środa, 26 marca 2014

3D - reaktywacja

Technika 3D czyli przestrzenna popadła w małe zapomnienie, a najczęściej jest wykorzystywana w kontekście dekoracji świątecznych. Postanowiłam trochę o niej przypomnieć w kolejnych miesiącach i przygotowałam dwa nowe projekty z jej wykorzystaniem.
Jest wiele odmian decoupage przestrzennego. Dwie podstawowe techniki opierają się na pastach w połączeniu z serwetkami lub papierem klasycznym. Znaczenie się różnią w zastosowaniu, ale w końcowym efekcie mamy po prostu wypukłość. Trudno zaaranżować ją w sposób, który nie "przedobrzy" z doborem motywów i innych technik, bo sama w sobie przestrzenność decoupage'u jest już dosyć mocnym akcentem.
Postawiłam na szablony, kolor i patynowanie.
Nowe warsztaty znajdziecie TUTAJ - papier klasyczny KLIK, serwetki KLIK :)
Pozdrawiam serdecznie
Dorota z Kreatywnie.com


piątek, 21 marca 2014

Filcowa torba

Ostatnio siadło mi zdrowie. Równowaga ciało-dusza-umysł została naruszona. Kiedy poczułam się lepiej, zrobiłam sobie torbę z tradycyjnym motywem, symbolizującym harmonię duszy, ciała i umyslu.  Filc ma naprawdę uzdrawiające właściwości. Bierzmy przykład z nomadów.  
  
Do wykonania pracy wykorzystałam między innymi materiały:Wszystkie materiały można kupić w sklepie stacjonarnym Kreatywnie.com 
ul. Zeylanda 4/2
60-808 Poznań


Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Krueger (www.welnianykram.pl)

 

uwaga na pisanki ;)

Jeśli komuś przyjdzie do głowy filcowanie pisanki metodą na sucho - to uwaga na takie jajka.
Moja pisanka poza tym, że wyglądała tak trochę jak z ery dinozaurów, to niby nic w niej dziwnego - ale to tylko pozory w czasie brzydkiej pogody ;)
 Gdy się zrobiło ładniej (tj. cieplej i słoneczniej) - z jajeczkiem zaczęły się dziać dziwne rzeczy :)
Popękało...
a w środku siedział - kurczaczek.
Całkiem mu dobrze na zielonej trawce było, więc trochę pozwoliłyśmy mu pochodzić :)

Jeśli więc chcecie kłuć igłą pisanki, to ostrożnie, bo nie wiadomo co w środku siedzi ;)


Ze sklepu Kreatywnie.com wykorzystałam następujące produkty:

- wełna gręplowana warstwowo w 7 kolorach - dostępne w sklepie stacjonarnym 

Wszystkie preparaty kupisz w stacjonarnej pracowni w Poznaniu:
Kreatywnie.com, ul. Zeylanda 4/2 Poznań, 
tel. 61 833 43 53, www.kreatywnie.com

pozdrawiam

piątek, 14 marca 2014

Chalk paints, farby kredowe - metamorfoza maszyny do szycia, dzień 3

No i nadszedł ten dzień. Zabrałyśmy się wspólnie z Dorotą - naszą praktykantką - za maszynę do szycia. Jest to Singer zakupiony kiedyś dawno temu na Allegro ze względu na urocze szufladki po bokach :). Wykorzystywałam go długi czas jako biurko, teraz służy jako półeczka na lale Pani Sabinki. Sytuacja przed malowaniem farbami - oryginalna politura została pokryta lakierobejcą w kolorze wiśniowym, dużo ubytków. Postanowiłam zostawić wszystko tak jak jest i tylko umyć i odtłuścić powierzchnię. Testowałyśmy różne pędzle, narzędzia do przecierania i techniki woskowania. Jedno wiem na pewno - flanela jako materiał do polerowania zdecydowanie odpada :).
Poniżej efekty naszej dzisiejszej pracy. Mogę zabierać się za kredens! :) Dziękuję Dorocie za pomoc - była nieocenionym testerem jeśli chodzi o projekt warsztatów meblowych.
Pozdrawiam serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

wtorek, 11 marca 2014

Jeśli masz trzy życzenia...

