Jak straciłam i odzyskałam mój kanał na YouTube

Czy znasz uczucie kiedy sięgasz po portfel i go po prostu nie znajdujesz?
Nagłą gonitwę myśli, mocne bicie serca, poszukiwania i przetrząsanie domu zanim dotrze do Ciebie myśl, że został po prostu skradziony?

To właśnie poczułam we wrześniu, kiedy na moim telefonie zobaczyłam wiadomość "logowanie z nieznanego urządzenia na twoim koncie google ...".

Dla mnie taka wiadomość zawsze oznacza coś bardzo złego. Mimo zabezpieczeń, ktoś był na tyle sprytny, żeby skorzystać z uchylonych drzwi, wejść na moje podwórko, rozgościć się i zabrać mój kanał YouTube jakby był jego własny.
Jeśli wyobrażasz sobie zawistną konkurencję, albo hackera ukrytego w ciemnej piwnicy, otoczonego monitorami, mylisz się. W dzisiejszych czasach hackerów zastąpiły nielegalne korporacje, mafie zorganizowane jak potężne firmy. Nikt nie kradnie pojedynczych kont, kanałów, maili. To masowe akcje, które zarzucają sieć po to żeby wyłowić setki tysięcy małych rybek - dochodów z reklam, adresów mailowych, informacji.

Oczywiście zgłosiłam się po pomoc do YouTube. Oczywiście pracowałam nad odzyskaniem swojej dwuletniej pracy. Ale wyobraź sobie, że w tym czasie odbierałam też telefony z pretensjami(?!) - dlaczego nie widać moich filmów, albo dlaczego publikuję dziwne treści. Nie muszę Ci chyba mówić, że było to bardziej niż przygnębiające...
W tym czasie jednak nie załamywałam rąk. Publikowałam na swoim drugim koncie na VIMEO, które założyłam na samym początku, żeby sprawdzić, co będzie dla mnie bardziej przydatne.

Przez bite dwa miesiące, co trzy dni pytałam i sprawdzałam stan mojego kanału. Po 60 dniach niemożliwe okazało się do zrobienia. Mój kanał wrócił na własne miejsce! Zabezpieczyłam go na tyle sposobów, że chyba ktoś będzie musiał przyjść do mnie do domu, wydusić moje hasło, odciąć mi palec i użyć mojego głosu :). Został już tylko jeden drobiazg. To przywrócenie możliwości zarabiania na reklamach. W obecnej sytuacji to dla mnie straciło znaczenie. Ważne, że mój kanał jest na własnym miejscu.

Poniżej najnowsza inspiracja świąteczna - choinka stone art:
Kliknij w link, żeby otrzymać spis materiałów na maila: http://www.landpage.co/choinka-powertex Wolisz poklikać? Tutaj znajdziesz linki do produktów. Potrzebne będą: Zielony powertex Proszek stone art Biały pigment Pasta śniegowa Brokat drobny Brokat gruby Foremka z koronką

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty