Osłonka na doniczkę z ziołami

Technika serwetkowa z wypukłościami 3D to jedna z technik podstawowych. Takie zajęcia przedszkolne :), coś dla początkujących z efektem wow!  Nagrałam ten film również dla wszystkich tych, którzy stawiają pierwsze kroki i na myśl o malowaniu dostają gęsiej skórki. Dlatego właśnie nawet się za to nie zabierają i zostawiają pracę w połowie drogi, często prezentując ją dumnie w przestrzeni internetowej. Tymczasem wystarczy tak niewiele, żeby praca została skończona z najlepszym skutkiem.
Na co zwrócić uwagę?
1. uważnie przyjrzyj się serwetce i dobierz możliwie dużo kolorów, które widzisz. Nie zużyjesz dużo farby, wystarczy dużo różnych odcieni. Eksperymentuj, mieszaj nieoczywiste połączenia - znajdziesz dokładnie te, które widzisz na papierze
2. weź odpowiedni pędzel - ten sztywny do szablonów będzie idealny
3. użyj techniki tepowania - nie pocieraj pędzlem jak miotełką :)
4. nie bój się malować po papierze

Czy da się domalować tło dysponując wiaderkiem farby do ścian i kilkoma pigmentami? Prawdopodobnie nie. Dlatego warto powolutku zbierać odpowiednie farby zwracając uwagę na nasycenie pigmentów. Zacznij od magenty, niebieskiego, żółtego, brązowego, czarnego i białego. A później możesz dokładać kolejne - osobiście uwielbiam wszelkie mieszanki z czarnym lub np. żółtą ochrę. Poniżej znajdziesz gotowy zestaw kolorów do tej serwetki.

Nie udało mi się powiedzieć podczas nagrania, dlaczego jako szablonu do pasty 3D używam białego papieru serwetki, a nie tego zadrukowanego.
Powodem jest to, że pasta jest nieco wilgotna. Kiedy przykładam serwetkę, nasiąka i robi się miękka. Prawie niezauważanie, ale podczas klejenia się marszczy. Ponieważ 3D wymaga precyzji wolę użyć białych papierków do wycinania z pasty i oszczędzić sobie pracy.

Pozdrawiam Cię serdecznie w Nowym Roku, miłego oglądania.
Potrzebne będą:

Farby La Pajarita:

Biała chmurka:

Słodka cytryna:

Sahara ochra:Klej do decoupage:

Lekka pasta Darwi:

Serwetka w zioła:
Lakier ultramatowy:

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty