niedziela, 29 maja 2011

Plener w Drzeniowie - decoupage

Po wielu stresujących momentach i ogromnej pracy włożonej w terminowe wykończenie sali warsztatowej i pokoi, nadszedł czas, kiedy pierwsi goście pojawili się w Drzeniowie.
Premierowa grupa okazała się bardzo zgrana i zmotywowana, spędzałyśmy wczesne ranki i długie wieczory wymyślając co by tu jeszcze pomalować. Poza programowym planem zajęć powstało mnóstwo dodatkowych przedmiotów. Dla mnie osobiście to najfajniejsze co mogło mi się przytrafić na początek w nowym miejscu pracy - tolerancyjni ludzie z pasją, poczuciem humoru i mnóstwem pozytywnej energii.
Już za dwa tygodnie filcowanie - bardzo się cieszę na te zajęcia.
Poniżej krótka relacja fotograficzna - tylko uczestnicy wiedzą jakie hasło rozśmieszyło nas do zdjęcia zbiorowego :).
Kreatywnie.com Drzeniów


poniedziałek, 23 maja 2011

Polsko-Niemieckie Targi Upominków oraz Artykułów Dekoracyjnych

Nadszedł czas agitacji na kolejną edycję targów organizowanych we Frankfurcie nad Odrą:

GESCHENKE&DEKO2011 Polsko-Niemieckie Targi Upominków oraz Artykułów Dekoracyjnych byłe targi WEIHNACHTEN VII Polsko - Niemieckie Targi Bożonarodzeniowe 21 - 23 październik 2011, Teren Targów we Frankfurcie nad Odrą.

Do prawdziwego ataku śmiechu doprowadziło mnie zdanie:

"Ubiegłoroczne targi zakończyły się wielkim sukcesem. Imprezę odwiedziło ponad 9.500 gości."

Przypuszczam, że wystawcy z targów poznańskich otrzymali tego samego maila co ja. Czuję się w obowiązku przypomnieć wszystkim tym, którzy rozważają udział w tej imprezie nasze impresje z roku 2010:

http://kreatywniecom.blogspot.com/2010/11/polsko-niemiecki-targi-bozonarodzeniowe.html


zdjęcia, które mówią same za siebie. Smutne jest to, że ktoś pełen nadziei pojedzie tam żeby przeżyć duże rozczarowanie i upokorzenie. Nie bardzo też rozumiem, skąd patronat polskiej ambasady ... wstyd ...

Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 16 maja 2011

Drzeniów - relacja

W końcu mogę pokazać kilka efektów naszych wytężonych prac nad pokojami gościnnymi. Najpierw mała metamorfoza, a duże wyzwanie. Jak z drzwi łazienkowych zrobić coś, co choć trochę będzie rustykalne? Oto efekty, mam zawyżoną poprzeczkę, więc widzę masę niedociągnięć. Mistrzem Nicolasem raczej nie będę - biedak dostałby zawału z powodu krzywizn :). Kiedy patrzę na jego prace opublikowane w hiszpańskich magazynach, pozostaje mi tylko podziwiać niedoścignione. Przy tak wielkich powierzchniach skusiłam się na produkty budowlane i bardzo się to na mnie zemściło. Choćby farby profesjonalne miały mnie kosztować majątek i miałabym je wyciskać z tubek nikt mnie więcej nie namówi na użycie tych z budowlanej półki znanej firmy na D. Lejące, niekryjące paskudztwo, które potroiło czas pracy ... Na firmę D jestem obrażona :).

Przed:Po:

A tu zajawki z małej sesji w pokojach - stwierdzam, że pomieszczenia to niewdzięczny obiekt fotograficzny, albo ja jestem za mała, albo one za duże :).

Zbliża się lato, nie wszyscy mają pomysł na urlop choćby krótki. Może pobyt na wsi z rękodziełem okaże się antidotum na miejskie upały? Lista naszych terminów znajduje się na stronie:

www.kreatywnie.com


Szczególnie polecam filcowanie - choć latem pogoda wydaje się nie sprzyjać, to już jesienią własnoręcznie ufilcowana czapka okazuje się strzałem w dziesiątkę, a zdobyte umiejętności
to pierwszorzędny lek na chandrę i słotę.

Gdyby terminy wpisane na stronie były nieodpowiednie prosimy pytać - mamy jeszcze kilka wolnych weekendów w zanadrzu.

Pozdrawia Kreatywnie.com Poznań / Drzeniów

poniedziałek, 9 maja 2011

Paverpol

Dawno nie było o warsztatach. W sobotę gościłyśmy u siebie Panią Beatę, która zajmuje się techniką Paverpol. Możliwości jakie stwarza produkt są wręcz spektakularne i każda praca daje mnóstwo spełnienia i rzeźbiarskich emocji. Poniżej impresje z zajęć o postaciach. Kolejny termin już 2.07.
Kreatywnie.com Poznańpiątek, 6 maja 2011

Raz, dwa, trzy ...

W Drzeniowie praca wre i napięcie sięga zenitu. Najszybciej skończyliśmy pokój, który właściwie był rezerwowy, a pozostałe ciągle wymagają ostatnich szlifów. I jak tu zrobić wiarygodne fotografie wnętrz, kiedy brakuje wieszaka lub komody? :) No i nieszczęsne drzwi, które ze względu na opóźnienia w dostawie szablonów straszą niedokończoną powierzchnią. Za to mam już etykiety z numerami pokojów i breloki do kluczy. Trwają intensywne prace w sali szkoleniowej i jak to zwykle bywa co chwila niespodzianki - chwilowo odpadło nam pół tynku z jednej ściany, która jak się okazało była wilgotna ... W każdym razie walczymy.
Kreatywnie.com Poznań/Drzeniówwtorek, 3 maja 2011

Magazyn hobbystyczny 05/2011

Kolejny numer Magazynu Hobbystycznego jest już dostępny.

W bieżącym numerze prezentujemy opis wykonania kryzy z falbaną z dodatkiem jedwabiu.W dziale poświęconym decoupage znajdziecie projekt o wykonaniu napisów w decoupage na przykładzie szyldu. Na uwagę zasługuje też sposób wykończenia pracy żywicami szklącymi i kolorowe cieniowania.
Jako dodatek polecamy zaproszenie do nowej galerii Rudart w Żarach i poradę miesiąca o oklejaniu przedmiotów z pleksi.
Życzymy miłej lektury!
Kreatywnie.com
Pin It button on image hover