... to dobrze trafiłeś:-)
Zrobiłam wszystko, absolutnie wszystko, żeby nie wyszła złota ... rybka!
Okazało się, że jestem bezsilna :-( jeżeli chodzi o wybór zdobienia tekturowej zawieszki w kształcie rybki, która podobno sama wpadła do przesyłki, jaką dostałam z Kreatywnie.com.
Chodziłam wokół  niej, chodziłam, podglądałam innych, co by samemu wymyślić coś ciekawego, naoglądałam się rybek zrobionych w różnych technikach, naszukałam się pomysłu, inspiracji dalekich od moich złoceń. Niestety tym razem mi się nie udało! No i mamy złotą rybkę...
I szansę skorzystania z jej tajemnych mocy, póki świeżutka, nowiutka i nie zmęczona spełnianiem życzeń ;-) A na dodatek mamy zodiakalny czas ryb. Być może 11 marca ( mój dzień w Kreatywnie) moją rybkę dostanie zodiakalna rybka, która ma tego dnia urodziny.
Formatka ma około 25cm jest zrobiona z tekturki. Może służyć jako zawieszka na klamkę np w hotelu.
I właśnie jako taką klamkową zawieszkę chciałam w pierwotnej wersji ją zrobić, ale mi się nie udało.
Sama się prosiła o dodanie pewnych anatomicznych elementów, typu płetwy, coś w rodzaju łusek i okazało się ,że mamy złotą rybkę typu 3D. Aby wzbogacić jej przestrzenne zdobienie zrobiłam elementy z tektury, które zostały naklejone na wątłe ciałko i pozłocone, przez co stała się masywniejsza i leciutko przestrzenna. Tą przestrzenność wzbogaciłam elementami z kleju na gorąco, mikrokulek, konturówki całość, jak to zwykle w moich pracach bywa, została postarzona bitumem i patynami, na koniec dołożyłam odrobinę akryli.
A teraz szybciutko kto pierwszy ten lepszy! Zapraszam do rozmowy ze Złotą Rybką :-) a nóż, a widelec i się uda coś wyprosić... zanim podam ją dalej.
Ja już sobie z nią pogadałam, a co:-))) w końcu to ja ją stworzyłam!Przepraszam za poślizg, właśnie wróciłam z miejsca gdzie nie mam dostępu do komputera...
Post był przygotowany i miał się pokazać wczoraj, ale coś w blogerze nie zadziałało!


Wszystkie preparaty kupisz sklepie internetowym i w stacjonarnej pracowni w Poznaniu:
Kreatywnie.com, ul. Zeylanda 4/2 Poznań, 
tel. 61 833 43 53, www.kreatywnie.com


pozdrawiam i życzę spełnienia się próśb do rybki :-)
Maria www.decoupage-maryski.blogspot.com
czwartek, 6 marca 2014

Chalk paints, farby kredowe, dzień 2 - zestawienie z decoupage

Czas na próbę ognia czyli łączenie farb kredowych - a zwłaszcza wosku z popularnymi preparatami do decoupage. Na tapetę poszedł klej, patyny i werniksy. Pudełko to samo - rośnie ilość motywów, tym razem pochodzących z transferów. Zastanawiała mnie ilość wosku konieczna do zabezpieczenia serwetki i czas jego schnięcia. Kolejna rzecz to patynowanie. Wiem już co robić, czego unikać i nieubłaganie zbliża się czas zabrania za mój kredens w pracowni i maszynę Singer - kto zgadnie jaki będą miały kolor? :)
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

środa, 5 marca 2014

Pisanki przestrzenne - gniazdka

Zaczęło się od Bożego Narodzenia i inspiracji artystki, która publikuje swoje prace tutaj:
http://www.flickr.com/photos/jessicajanelove/

Strona ta jest źródłem inspiracji, która szczególnie mnie zauroczyła:
I tak nie mam pojęcia jakimi ścieżkami podążając popełniłam kilka nowych pisanek, które bardzo trudno nazwać decoupage'owymi. Miałam zamiar zamknąć w małej formie wiosenne trele :). Macie chęć zrobić własne? Zapraszam na jedyne w tym sezonie WARSZTATY.Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

wtorek, 4 marca 2014

Kaziuki

Nadszedł marzec i rozkwit prawdziwej wiosny. Postanowiłam jakiś czas temu wziąć udział w Jarmarku Wielkanocnym i przez ostatnie tygodnie się do niego przygotowywałam. Mentalnie i towarowo - wiedziałam, że będzie stoisko pod sceną, więc ciężko :). Folklor jeszcze do dzisiaj huczy mi w uszach :).
Sama nie wiem, co mam myśleć o tej imprezie, choć zdecydowanie była świętem radości, spokoju, wiosny i folkloru.
Z drugiej strony jak nazwa wskazuje był to Jarmark, natomiast jako twórca czułam się potraktowana jak muzealna atrakcja do oglądania. Przez nasze stoisko (i nie tylko nasze) przeszedł kilkudziesięciotysięczny tłum zwiedzających, a na jakąkolwiek reakcję trzeba było zasłużyć nie wiem jakim wyczynem :). Do kuglarza mi jeszcze daleko, więc pozostały mi rozmowy z moimi wiernymi klientkami, przyjaciółmi i życzliwymi nabywcami, potrafiącymi docenić ręczną pracę.
Na czas Kaziuków obniżyłam ceny swoich prac do granic upokarzających każdego twórcę, tymczasem i one wzbudzały zdziwienie, prychnięcia i miny ...
I tak się ciągle zastanawiam dokąd my właściwie zmierzamy (do centrów handlowych? :) - i jakie atrakcje spotkamy za rok przed świętami, bo rękodzieła z pewnością coraz mniej ...
Pozytywy: jestem przygotowana do Wielkanocy i nie muszę już malować pisanek i mam pierwszą opaleniznę!
Pozdrawiam serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com
A poniżej moja dzielna mama na stanowisku o 7.00 rano w dniu Jarmarku.

Pin It button on image hover