Healing Environment Filosofie - filozofia uzdrawiającego środowiska

Czy zdarzyło Ci się patrzeć na otaczające przedmioty użytkowe i myśleć o nich z odrazą? Lub przeciwnie - wejść, rozejrzeć się i poczuć spokój i ukojenie?
Istnieje filozofia, która zakłada, że środowisko powinno nam służyć i uzdrawiać. Architekci i projektanci, którzy stosują tą zasadę zwracają szczególną uwagę na ​​kolory i materiały. Ich zadaniem jest wpływ na dobrobyt użytkowników przestrzeni. To zrównoważone użycie materiałów, funkcjonalności, wykorzystanie koloru i połączenia między tym co wewnątrz a na zewnątrz.

Jednym z przedstawicieli tego nurtu był holenderski architekt Johannes Duiker (1890-1935). Był twórcą projektu między innymi sanatorium Zonnenstraal w Hilversum, które stanowi zjawiskowe odzwierciedlenie koncepcji uzdrawiającego środowiska.

Jest dla mnie bardzo konsekwentne, że właśnie Duiker zainspirował projektantów Amazona do utworzenia najnowszej architektonicznej kolekcji farb. Znajdziesz w niej odcienie bliskie naturze. Takie, które przypomną ci ciepłe lato i ogrzewające promienie słoneczne na twojej twarzy.
Jest też wśród nich wyjątkowy odcień szarości, który kojarzy mi się głównie z architekturą i budynkami. Na ten właśnie kolor cieszę się najbardziej, bo brakowało mi go w palecie Amazony.

Poniżej znajdziesz najnowszą inspirację dotyczącą gradacji koloru - trzy sposoby na cieniowanie na przykładzie moich skrzynek warsztatowych. Te same techniki można z powodzeniem zastosować na meblach.

Pozdrawiam Cię serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Linki:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Blanc-de-Blanc-Farba-kredowa-Biala-150-ml/937 https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Black-Pearl-Farba-kredowa-Czarna-150-ml/940 https://www.sklep.kreatywnie.com/pl/p/Duiker-Grijs-No-27-Farba-kredowa-Szara-150-ml-/1131 https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-szczecinowy-zaokraglony%2C-2-szt./419 https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Wosk-wykonczeniowy-bezbarwny/467 https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-do-woskowania/968

Komentarze

Popularne posty