czwartek, 27 października 2011

Jesienny konkurs Kreatywnie.com

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnym konkursie Kreatywnie.com.

Zadanie
Celem konkursu jest stworzenie i przesłanie nam mini projektu - instruktażu wykonania przedmiotu w dowolnej technice rękodzieła. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o dziedzinę: szycie, filc, masa fimo, itp. temat jest zupełnie dowolny i zależy od twórcy. Projekty należy przesłać na adres: kreatywnie@poczta.fm

Projekt
Projekt powinien się składać z opisu w formie pliku .doc lub tekstowego, nie krótszego jednak niż około 3/4 kartki A4. Powinien on zawierać kilka słów o technice i instruktaż wykonania przedstawionego przedmiotu. Opis powinien być uzupełniony o minimum 4 zdjęcia przesłane osobno w formie plików .jpg. Zdjęcia powinny być ostre i czytelne.

Dodatkowo potrzebne będzie oświadczenie o tym, że jest się autorem projektu i dysponuje się pełnymi prawami autorskimi do zdjęć i opisu. Potrzebna jest również zgoda autora na opublikowanie projektu na stronie www.magazyn.kreatywnie.com i na blogu Kreatywnie.com.
Konieczne jest zawarcie danych kontaktowych do autora projektu (imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mailowy), jednocześnie informujemy, że nie będziemy ich przechowywać ani przetwarzać do celów marketingowych, służą jedynie do możliwości poinformowania o ewentualnej wygranej.

Nagrody
Część najprzyjemniejsza i najważniejsza:
Mamy do rozdania 3 bony na zakupy w naszym sklepie stacjonarnym lub internetowym o wartości:


Projekty osób nagrodzonych będą zaprezentowane w naszym Magazynie Hobbystycznym wraz z pełnymi danymi kontaktowymi do autora (jeśli wyrazi takie życzenie), aby umożliwić ewentualną sprzedaż prac autora. Postaramy się również na bieżąco publikować efekty konkursu na blogu.

Nagrody za projekty będą przyznawane wg kryteriów: pomysł, staranność, jakość zdjęć.
Komisja składa się z dwóch osób: Dorota i Mike Freitag (fotograf, współautor magazynu).

Termin nadsyłania prac upływa 30.11.2011 i do 3.12.2011 poinformujemy o wynikach losowania.

Wszystkim uczestnikom życzymy dużo szczęścia i udanych prac!
Kreatywnie.com Poznań

środa, 26 października 2011

Ale jazz

Czasami wiem, że mam określony budżet na zakupy, ale mimo to nie mogę oprzeć się nowościom. W taki sposób do naszej wełnianej oferty trafiły trzy nowe multikolory o tak przepięknych niuansach kolorystycznych, że nie mogłam przejść obok nich obojętnie. Do tego te nazwy: wakacje, mademoiselle, jazz ... poezja w wyglądzie, jakości i marketingu :).
Nowości do nabycia w naszych sklepie internetowym www.filcowanie.pl

wtorek, 25 października 2011

Na nowym, św. Czesława 12

Minął prawie miesiąc od naszej przeprowadzki i właściwie dopiero teraz możemy powiedzieć, że trochę się zadomowiłyśmy. Mimo to pytanie "czy ktoś widział ..." pada kilka razy dziennie i bije rekordy popularności :). Nowy lokal bardzo nam się podoba, duża przestrzeń zmieniła warunki i komfort pracy, a podczas warsztatów w końcu można swobodnie podejść do uczestników.
Warsztaty o tematyce zimowej ruszyły pełną parą, zapraszamy do zapoznania się z terminarzem. A po sezonie świątecznym pojawią się nowości, które już teraz są opisane w zakładce "Zapowiedzi".
Poniżej nasze nowe wnętrze:

nowy kącik z wełną


część sklepowa


pracownia warsztatowa


środa, 12 października 2011

Aniołowo

Malowanie dekoracyjne bardzo żmudnie przebija się przez naszą ofertę, choć ja mam na jego punkcie małego bzika :).
Od czasu do czasu zgłaszają się amatorzy tej techniki, którzy chcą poznać coś nowego. Myślę, że trochę odstraszający jest fakt, że minimalne umiejętności związane z malowaniem farbami jednak się przydają, choć często zdarzają się genialni debiutanci.
Poniżej przykład pracy wykonanej przez klientkę na warsztatach - dla mnie bardzo inspirujący, ze względu na dobór kolorów.
Kreatywnie.com Poznań, Czesława 12.

piątek, 7 października 2011

Magazyn hobbystyczny 10/2011

Mamy przyjemność powiadomić Was o pojawieniu się kolejnego numeru magazynu hobbystycznego.

W bieżącym numerze prezentujemy projekt kapelusza filcowego w stylu lat 20-tych.W dziale poświęconym dekoracjom znajdziecie opis poświęcony skrzynce na herbatę z napisem.Jako dodatek polecamy materiał o wykonaniu bransoletki w technice wire wrapping z pracowni Calma i kurs filcowania i farbowania kwiatka Gali Błażejewskiej.

Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com

czwartek, 6 października 2011

Błazenki

Kiedy byłam dzieckiem uwielbiałam wertować album z egzotycznymi rybkami, a w nim najbardziej rybkę powszechnie zwaną teraz Nemo. Dla nas była to "mamy rękawiczka" - identyczna w kolorystyce :). Podczas pracy nad rękawkami wróciły wspomnienia, choć kolorystyka znacznie odbiega od błazenków. Próbowałyśmy farbowania używając przeróżnych obiektów i stąd pojawiły się cienkie paski.
Kreatywnie.com Poznań, Czesława 12poniedziałek, 3 października 2011

Już powoli świątecznie

Stało się, nasze poniedziałkowe otwarte spotkania dla szerokiej publiczności nazywane dniami wymiany przeszły do podziemia. Powodów było wiele, ale głównie szwankowało moje samopoczucie. Trudno przyjąć na siebie rolę gospodarza, którego goście potrafią zachowywać się bardzo nietaktownie i rzucić na stół reklamówkę pełną zakupów u konkurencji z żądaniem objaśnienia "co jest do czego". A to tylko malutka próbka tego, co mogłam uznać za nie na miejscu.
Postanowiłam więc zapraszać bardziej przychylne mi grono na spotkania o zamkniętym charakterze. Odtąd dawanie sprawia mi mnóstwo satysfakcji i naprawdę polubiłam pokazy.
Ostatnio pojawiła się już tematyka świąteczna. To mała namiastka tego, co będziemy robić na świątecznych zajęciach. Jak zwykle chcę połączyć przynajmniej 3 techniki, 3 przedmioty w 3 godziny. Czyli wprowadzić uczestników w różnorodność świątecznych pomysłów, które pomogą stworzyć wyjątkową atmosferę. Pełen program zajęć świątecznych i terminy pojawią się wkrótce.
Kreatywnie.com Poznań, św. Czesława 12Pin It button on image hover