wtorek, 22 września 2009

Wizaż w Kreatywnie.com

Nie wiem jak Wam (tu kieruję się do damskiej części czytelników), ale mi igromną przyjemność sprawia popracowanie od czasu do czasu nad własnym wizerunkiem. Małym skromnym wycinkiem ogromnego worka, do którego wrzucam "dbanie o siebie" były warsztaty wizażu. Poprowadzone przez charyzmatyczną Inkę były super przeżyciem i jednocześnie odprężeniem w sobotnie przedpołudnie. Mnóstwo praktycznych informacji przekazanych niepostrzeżenie podczas zajęć praktycznych pozwoliło na ich łatwe przyswojenie.
Zaprezentowanie efektu warsztatów wymaga ode mnie odwagi cywilnej, bo jak każda kobieta bywam wrażliwa i właściwie nie funkcjonuję bez makijażu :). Tak więc litości ... ), ale efekt wart jest pokazania. Warsztat opuszczałyśmy sprężystym krokiem, z poczuciem świetnie spożytkowanego czasu i pozytywną energią na dalszą część dnia. Fajnie być kobietą :)!
Fotografie wykonała Aleksandra Owsianna czyli Inka podczas warsztatu.
Kreatywnie.com Poznań


sobota, 19 września 2009

Wstęp do scrapowania

W końcu udało mi się pobyć w pracowni podczas zajęć ze scrapbookingu. Tematem są właściwie kartki okolicznościowe wykonywane z użyciem technik scrapowych jako wstęp do głównego zagadnienia. Jakoś do tej pory za każdym razem kiedy odbywały się warsztaty byłam w drodze, na warsztatch zewnętrznych, na urlopie. W końcu miałam przyjemność je poobserwować.
Ponieważ papier nie do decoupage'u stanowi dla mnie tworzywo trudne, techniki scrapowe zawsze mnie zachwycają. Prostota pomysłów i moc efektu końcowego są powalające. Intuicja podpowiadała mi, że osoba prowadząca z takim doświadczeniem i po architekturze zasypie nas konstrukcyjnymi podpowiedziami i poradami. Tak też się stało, a na koniec dodatkowo uczestniczki otrzymały prezent niespodziankę. Jestem pod ogromnym wrażeniem tych zajęć! Zapisywać się warto, bo niedługo przerwa w zajęciach z powodu urlopu macierzyńskiego :)piątek, 18 września 2009

Wielka siostra

Piwnica Pani Basi kryje prawdziwe skarby. Jednym z nich jest manekin krawiecki, na którym uczyła się szyć jej mama. Ma więc za sobą bogatą historię i długo służył zgodnie z przeznaczeniem. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia tuż po jego otrzymaniu - stał w kątku opuszczony i zakurzony czekając na jakiś pomysł. Wyjściowo był pokryty szarym płótnem, które z czasem stało się bardzo szare mimo kąpieli w wannie :).
Pomysł był ważny. Nie chciałam powielać schematu manekinów, które mi się podobają. I wtedy przypomniał mi się mały manekin, który jakiś czas temu okleiłam guzikami z papieru. Tak właśnie powstała duża siostra. Motyw wymagał powiększenia, małymi guzikami oklejałybyśmy go do następnego roku. Jak w większości projektów jest to dzieło wspólne - moje, Pani Basi i Natalii. Na zdjęciach widać proces powstawania, a efekt końcowy będzie można podziwiać w naszej pracowni w Poznaniu lub podczas targów w grudniu (4-6.12.2009).
Kreatywnie.com PoznańNiespodzianka
Jednym z moich ulubionych zajęć jest rozpakowywmnie paczek z towarem...to tak jakby przez cały rok dostawać prezenty,ponieważ kurier przychodzi prawie codziennie :))) Dzisiejsza dostawa była wyjątkowa,bo oprócz towaru było w paczce coś jeszcze :) Dzięki siostra :) mam najładniejszą tabliczkę na całej ulicy!
Paulina, Kreatywnie.com-Gdynia

czwartek, 17 września 2009

Filc w Starej Drukarni

Dzięki zaproszeniu mojej przemiłej koleżanki Moniki Tymickiej filcujemy w jej pracowni, przygotowując się do zimowego Festiwalu Przedmiotów Artystycznych. Pomysły wyskakują z nas jak z procy, aż kipi od twórczego entuzjazmu. Wprawiamy się, wyciągamy wnioski, dyskutujemy i filcujemy :).
Tradycyjnie już nasze targowe stoisko będzie wspólne, ale o tym jeszcze napiszę. W tym roku planujemy targowe warsztaty, więc bacznie obserwujcie naszą stronę w okolicach listopada.
Kreatywnie.com Poznań

środa, 16 września 2009

Nowa lampa

W końcu po wielu obietnicach - kursantkom i sobie :) - udało nam się zainstalować nowe oświetlenie nad stołem do pracy. Dni są coraz krótsze, a wieczorami wycinanie papieru i wszelkie inne precyzyjne prace były uciążliwe ze względu na słabe oświetlenie.
Okazło się jednak, że znalezienie ładnej, długiej, funkcjonalnej i pasującej do pozostałych lampy graniczy z cudem. Mąż pokpiwał, że nie jestem zdolna do kompromisów i proponował jarzeniówki - ble! W desperacji postanowiłam kupić szynę przemysłową z mnóstwem reflektorków ... za mnóstwo pieniędzy... Ale w końcu nas olśniło i skonstruowaliśmy wspólnie, przy mojej bardzo niewielkiej pomocy własną lampę. Najfajniesze poza tym, że jest, daje mnóstwo ciepłego światła i pasuje do wnętrza okazło się to, że jest dodatkowo energooszczędna.
Mała rzecz, a cieszy :)

wtorek, 15 września 2009

Cieniowania pittorico

Cieniowania pittorico (malarskie) to technika, z którą każdy decoupage'ysta wcześniej czy później zmierzyć się musi. Nawet fachowcom sprawia pewne problemy. Jest to metoda takiej aranżacji przyklejonego motywu, która powoduje, że nabiera on głębi i charateru ręcznie namalowanej pracy. Najczęściej pittorico spotyka się przy papierze klasycznym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystania cieniowań przy serwetce.
Warsztat z cieniowaniami prowadzę od samego początku swojej działalności i ciągle cieszy się on nieustającym zainteresowaniem. Przez lata obserwacji błędów i problemów udało mi się na tyle dostosować technikę, żeby ułatwić pierwsze kroki początkującym. Po prostu porzuciłam jedyne na rynku medium o nazwie pittorico na rzecz innych wypróbowanych preparatów dokładając sporą dawkę porad praktycznych. Działa w 99% :).
Pittorico odzwierciedla charakter i "rękę" osoby wykonującej. Czasami mniej znaczy więcej, a czasami rewelacyjne efekty daje wypełnienie większości tła. Niedopuszczalne jest powstanie wyraźniej obwódki wokół motywu.
Podaczas krótkiego wypadu w góry znalazłam sklep z gotowymi pracami decoupage w środku małej górskiej miejscowości. Piękne kompozycje, ładne wykończenie, ale pittorico na tak skandalicznym poziomie, że aż łza się zakręciła :). Warto się do niego przyłożyć zanim zacznie się sprzedawać swoje prace ...
Poniżej impresje z warsztatów pittorico.
Kreatywnie.com Poznańsobota, 12 września 2009

Zlot Decoupage we Władysławowie...


05.09.09 miałam okazję wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu…Zostałam zaproszona na Zlot Decoupage we Władysławowie. Widziałm tam mnóstwo prac zrobionych przez profesjonalistów jak i przez osoby całkiem początkujące i muszę przyznać, że były wspaniałe. Warto od czasu do czasu pojechać w takie miejsce, bo wtedy człowiek czuje, że to co robi ma jakiś sens i odziałowuje w pewien sposób na ludzi. Zostałam tam zaproszona w celu wtajemniczenia pań w nową technikę Decoupage- tilling, która zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Kafelek wyszedł bardzo ładnie ku uciesze mojej i Pań :) Chętnie przyjadę pokazać coś nowego za rok!
Dziękuję za milą atmosferę i za zaproszenie!
Paulina, Kreatywnie.com, Gdynia

czwartek, 10 września 2009

Niebieskie dłonie

Filcowania szali ciąg dalszy. Okazyjnie wpadł mi w ręce kawałek ręcznie malowanego jedwabiu. Doczekał się w końcu realizacji i przeróbki na filcowy szal. Filcowałyśmy wspólnie - 3 osoby - przez dobre 4 godziny. Łatwo nas rozpoznać po niebieskich dłoniach :), bo jedwab niespodziewanie puszczał kolory. Ostatecznie szalem można owinąć się kilkukrotnie, jest lekki i barwny jak laguna.
Kreatywnie.com Poznań


środa, 9 września 2009

Filcowane szale

Sezon filcowy w pełni, jednak zanim mróz na dobre da się nam we znaki pora na jedwabno-filcowe szale. Są ciepłe, praktyczne, a jednocześnie niepowtarzalne, połyskliwe i jedyne w swoim rodzaju. Spacerując po mieście po nich właśnie poznaję swoje klientki. Wczorajszy wieczór spędziłam na małym instruktażu, ale przede wszystkim na obserwowaniu działań dwóch niezwykle uzdolnionych kursantek :). Wykorzystałyśmy wełnę multikolor i space oraz czesankę jedwabną.wtorek, 8 września 2009

