Żywice szklące - tutorial

Zachęcona ciepłym przyjęciem ostatniego tutoriala postanowiłam wstawiać ich więcej. Mam ich w końcu dziesiątki jeśli nie setki dzięki magazynowi, który prowadzę.
Dziś pokażę Wam jak użyć płynnego szkła czyli dwuskładnikowych żywic Heritage na przykładzie szyldu, który wyruszył w długą drogę, bo aż na Azory.
Preparat ten jest doskonały na tace, jednak ma też jedną wadę - cenę :). Mimo to nie znam pewniejszej metody na wykończenie i jeśli zależy mi na wyjątkowym efekcie sięgam właśnie po płynne szkło. Jest wielu producentów tego preparatu, osobiście jestem najbardziej przywiązana do Heritage.

Przygotowujemy żywice szklące. W przypadku preparatu Heritage należy użyć proporcji 1:1. Preparat występuje w dwóch ponumerowanych butelkach. Na potrzeby szyldu zużyjemy około 4 łyżeczek jednego i drugiego składnika. Odmierzamy je dokładnie czyszcząc miarkę za każdym razem. Najpierw preparat 1, następnie 2. Żywice są gęste i czyszczenie łyżeczki umożliwi zachowanie odpowiedniej proporcji. Do czyszczenia można użyć np. drugiej łyżeczki.


Fot. 1. Mieszanie żywic.

Po dokładnym wymieszaniu płynnego szkła (uwaga, preparatu nie powinno się wdychać), wylewamy go na środek szyldu i rozprowadzamy patyczkiem do brzegów. Należy zwrócić uwagę na to, żeby nie było ubytków. Płynne szkło wypoziomuje się samo.


Fot. 2. Wylewanie płynnego szkła.

Fot. 3. Rozprowadzanie płynnego szkła.

Pozostawiamy całość do wyschnięcia na minimum 12 godzin, choć dla utwardzenia lepiej odłożyć pracę na trochę dłużej. Powierzchnia po wyschnięciu jest szklista i odporna na zarysowania, wilgoć i temperaturę.


Fot. 4. Wyschnięte płynne szkło.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty