poniedziałek, 31 maja 2010

Nowa owca
Dzięki nowym produktom jakie podsyła mi siostra powstała następna praca. Tym razem dostałam próbki nowej wełny. Kolorystyka była bardzo zachęcająca,ponieważ były to przede wszystkim kolory ziemi(moje ulubione). Wykorzystałam fakt uczestniczenia w filcowym plenerze,który w dużej mierze mnie zainspirował do zabawy formą i kształetem. Efektem końcowym tej zabawy jest fikuśna torebka z dziurkami i klapką zakończoną dredem :)


Kreatywnie.com, Gdynia

piątek, 28 maja 2010

Dama i kwiaty

W ramach nadganiania zaległości powstała kolejna dama, tym razem w wersji delikatno- fioletowej. Im dłużej je robię tym więcej mam na nie pomysłów i trudno mi skończyć jeden projekt :). Na szczęście mama mi pomogła, co dodatkowo mnie zmobilizowało. Oczywiście planów mam mnóstwo - głównie związanych z inspiracjami na plener. Jednak czy uda się je zrealizować zależy od weny.Wykorzystałyśmy słoneczną chwilę i w końcu zamiast pustych skrzynek mamy kwiaty. Mam nadzieję, że przetrwają najbliższe opady.

Kreatywnie.com Poznań

środa, 26 maja 2010

Pudełko na chusteczki

Podczas powstawania tej skrzynki dość despotycznie zadecydowałam o jej wzornictwie i ... okazało się to zupełnie rozbieżne z tym co chciała klientka. Na szczęście wykazała się cierpliwością i udało nam się zrobić kolejną wersję pudełka – tym razem wg bardzo dokładnych wskazówek. W sumie z przyjemnością przyjęłyśmy decyzję klientki o wyborze innego motywu, ponieważ to pudełko na tyle nam się spodobało, że chętnie na nie popatrzymy jeszcze przez jakiś czas.
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 25 maja 2010

RomantycznieZawsze,kiedy dostaję paczkę od siostry mogę się spodziewać,że poza zamówionym towarem znajdę tam coś jeszcze-jakąś niespodziankę :) Ostatnio dostałam świetne elastyczne szablony z małymi ornamentami. Gniotłam je w myślach na wszystkie sposoby,dopasowywałam do wszelkiego rodzaju podłoży i w końcu wpadłam na pomysł...Wypukłą strukturę uzyskałam przez nałożenie pasty strukturalnej przez szablon. Do tego cieniowane dwoma kolorami tło i gotowe :)

Kreatywnie.com Gdynia

Konik skandynawski

Pomysł na tego konika wziął się z małej chusteczki, której brzeg ma piękne groszki na czerwonym tle. Pomyślałam o koniku w podkolanówkach i błyskawicznie wzięłam się do pracy. Dla mnie to kwintesencja własnego wyobrażenia o stylu skandynawskim, który znam niestety tylko ze zdjęć w książkach Tildy i z krótkiego wypadu do Danii.
Kreatywnie.com Poznań


poniedziałek, 24 maja 2010

Kogut w oprawie delikatnych fioletów

Wystarczyły mi dwa dni, żeby nadgonić kilka zaległych prac od tygodni (miesięcy?) czekających na regale na swoją kolej. Dziś kolejna odsłona malowania dekoracyjnego. Z każdym warsztatem klaruje się dokładna koncepcja technik, które mogę zaproponować. Jest ich tyle, że trudno się zdecydować, jednak najważniejsze są podstawy – reszta wyjdzie sama podczas własnej twórczej pracy. Tym razem kogut to moja praca – na tyle samodzielna, że dobrałam kolorystykę i szablony. Nieskromnie powiem, że sama chętnie powiesiłabym go w swojej kuchni :).
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 21 maja 2010

