galeria w Żarach

Tym razem poniosło mnie na warsztaty do Żar. Przy ul. Browarnej 1 znajduje się zaprzyjaźniona nowo otwarta galeria rękodzieła i pracownia warsztatowa Rudart. Po przyjemnej podróży pełnej przepięknych widoków na lasy i jeziora, dojechałam w samo centrum miasta, które zachwyciło mnie swoją architekturą. W planach miałyśmy dwa warsztaty filcowe - damskie torebki i kwiaty. Mimo, że uczestniczki zetknęły się z filcowaniem po raz pierwszy torebki wyszły nam "wyjściowe" :) - czyli kształtne, z zapięciami, klapkami i rączkami. Kwiaty natomiast okazały się dla uczestniczek na tyle odkrywcze, że pozbawiły mnie całych zapasów wełny jakie miałam w torbie :).
Pełni szczęścia dopełniła wymiana towarowa - wełna za szalik, warsztat za naszyjnik. Wróciłam bogatsza nie tylko o doświadczenia warsztatowe, ale też o drobiazgi, dzięki którym będę długo i ciepło wspomninać pobyt w Żarach.
Warsztaty na pewno będą kontynuowane, a wszystkim z bliższej i dalszej okolicy polecam odwiedzić galerię w poszukiwaniu świątecznych prezentów i inspiracji. Poniżej cudny naszyjnik-jarzębina, warsztatowa zdobycz autorstwa Magdaleny! :)
Kreatywnie.com Poznań

Komentarze

  1. Kurcze, niby człowiek mieszka w Żarach a nie miałam pojęcia, że takie rzeczy sie u nas dzieją :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty