środa, 29 grudnia 2010

Kolejne drzwi

Gdybym miała jednym słowem określić hasło minionych świąt było by nim "odśnieżanie". Wokół domu piętrzą się prawdziwe góry, każdy kolejny dzień to kilkadziesiąt centymetrów więcej białego szaleństwa. Jedyna zaleta - nie ma nawet śladu po obżarstwie, codziennie kilka godzin na świeżym powietrzu zniweczyło każdą dodatkową kalorię.
W tak zwanym międzyczasie udało mi się skończyć kolejne drzwi - tym razem kuchenne. Jak zwykle w moim przypadku wszystko zaczęło się od zakupionego drobiazgu. Obrazek stał się inspiracją do wykonania dalszych dodatków. Staram się być konsekwentna w wyborach, ale ponieważ nasze gospodarstwo łączy dobytek dwóch dorosłych osób mamy mnóstwo niesamowitych i absolutnie nie "trendy" gadżetów :).


Fot. Mike Freitag, obrazek inspiracja.

Drzwi wykonałam najprostszą i chyba moją ulubioną techniką shabby chic. Do tego szablon i hiszpańskie sztućce z drewna pomalowane akrylem w kolorze "antyczne srebro" - jeden z ładniejszych jakie widziałam :).


Fot. Mike Freitag, drzwi kuchenne.

Z rozpędu powstał jeszcze wieszak na ręczniki, który pasuje do reszty. Opisałam krok po kroku jak go wykonać w bezpłatnym projekcie do magazynu, ukaże się już wkrótce.A noworoczne postanowienia, marzenia i cele? Jakieś już się krystalizują. Po roku pełnym zmian w Kreatywnie pracujemy nad naszą wiejską siedzibą tak, żeby już w nadchodzącym sezonie posłużyła nam jako baza plenerowa. To dość jasny cel jak na najbliższe kilka miesięcy. Czas też wrócić do kształcenia - wybieram się na kolejne szkolenia dotyczące wełny i filcu.
Marzy nam się też mała hodowla i ekologiczne warzywa :).
Wszystko to mogę pogodzić tylko dzięki moim dwóm wspaniałym Elfom, które stanowią podporę poznańskiego Kreatywnie - za co oczywiście im dziękuję!
Pozdrawiam Was już sylwestrowo i życzę wspaniałego Nowego Roku pełnego sukcesów!

czwartek, 23 grudnia 2010

Wesołych!


Wesołych,pogodnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy zespół Kreatywnie.com w Gdyni :)

Już za chwileczkę ...

Moja grudniowa przypadłość odkąd pracuję jako instruktor to przerażająca skleroza i luki w pamięci w okresie od X-XII związane z ilością zadań. Ponieważ zdaję sobie z tego sprawę biurko, telefon i kalendarz pękają od natłoku przypomnień, karteczek i spraw nie cierpiących zwłoki.
Tymczasem wystarczyło pozostawić za sobą miasto, żeby wszystko ucichło, ułożyło się w logiczną całość i od kilku dni mogę cieszyć się bezstresową wiejską sielanką. Tu nic nie da się zapomnieć - zwierzęta skutecznie przypominają o pustym brzuszku, jak nie odśnieżę to nie wyjdę z domu, jak nie napalę to będzie zimno itd.
Z kuchni rozchodzą się świąteczne aromaty, potrawy dziwnie skurczyły się podczas próbowania :). Życzę Wam radości, spokoju i rodzinnych Świąt!


Fot. Mike Freitag, projekt i wykonanie Monika Tymicka

środa, 15 grudnia 2010

Wyfrunęły nowe anioły

U nas już bardzo świątecznie i największy nawał pracy zdaje się już przemijać. Ciągle jednak działamy warsztatowo inspirując kolejnych amatorów bożonarodzeniowych ciekawostek.
Ostatnio spod rąk uzdolnionych kursantek wyszły nowe hiszpańskie anioły - jeden bardzo zimowy i nastrojowy, drugi jak rozmarzony letni poranek.
A w mojej głowie już projekty pisanek :).
Kreatywnie.com Poznań

środa, 8 grudnia 2010

Magazyn hobbystyczny 11/2010

Kolejny i ostatni w tym roku magazyn hobbystyczny jest już dostępny. W grudniowym wydaniu znajdziecie instrukcję filcowania na mokro dla początkujących. Prezentujemy sposób wykonania kwiatka z wykorzystaniem czesanki jedwabnej.W dziale decoupage prezentujemy instrukcję wykonania obrazu przestrzennego z pastami śnieżnymi i domkiem.A na deser krótki kurs dekorowania formatek MDF za pomocą papierów do scrapbookingu i nie tylko.Życzymy udanej lektury.
Kreatywnie.com

poniedziałek, 6 grudnia 2010

Po Festiwalu

Pamiętacie jeszcze mój poremontowy entuzjazm czerwcowy i zdanie "Czuję się mentalnie i przestrzennie przygotowana na nadchodzący sezon warsztatowy"
http://kreatywniecom.blogspot.com/2010/06/pracownia-gotowa.html?
Otóż okazuje się, że na sezon zimowy nie można się przygotować, a już na pewno nie na taką ilość odwiedzających na targach :). Jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę, ale najważniejsze, że udało się zorganizować sympatyczne warsztaty w dość spartańskich warunkach. Było mi bardzo miło gościć wszystkich stałych i zaprzyjaźnionych klientów, mam również nadzieję, że dzięki naszym wysiłkom odwiedzą nas nowi goście.
Targi okazały się bardzo udane, różnorodność oferty zadowoliła chyba każdego nabywcę. Czułam się na właściwym miejscu i we właściwym czasie. Niestety nie starczyło mi w tym roku czasu i sił na relację fotograficzną, ale od czego są zaprzyjaźnieni sąsiedzi? :)
http://dorisdecoupage.blogspot.com/2010/12/dzien-pierwszy.html
http://dorisdecoupage.blogspot.com/2010/12/dzien-drugi.html
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 2 grudnia 2010

Po królewsku

Do Poznania po wielu niecierpliwych dniach oczekiwania dotarła dostawa nowych szablonów. Nadeszły długo wyglądane i wytęsknione korony, a oprócz nich wiele ciekawostek jak szablon z manekinami i ze stemplami pocztowymi. Dla wielbicieli elementów muzycznych klawiatura. Wszystkie wzory zaprojektowano w Fabryce Fantazji - nieśmiało przyznaję się do inspiracji w kwestii koron :).
Niestety na ich zastosowanie muszę trochę zaczekać - właśnie rozstawiłyśmy nasze stoisko na poznańskim festiwalu sztuki, na który tradycyjnie serdecznie zapraszamy. Jesteśmy w tym samym miejscu, co rok wcześniej, tuż przy antresoli, stoisko numer 93.Kreatywnie.com Poznań
Pin It button on image hover