Pasiak poplenerowy

Plener był dla mnie tak bardzo inspirujący, że wykorzystałam pierwszą okazję do filcowania i powstał szal na jedwabiu. Na spotkaniu w Bornem Sulinowie byłam jedyną osobą, która nie filcowała! :). Starałam się czuwać nad pracami innych, a to wyklucza własną twórczość.
Po powrocie zielony szyfon obłożyłam paskami wełny - pomysł pochodzi od jednej z uczestniczek - dzięki Diano! Te sposób rozkładania wełny tak bardzo mi się spodobał, że myślę ciągle o kolejnych wariantach kolorystycznych. W przygotowaniu mam też kwiaty - jak zwykle żałuję, że doba jest za krótka ... :)
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 20 maja 2010

Decoupage na tkaninie

Warsztaty dekorowania tkanin techniką decoupage nie odbywają sią zbyt często, choć należą do moich ulubionych. Jest to kolejne z zajęć, na których można puścić wodze fantazji i malować, upiększać, dekorować. Przyklejanie serwetki ułatwia papier montażowy, dzięki któremu nie powstają zmarszczki. Uczymy się też dobierać kolory, a narzędzie w postaci gąbki umożliwia komfortowe nakładanie farb. Jednym słowem przyjemne z pożytecznym :).
Kreatywnie.com Poznańśroda, 19 maja 2010

Śliwka w czekoladzie

Testuję nowe wełny 18,5 mic. - wybrałam sobie wdzięczny kolor o nazwie czekolada Majów. Wełna filcuje się błyskawicznie, pięknie łączy się z tkaniną. W tym przypadku znowu skorzystałam z gazy bawełnianej. Wełna jest elastyczna i miękka, a filc poddaje się modelowaniu. W godzinę rękawki były gotowe. Dodałam też jedwab w kolorze cynamonu i śliwki, stąd błyszczące refleksy. Mogłabym takie robić tonami :).
Kreatywnie.com Poznańwtorek, 18 maja 2010

Mikrokulki

Pogoda mnie usprawiedliwia - poczułam prawdziwie grudniowy klimat. Zazwyczaj trudno mi było zmobilizować się do projektów zimowych a tu proszę - samo wyszło :).
Obchodzę z daleka brokaty i błyszczące pyłki, z podobną rezerwą traktowałam mikrokulki. Podziwiam lśniące i mieniące prace moich koleżanek, wzdychając nad tym, że sama nie mam na tyle odwagi czy pomysłowości. Podczas pobytu w Łodzi wpadło mi w oko styropianowe jajko ozdobione mikrokulkami i postanowiłam też spróbować. Dzięki uprzejmości Kasi dowiedziałam się, gdzie się zaopatrzyć w to cudo i od jakiegoś czasu kulki czekały cierpliwie na regale. Wybrałam ponownie serduszko z masy papierowej, ozdobiłam serwetką w zimowy widoczek i ... oszroniłam. Na zdjęciu nie widać tego do końca, ale każda kulka dodatkowo mieni się i powiększa wzór. Bardzo fajna zabawa :).
Kreatywnie.com Poznańniedziela, 16 maja 2010

Borne Sulinowo - dzień drugi i trzeci

Drugi dzień pleneru jest dość szczególny - znamy już podstawy i zasady, pozostało tylko wykorzystać je do bardziej zaawansowanych projektów. W planach mieliśmy wykonanie torebki lub szala oraz kapelusza. Muszę przyznać, że program ten był dość wyczerpujący, a mimo to część uczestników okupowała salę szkoleniową prawie do północy :). Jakoś wcale się temu nie dziwię, bo właściwie kiedy skorzystać z okazji do tworzenia jak właśnie nie na plenerze?
Niedziela upłynęła nam na drobnych projektach wykonanych igłami, małych formach biżuteryjnych i kwiatkach. Poza tym trzeba było się spakować i opuścić gościnne progi Bornego Sulinowa, które w maju wygląda przepięknie. W sierpniu ciąg dalszy prac plenerowych - tym razem na tapecie hiszpańskie malowanie dekoracyjne i decoupage.
Kreatywnie.com Poznań/Gdynia

