Puszka w stylu vintage

Metal jest wyzwaniem. Zanim zaczniesz malować, trzeba go dokładnie oczyścić. Poza tym dość trudno znaleźć farby, które mają odpowiednią przyczepność i będą nadawały się do przemalowania puszek lub osłonek na doniczki.

Właśnie dlatego puszki to moje sprawdzone obiekty do testowania właściwości farb. Jeśli farby się ześlizgują, tworzą "oczka", nie trzymają się powierzchni oznacza to, że raczej się nie polubimy :).

Moja puszka po duńskich ciasteczkach jest dodatkowo w intensywnych kolorach. Mogę więc przy okazji wypróbować krycie. Nie używałam żadnego podkładu.

Malowanie było prawdziwą przyjemnością. Farby La Pajarita są kwintesencją tego, co lubię w kredówkach - tworzą strukturę jeśli tego potrzebuję, pięknie kryją, są głęboko matowe i trzymają się doskonale.

Jeśli chodzi o transfer to dam mu jeszcze jedną szansę :). Użyłam tylko jednej warstwy. Zauważyłam podczas usuwania papieru, że brak jest w tym przypadku nieatrakcyjnych "brzegów" które są zwykle widoczne. Genialne. Tylko, że razem z brzegami zaczął się też ścierać wydruk... Czyli jest to preparat bardzo delikatny. Mimo, że super wysuszony, nie spełnił moich oczekiwań. Spróbuję użyć go trochę inaczej i na pewno jeszcze napiszę.
Przestałam trzeć w połowie pracy stąd widoczne białe przebarwienia na motywie.

Za to lakier ultramatowy! Cudo. Ma żelową konsystencję, ale nie kremową. Łatwo sie nakłada i jest idealnie matowy. Nie żółknie. Schnie w oczach. Nie ma zapachu. Do tego słoiczka będę często zaglądać i mogę Ci go polecić z czystym sumieniem.

Ten lakier ma jeszcze jedną ciekawą właściwość. Połączony z farbą kredową La Pajarita tworzy powierzchnię tablicową. Wystarczy zmieszać go z farbą, pomalować powierzchnię i po wyschnięciu można po niej swobodnie pisać kredą, a także ją zmywać. 

Podsumowując - transfer OK, lakier - petarda! :)

Pozdrawiam Cię serdecznie
Dorota z Kreatywnie.com


Potrzebne będą:
Farba kredowa biała:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Biala-Bawelna-Farba-kredowa-75-ml/1475
Farba Kredowa czarna:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Prawie-Czern-Farba-kredowa-75-ml/1466
Medium do transferu:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Powerprint-250g/1259
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Medium-do-transferu-lewostronnego%2C-150-ml/471
Lakier ultramatowy:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Lakier-wodny-ultramatowy-La-Pajarita-175-ml/1498
Wosk bezbarwny:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Wosk-wykonczeniowy-bezbarwny-100-ml/1437
Pędzel do transferu:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-gabkowy-plaski-szeroki/482
Pędzel standarino:
https://sklep.kreatywnie.com/pl/p/Pedzel-szczecinowy-zaokraglony%2C-standarino-nr-4/1156

Do tego przygotuj wydruk lewostronny.

Komentarze

Popularne posty