sobota, 23 lutego 2013

Pisanka ze złoceniami

Jeszcze w grudniu zobaczyłam na bombce niesamowity efekt ze złoceniami, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Okazał się niezwykle prosty i pomysłowy, a koleżanka pozwoliła mi się zainspirować. Postanowiłam wykorzystać go na jajku powracając do motywu ikony. Jakoś w tym sezonie jest mi szczególnie bliski. Moje pisanki wychodzą czy chcę czy nie właśnie w ikonowych klimatach. Poniżej kolejna odsłona, tym razem na zwykłym styropianie. Szkliłam tylko motyw. Pozostało mi tylko wykończenie góry i dołu biżuteryjnymi dodatkami. Autor zdjęć: Joanna Trojanowicz.

Z pracowni w Poznaniu pozdrawia Was Dorota, Kreatywnie.com
czwartek, 21 lutego 2013

Jajo na słodko

Ciekawiło nas w pracowni jak efekt cukru ma się do wielkanocnych jaj i tak powstała praca Asi Trojanowicz, którą trzeba tu pokazać. Cukier wypadł rewelacyjnie, wszyscy, którzy lubią mocne postarzania odnajdą w tej pracy coś dla siebie. Aż trudno uwierzyć, że to tylko styropian. Do tego nieśmiertelny motyw z drobiem, którego mamy duże zapasy :).
Zdjęcie zrobione w naszej pracowni, autor Asia Trojanowicz.

Pozdrawiamy serdecznie z ciągle jeszcze zaśnieżonego Poznania, Kreatywnie.com


sobota, 9 lutego 2013

Efekt metalu

Zawsze myślałam, że najlepiej czuję się w stylu vintage, tymczasem coraz częściej sięgam po szorstkie, proste w wyrazie i industrialne klimaty. Można ich użyć na tyle sposobów, że chyba każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Na dziesiejszym pokazie postanowiłam wykorzystać papier z motywami nawiązującymi do wyścigów i pokazać co nieco na temat metalizowania. Pasty strukturalne, metaliczne, cement i gotowe! :) Część rozwiązań pochodzi z filmów instruktażowych Stamperii. Nie byłam do końca zadowolona z tego co powstało spontanicznie podczas spotkania, dlatego po Waszym wyściu dodałam kilka detali :).
Kolejne spotkanie planuję na 8.03 - będzie specjalne, bo w wyjątkowy dzień!

Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota, Kreatywnie.com


wtorek, 5 lutego 2013

Hiszpańskie malowanie dekoracyjne

Wtajemniczonym nie trudno będzie rozpoznać hiszpańskie symbole w malowanych przez nas formatkach. Niewtajemniczeni pewnie zastanawiają się skąd taka nazwa warsztatów. Rodzajów malowania dekoracyjnego jest mnóstwo, a tego konkretnego nauczyłam się w pracowni w Santander. Żeby je jakoś wyróżnić nazwałam je zgodnie z pochodzeniem.
Prowadzenie zajęć w tym temacie zawsze sprawia mi mnóstwo satysfakcji. Kolejnych kilka osób ma w końcu "własnego koguta", a ja zostałam zainspirowana do eksperymentów ze spękaniami (jednoskładnikowymi!) - dziękuję Wam za twórczy wieczór.

Pozdrawiam Was serdecznie - Dorota, Kreatywnie.comPin It button on image hover