piątek, 14 maja 2010

Borne Sulinowo - dzień pierwszy

Ponownie odwiedzamy Borne Sulinowo w twórczych celach - tym razem na plenerze filcowym. Zdaje się, że ośrodek ten stanie się moim ulubionym miejscem organizowania warsztatów wyjazdowych - sama miejscowość niesie inspiracje płynące z położenia wśród jezior i lasów, a gościnność i organizacja naszego pobytu bardzo go uprzyjemnia.
Dzisiejszy dzień upłynął nam na warsztatach początkowych - filcowanych kwiatach i kapciach, a celem naszych zajęć była przede wszystkim umiejętność rozkładania wełny i filcowania na formie. Wrażenia niezapomniane - ilość kolorów, wiele pomysłów, kształty. Ten inspirujący duchowo dzień zakończyliśmy kolacją przy ognisku - kiedy ostatnio zdarzyło Wam się piec kiełbaski? Bo mi w Psich Głowach na plenerze decoupage :). Pogoda nas nie rozpieszcza, ale nikt tego chyba nie zauważył :).
Kreatywnie.com Poznań / Gdynia / Borne Sulinowo

środa, 12 maja 2010

Ceramika

Wczoraj miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach z ceramiki. Na gorąco kilka wrażeń. Przede wszystkim prowadząca zajęcia jest prawdziwą pasjonatką tej techniki i widać jej ogromne zaangażowanie w przekazywaną wiedzę. Kilka informacji o niej znajdziecie na stronie http://www.pracowniaceramiczna.strefa.pl/
Pracowałyśmy na glinie szamotowej, każdy z uczestników otrzymał prawdziwą górę do przerobienia. Podczas zajęć omówiona została konkretna technika wykonywania naczyń, jednak każdy mógł zdecydować się na zupełnie dowolny przedmiot. Muszę przyznać, że 2 godziny w zupełności wystarczyły na wykonanie dwóch dużych prac, na więcej nie starczyłoby mi siły. Glina to genialny materiał - można zupełnie zanurzyć się w twórczej pasji wyciskania, ugniatania, wałkowania i umazać się po uszy :).
Teraz prace będą schły około 2 tygodni, a później Pani Kasia je dla nas wypali. Efektem będą surowe biskwity, które można ozdobić akrylami, decoupage, czy pozostawić w wyjściowej formie.
Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 11 maja 2010

Warsztaty i serce na dłoni

Nie wiem jak zacząć, bo nazbierało się trochę przemyśleń. Ostatnio rozpowszechniło się zjawisko organizowania warsztatów, co jest niezmiernie pozytywne. Domowo, instytucjonalnie, w szkołach, fundacjach - kobiety i mężczyźni zbierają się i twórczo spedzają czas. Warsztaty najczęściej mają instruktorów, którzy często odwiedzają naszą pracownię w celu zakupu niezbędnych materiałów.
Praktycznie codziennie pojawia się ktoś, kto kupuje coś "na warsztaty" i z przyjemnością doradzamy co i jak zastosować. Niestety część z odwiedzających nie ma znikomego pojęcia o tym czego będzie uczyć. Włosy się jeżą na głowie od niektórych zapytań, najczęsciej są to planowane warsztaty dla nauczycieli ... Tak jakby nie zasługiwali oni na rzetelną wiedzę. Nie wspomnę tu o warsztatch "dla dzieci", którym można wmówić prawie wszystko. Moim pierwszym odruchem jest chęć przyklejenia na plecy takiego "instruktora" kartki z napisem "oszukuję", ale zaraz potem przychodzi refleksja, że i tak już ktoś podjął decyzję o tym, że chce uczestniczyć w takich właśnie zajęciach, a mój sprzeciw bedzie odebrany bardziej jako obawa o "konkurencję". Prawdziwym żniwem dla takich "instruktorów" są święta - wtedy takich wizyt mamy mnóstwo. Może uda mi się nakłonić kogoś do przemyśleń, czy chciałby brać udział w takich zajęciach. Mnie to w każdym razie zawsze smuci, ale może niepotrzebnie?