O Kreatywnie.com

Od samego początku powstania Kreatywnie.com moim zamysłem było zintegrowanie wielu osób zajmujacych się rękodziełem, które mogłyby dzielić się swoją wiedzą na warsztatach. Od pomysłu do realizacji upłynęło nie mniej niż 6 lat i właściwie dopiero teraz mam wrażenie, że zajęcia inne od decoupage'u i filcowania zaczynają się cieszyć zainteresowaniem, co niezmiernie mnie cieszy. Każdy z nas ma jakiś dar, sztuka polega na jego odkryciu. Im więcej możliwości i prób tym większa szansa na znalezienie swojej pasji.
Czy wiecie, że nasze zajęcia prowadzą Panie: informatyk, matematyk, ekspedient pocztowy, kulturoznawca, architekt, leśnik, ekonomista, biotechnolog, wizażystka, lektor językowy, projektantka ubioru ... ? Na tym na pewno nie skończymy, bo w zanadrzu oczekują kolejne pomysły i zajęcia.
Przekrój imponujący, a pasja jedna i wspólna - rękodzieło!
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 7 września 2009

Natalia filcuje

Nasza Natalia filcuje stworzenia bajkowe. Inspiracja pochodzi z japońskiej książki zawierającej dziesiątki projektów wschodnich artystów. Są zupełnie odmienne od tego co widzi się choćby w Niemczech, Holandii, Danii. Japońskie filcowe prace są eteryczne, lekkie, barwne i odważne.
Nic dziwnego, że po takiej lekturze powstają małe cuda :).
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 4 września 2009

Nasz garnek pokazowy ...

Ten garnek do niedawna mieszkał w piwnicy. Po niewielkich przeróbkach stanie się naszym garnkiem pokazowym - przede wszystkim do techniki sospeso, ale nie tylko. Pomysł nie jest nowy, na pewno zetknęłam się z nim przy okazji odwiedzin Decomanii, ale za każdym razem pozytywnie zaskakuje. Emalię pokryłyśmy primerem przeciwkorozyjnym, na to nałożona jest pasta piaskowa Decomanii, która dała efekt tynku. A dalej to już papier ryżowy, farby akrylowe, pasta liscia na dachu i folia sospeso. Nawet gdyby miał sobie po prostu stać warto było się pobawić :)
Kreatywnie.com Poznańczwartek, 3 września 2009

Filcowe zwierzaki

W deszczowe przedpołudnia zamiast leniwie popijać kawę zwijamy się jak w ukropie. Przesyłki ze sklepu internetowego, zaległe prace, które czekają na twórczą wenę, przyjmowanie dostaw. Już przygotowujemy się do grudniowych targów (bombki do programu świątecznego robiłyśmy w lipcu :). Mimo to zawsze znajdzie się chwila na filcowanie igłami - nasz mistrz Pani Basia specjalizuje się w filcowanych misiach - choć ciągle też powstają koniki, żyrafki i niezliczone broszki. Poniżej prezentujemy proces powstawania misia Knuta :).
Kreatywnie.com Poznańśroda, 2 września 2009

3D - przestrzennie

Dzień zapowiadał się energetycznie. Jedne z moich ulubionych warsztatów w planie - przestrzenne obrazki. Trochę zaległości do nadrobienia, trochę papierologii. Niestety w trakcie dnia lista uczestników zajęć nieoczekiwanie skurczyła się o połowę. Jakoś nie mogę się do tego przyzwyczaić. Lata pracy, a ciągle nie jest to miłe. To pewnie przez ten zawodowy ekshibicjonizm jak mawia moja koleżanka. Tak czy inaczej uczestniczki, które przyszły były jak nagroda - fajnie jest obserwować jak komuś coś naprawdę wychodzi :)... Zwłaszcza, że praca z misiami wcale nie jest dziełem osoby dorosłej :).
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 1 września 2009

Początek

Wszystko ma swój początek. Pomyślałam, że pierwszy września to wspaniały dzień na coś nowego - czas zadebiutować wśród wirtualnych dzienników. Prawie każdy poranek zaczynam od kawy i dobrego bloga zamiast codziennej porcji złych wiadomości. Dlaczego więc nie dać innym chwili wytchnienia i pozytywnej inspiracji? ...
Trudno wybrać - co pokazać Wam na początek? Ostatnio opanowały mnie konewki. Wielkie, małe, pękate, ceramiczne, metalowe. Powstanie cała kolekcja, a tu jej skromne początki - domowe konewki treningowe. Wykonane przy pomocy szablonu, jedna z wykorzystaniem serwetki, druga - czarna - papieru. Przyjemności ... :) Kreatywnie.com Poznań.Pin It button on image hover