wtorek, 27 marca 2012

Pet Art by Amelia

Dziś o mojej drogiej kuzynce Amelii. Odkąd wyemigrowała z rodzicami nosi ją po świecie nie mniej niż mnie. Od jakiegoś czasu postanowiła spróbować sił jako przedsiębiorca-artysta, za co będę trzymać kciuki. Jej wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zupełnie mnie to nie dziwi. Każdy, kto ma pupila prędzej czy później nosi się z zamiarem uwiecznienia go w jakiś wyjątkowy sposób, a Amelia maluje niesamowite olejne obrazy przedstawiając zwierzaki. Poniżej zdjęcia z wystawy i kontakt.Kreatywnie.com Drzeniów

niedziela, 25 marca 2012

Ryczka

Kolejny wynik moich nocnych pobytów w pracowni. Stołeczek w Poznaniu zwany ryczką to mój pierwszy meblowy zakup do wynajmowanego przed laty mieszkania - każdy kto mnie zna domyśla się dlaczego :). Po prostu szafki i lustra wieszane są na nieludzkich wysokościach, a jak tu zrobić porządny makijaż oglądając swoje czoło? Tak więc jako ważny i strategiczny mebel przetrwał wszystkie przeprowadzki. Ze smutnego, lakierobejcowego, bezosobowego stołeczka przeobraził się w ciągu kilku dni w mój osobisty i niepowtarzalny przedmiot. Przy okazji mogłam poczynić przygotowania do warsztatu "meblowe przeróbki", którego premiera już na najbliższym plenerze decoupage.


Kreatywnie.com Drzeniów

piątek, 23 marca 2012

Czas ucieka

Obiecałam sobie zająć się zegarami, które zagruntowane czekają w pracowni na nowe oblicze. Po pierwszych próbach wiem już, że temat wcale nie jest prosty i wymaga trochę przemyśleń. W ciągu ostatnich dni powstał zegar w stylu vintage, nie mogłam obojętnie przejść koło nowych papierów z kolekcji digital.Kreatywnie.com Drzeniów

wtorek, 20 marca 2012

Na wspomnienia

Większość wspomnień przechowujemy dziś na dysku, zdjęcia, maile, posty. To jednak zupełnie nie to samo co przeglądanie własnoręcznie podpisanych fotografii, starych kartek pocztowych z różnych zakątków świata (czy jeszcze ktoś je wysyła?), biletów z metra i muzeów. Czy nie zasługują na specjalną skrzynkę? W ramach przygotwania do letniego pleneru robię też "książkę" na przepisy, które poniewierają się po kuchni w formie zadrukowanych kartek.Kreatywnie.com Drzeniów/Poznań

poniedziałek, 19 marca 2012

Baby blue

Formatki-skarpetki zamówiłam jakiś czas temu z myślą o dekoracjach świątecznych. Do niedawna były elementem bombek w kolorystyce czerwono-zielonej. Wiosną spojrzałam na nie zupełnie inaczej - idealnie wpasowały się w klimaty dziecięce.Kreatywnie.com Drzeniów

piątek, 16 marca 2012

Tęczowo

Temperatury za oknem zrobiły się przyjemne, czas rozłożyć warsztacik farbiarski w pracowni. Jakoś w zimą nie mogłam się zmobilizować do moczenia rąk w zimnej wodzie, nawet w lekko ogrzanym pomieszczeniu. Na pierwszy ogień poszły loki - ich farbowanie lubię najbardziej, a jeszcze przyjemniejsze jest ich wykorzystanie podczas filcowania. Zostały jeszcze jedwabie i wełna. Wszystkich tych, którzy chcieliby pobawić się samodzielnym barwieniem w dużym skrócie zapraszam na zajęcia w Poznaniu już 29.03:
http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=203
a dla wnikliwych przygotowałam rozszerzony program na letnim plenerze połączonym z nauką przędzenia wełny na kołowrotkach 21-24.06:
http://www.kreatywnie.com/?t=page&s=1&d=122


