środa, 27 kwietnia 2011

Zielononóżki

Jakiś czas temu w drodze do domu odkryłam ekologiczną farmę z kurkami zielononóżkami, w której można kupić przepyszne jaja - prosto z kurnika. Dziś udało mi się zobaczyć trochę więcej, bo również kurczaki. Oczami wyobraźni planuję małe stadko u siebie, ale najpierw musimy zbudować porządny kurnik, a przede wszystkim dowiedzieć się co nieco o hodowli.
Jaki więc stojak na biżuterię mógł powstać po takiej wycieczce? Inny niż wszystkie :).
Kreatywnie.com Poznań/Drzeniów

wtorek, 19 kwietnia 2011

Nietypowo

Nie czuję stylu orientalnego, a tym bardziej nowoczesnych oszczędnych kształtów. Ale takie właśnie postawiłam sobie zadanie - po pierwsze orient, po drugie połączyć różne rodzaje papierów i materiałów, po trzecie kolor. Inny niż zwykle. Takie są efekty moich zmagań z własnymi ograniczeniami i przyzwyczajeniami. Nie do końca jeszcze zadowalające, ale powoli łamię własne stereotypy. Jak zwykle praca zbiorowa - każda z osób pracujących w pracowni ma w tej tacy swoje 3 grosze :).
Kreatywnie.com Poznań

Na zakupy

Opanowały nas zielone torby zastępując nieekologiczne foliowe reklamówki. Testując nowy preparat do tkanin postanowiłam zrobić sobie własną wersję eko-torby. Przy okazji jej użytkowanie na co dzień daje dobry pogląd na trwałość dekoracji. Projekt jest również zajawką tego, co będziemy robić na plenerze decoupage - z tą tylko różnicą, że będziemy dekorowały fartuchy.
Kreatywnie.com Poznańniedziela, 17 kwietnia 2011

Pożegna...nie?

W czwrtek oddałam klucze właścicielowi sklepu na Morskiej 93...przez długi czas była to moja Morska 93. Adres wyryty na pieczątkach,wizytówkach,ulotkach teraz przestaje być "miom miejscem". Miejscem pracy i spotkań. Miejscem,w którym spędziłam ostatnie 3 lata mojego życia i twórczego i w dużej części osobistego,bo przez pierwsze dwa lata byłam tam 12 godzin dziennie. Trudno,więc bylo oddzielić te dwie jednostki.Tak naprawdę posiadanie pracowni wiaże się z tym,że człowiek angażuje się maksymalnie-jeśli nie,nie ma szans na przetrwanie. Rękodzieło to cieżki kawałek chleba.Najczęstszym pytaniem,jakie padało z ust klientów bylo "dlaczego Pani zamyka?" Coż mogłam na to odpowiedzieć? Moi drodzy...nie wiem dlaczego tak wyszło.Oczywistym jest to,ze zamknełam z powodów finansowych.Rynek trójmiejski okazał się dla mnie zbyt trudny i nie podołałam...nic dodać nic ująć. Ale konec juz tych wynurzeń! Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim moim klientom i przyjaciołom a przede wszystkim mojej siostrze za wsparcie,pomoc w tworzeniu czegoś kretywnego,czegoś co dawało mi szczęście. Teraz oddaję się w Wasze ręce:) Czekam na ciekawe propozycje i zapraszam do zapisywania się na warsztaty,które prowadzę teraz w wynajmowanych salach w całym Trójmieście. Paulina, Kreatywnie.com,Gdynia

czwartek, 14 kwietnia 2011

Wrzuciłeś Grzesiu list do skrzynki?