Powoli zastanawiam się już nad nowym świątecznym programem zajęć - wcześnie prawda? Praca nad tym programem zaczyna się dla mnie tuż po ostatnich wigilijnych warsztatach. Ostatnio odkryty dostawca dostarcza nam wielu inspiracji i świetnych materiałów. Po pobycie w Hiszpanii dodatkowo ciągle krążą mi po głowie nabyte tam umiejętności - między innymi praca z pastami strukturalnymi i szablonami. I tak pierwszy projekt przygotowujący do sezonu zimowego: serce z nutami. Materiał - masa papierowa. Zdobienie akrylami i pastą sztukatorską.
Kreatywnie.com Poznań

sobota, 8 maja 2010

Magazyn 04/2010

Czas na nowy Magazyn Hobbystyczny. W tym numerze przedstawiamy filcowanie na tkaninie - tzw. nuno. Na przykładzie rękawków można nauczyć się jak połączyć wełnę z tkaniną, w tym przypadku z bawełnianą gazą. Poniżej zdjęcie projektu:Pokazujemy również jak w bardzo prosty sposób wykonać pudełko na zabawki z napisem z drewnianych literek. Zbliża się Dzień Dziecka, może zainspiruje to Was nasi czytelnicy do wykonania dedykowanych prezentów.Tym razem nasza redakcja ze studiem fotograficznym przeniosła się do Gdyni, gdzie opracowujemy projekty na kolejne miesiące. Przyjechaliśmy z całym sprzętem postanawiając wykorzystać okazję do nocowania na campingu w przyczepie. Tymczasem maj powitał nas 6 stopniową pogodą i ulewnym deszczem ... Jak mawia mój mąż latem każdy potrafi spać na campingu, sztuką jest właśnie cieszyć się kontaktem z naturą przy takiej pogodzie. Coś w tym jest, nie podejrzewałam się o to, że mogę korzystać z prysznica przy 6 stopniach i podziwiać rano śpiew ptaków :).W Warszawie otwiera się nowe kreatywne miejsce: kawiarnia Gadka Szmatka na Mokotowskiej 27. Dla czytelników Magazynu zabawa z rabatem - szczegóły widoczne po zalogowaniu http://www.magazyn.kreatywnie.com/

Kreatywnie.com Poznań i Gdynia

piątek, 7 maja 2010

Torebki

Ostatnie spotkanie naszej grupki twórczych kobiet zdominowały torebki. Zamówiłam je z myślą o decoupage, ponieważ mają w środku folię i można je swobodnie malować nawet rozwodnionymi akrylami. Farba nie przesiąka, torebki da się wygodnie okleić serwetkami lub papierem. Nie zdążyłam w natłoku zajęć zrobić przykładu i torebki tłoczą się na półce w oczekiwaniu na twórcze pomysły.
Każda z torebek odzwierciedla styl osoby ją tworzącej - charakterystyczny motyw czarnej róży u Moniki i radosny, malarski decoupage u Marioli.
Kreatywnie.com Poznańwtorek, 4 maja 2010

Hiszpańskie malowanie dekoracyjne

Mimo, że oficjalnie pierwszy termin warsztatów z malowania dekoracyjnego pojawił się w lipcu, już teraz ruszyły szkolenia indywidualne. W godzinach przedpołudniowych można nauczyć się tej techniki na podstawie rustykalnego koguta lub klasycznej damy. Pierwsze prace zaskoczyły mnie starannością wykonania i pomysłowością. To w naszej pracowni zupełna nowość - mnie osobiście fascynuje ilość wariantów i możliwości pracy z jedną tylko formatką MDF. Na przykładzie damy można wykorzystać decoupage, pasty strukturalne, szablony, przecierki, złocenia i inne techniki dekorowania przedmiotów.
Kreatywnie.com PoznańPin It button on image hover