Kreatywnie.com Poznań/Drzeniów

czwartek, 15 marca 2012

Candy

Miło mi poinformować, że bon otrzymuje od nas ... TOBATKA!
Gratulujemy i prosimy o kontakt w sprawie szczegółów: dorota_czeraniuk@hotmail.com
Kreatywnie.com Poznań

środa, 14 marca 2012

Transfer na jajku

Co zrobić kiedy sposoba nam się motyw na papierze klasycznym, a chcemy "naciągnąć" go na jajko? Najlepiej wytrawić! Medium do transferu ma tą cudowną właściwość, że ze sztywnego papieru tworzy coś w rodzaju gumowej powłoczki. Im mniejsze motywy tym więcej wymaga to wprawy, ale warto się pomęczyć. Czasami wolę wytrawiać niż wycinać :). Na najbliższych warsztatach pisankowych w sobotę zrobimy między innymi podobne jajo:


Kreatywnie.com Drzeniów

wtorek, 13 marca 2012

Kolaż patchworkowy

Ostatni zeszyt z inspiracjami z firmy Dayka wylądował pod moją poduszką. Bardzo, bardzo mnie natchnął nowymi pomysłami i twórczą energią, a poniżej jeden z nich. Kuchenny kolaż z wykorzystaniem wszystkiego, co wpało w moje ręce - między innymi pękne napisy z www.Craftfun.pl. Naklejałam, łatałam, patynowałam i jakby tego wszystkiego było mało dodałam jeszcze dekoracyjne narożniki. Teraz chodzi za mną podobny, tylko w temcie "szycie". Zbieram gadżety :).
Kolaż będzie częścią jednego z letnich plenerów, termin jeszcze w planach.


Kreatywnie.com Drzeniów

sobota, 10 marca 2012

Black board

Dawno temu zakupiłam komplet farb do efektu tablicy. Biedaczki stały kolejno na różnych półkach, zdążyły się zakurzyć i pokryć pajęczyną, aż przyszedł czas i na nie. Dostałam w prezencie piękną tablicę, która mnie natchnęła i w końcu jest. Będzie nam służyć na Czesława 12 do wpisywania kolorową kredą samych dobrych wieści, jak np. promocje :). Mam tylko małe zastrzeżenia do nazwy - farba po wyschnięciu wcale nie jest black, ale to nawet lepiej, bardziej mi się podoba. Ciekawe jak sprawdzi się w użyciu.Kreatywnie.com Drzeniów

czwartek, 8 marca 2012

CANDY - dawno nie było ...

Dziś Dzień Kobiet. Pozwólcie, że i ja złożę ukłon w stronę Pań i z tej okazji ogłaszam najprostsze i najbardziej tradycyjne candy. Wystarczy do 15 marca pozostawić tu komentarz, umieścić info o candy na swoim blogu i ... gotowe. 15 marca o 20.00 robimy losowanie, a nagrodą jest bon o wartości 100 zł do wydania w naszym sklepie: www.kreatywnie.com/sklep. Powodzenia!


Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 6 marca 2012

Odkrywam na nowo

Po wielu latach odkrywam swoje hobby na nowo. Po wielkiej macierzyńskiej rewolucji postanowiłam przeorganizować swój rozkład dnia i ze skowronka przeobrażam się w sowę. Z nowym zapałem siadam nocami do decoupage. Postanowiłam zadziałać taśmowo, w związku z tym na efekty trzeba będzie trochę poczekać - pracuję równolegle nad kilkunastoma rzeczami. Tymczasem w pracowni w Poznaniu również wiele się dzieje - poniżej zlecenie od klientki wykonane przez Asię.


Kreatywnie.com Drzeniów/Poznań

poniedziałek, 5 marca 2012

Magazyn hobbystyczny 03/2012

Mamy przyjemność powiadomić Was o pojawieniu się kolejnego numeru magazynu hobbystycznego.

W bieżącym numerze prezentujemy projekt wykonania rękawiczek na sznurku w technice filcowania na mokro.W dziale poświęconym dekoracjom znajdziecie opis pisanki z mikrokulkami.Polecamy również materiał o kwiatku z pracowni Manufaktura z Pasją i krótki kurs malowania przestrzennej ramy na przykładzie drzwi.Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com
Pin It button on image hover