Nie samym filcem człowiek żyje. Podczas warsztatów patynowania postanowiłam wykonać małą wskazówkę - przegląd przez kilka technik postarzania. Z pewnością nie wszystkie, ale podstawowe, które ułatwiają przerobienie nudnej już i opatrzonej rzeczy w stylowy i dotknięty patyną przedmiot. Ciekawostką na tych warsztatach są stemple - na początku traktowane nieufnie, a zwykle po kilku minutach pojawiają się na każdym pudełku :)
Kreatywnie.com Poznań

środa, 13 kwietnia 2011

Syringa vulgaris czyli lilak pospolity

W ogrodzie pierwsze sukcesy - zaczynam się wdrażać w kalendarz wysiewów, rozsad i przede wszystkim wydzieram po kawałku ziemię ze szponów chwastów i perzu. Codzienne wizyty w mini szklarni dają dużo satysfakcji - mam już swojego faworyta - rzodkiewka krakowianka :)! Rośnie jak szalona.
W tak zwanym międzyczasie wieczorami powstają kolejne filcowe eksperymenty. Próbuję doprowadzić do perfekcji formę kapelusza z kokardą i swoją wersję kryzy. Na Rynku Wildeckim odkryłam całe tony ręcznie malowanych jedwabnych chustek - dobrze, że nie miałam za dużo gotówki przy sobie :).
Kreatywnie.com Poznańwtorek, 12 kwietnia 2011

Niezwykłe pisanki

Od jakiegoś czasu gościmy w Poznaniu Sylwię Serwin z autorskimi warsztatami dotyczącymi pisanek. Kursy cieszyły się niesamowitym powodzeniem, a uczestnicy przyjeżdżali do nas z różnych odległych miejscowości. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli się zapisać uruchomiłyśmy ostatni przedświąteczny termin dotyczący reliefów 21.04. Mamy jednak nadzieję, że zajęcia będą kontynuowane również po Wielkanocy.
Poniżej krótka relacja z wybranych warsztatów - pisanki richelieu.
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 8 kwietnia 2011

Landszafty

Brakowało mi kursów filcowych dla początkujących. Żeby wziąć udział w warsztacie np. kapeluszy trzeba umieć rozkładać wełnę. W przeciwnym razie efekt będzie marniutki :), a uczestnik niewiele skorzysta z zajęć, bo będzie skoncentrowany na układaniu. To tak jakby wziąć udział w wyścigu bez kursu prawa jazdy ...
Bawiłam się wełną traktując ją jak farby akrylowe - swoją drogą to jedyne włókno, które daje takie możliwości - czego skutkiem jest nowy program warsztatów.
A poniżej przykład jednej z prac. Terminy już wkrótce.
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 7 kwietnia 2011

Wstęp do filcowania ubrań

Dziś miały miejsce wyjątkowe indywidualne warsztaty filcowe. Projektowałyśmy duże szale z marynarskim kołnierzem, które stanowią świetny wstęp do filcowych ubrań w technice nuno. Czas nas trochę gonił, więc pominęłyśmy ważną część - wykonanie próbki. Musiałam zgadywać współczynnik kurczenia i trochę go zaniżyłam. Jednak w przypadku szala na szczęście to nie problem, a dla mnie nauczka - robić próbki! :) Zastanawiam się nad wprowadzeniem tych zajęć do pracowni, ale musiałyby trwać około 4-6 godzin ... W plenerze to co innego ...
Kreatywnie.com Poznańsobota, 2 kwietnia 2011

Magazyn hobbystyczny 04/2011

Kolejny numer Magazynu Hobbystycznego jest już dostępny.

W bieżącym numerze prezentujemy opis wykonania łapki do garnków z aplikacjami.W dziale poświęconym decoupage znajdziecie wiosenny projekt o przestrzennej pisance z pleksi.Jako dodatek polecamy krótki kurs wykonania świecznika w technice serwetkowej i kurs florystyczny Agnieszki Frankowskiej.Życzymy miłej lektury!
Kreatywnie.com

piątek, 1 kwietnia 2011

Vibrunum opulis czyli kalina koralowa

Kolejny soczysty filcowy twór z wykorzystaniem szlachetnej jedwabnej chusty. Domownicy ocenili kapelusz całkiem łaskawie, choć właściwie zostałam opieprzona, że jest zbyt klasyczny jak na moje możliwości i mam wracać do szalonych beretów :). Tak czy inaczej mi się podoba, bardzo twarzowy :)
Kreatywnie.com Poznań
Pin It button on image hover