wtorek, 29 marca 2011

Jak to nie?

Wiele osób wchodząc do naszej pracowni prawie od progu krzyczy - ja nic nie umiem i nie mam zdolności manualnych! A za chwilę powstają najfajniejsze cieniowania jakie widziałam lub przecudne pudełko z transferem.
Z moich obserwacji wynika, że wiele zależy od odpowiedniego narzędzia. Czasami wystarczy zamienić pędzel na gąbkę i delikatnie pokierować w odpowiednią stronę ... Mamy w głowie dużo "nie umiem", które często zabieramy w dorosłe życie ze szkoły.
Nie znoszę sportów grupowych - jako najmniejsza w klasie zawsze ostro obrywałam ... ale przekonałam się, że radzę sobie na nartach. Czasami warto zrobić coś innego i przekonać się ile mamy w sobie ukrytych zdolności.
Kreatywnie.com Poznań


Fot. Dorota Freitag, prace uczestników warsztatów.

poniedziałek, 28 marca 2011

Najlepiej sprząta się podczas sesji ...

Znacie to uczucie, kiedy czeka na Was mnóstwo obowiązków, a Wam wydaje się, że najważniejszą rzeczą jest pranie firanek, albo wycieranie książek z kurzu? Mnie dopadało najczęściej podczas sesji na studiach, kiedy do egzaminu zostało kilka godzin. Mam wrażenie, że podobnie było w ten weekend - po prostu nie mogłam oderwać się od filcowania. Właściwie jest po sezonie, a mnie opanowały kapelusze i kryzy. Zmieniłam tylko kolorystykę - na soczystą i pobudzającą :).
Mimo intensywnego czasu w zaaranżowanej na pracownię jadalni udało mi się zamówić i kupić mnóstwo drobiazgów do pokoi gościnnych - łóżka, pościele, narzuty ... Czyli pierwszy plener już naprawdę blisko.
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 24 marca 2011

Flaming

Można mieć węża w kieszeni, my mamy flaminga na kasie :). Pierwsze próby wykonania maskotek z wykorzystaniem tzw. kreatywnych drucików, a w naszym przypadku wyciorów do fajki za nami. Dokładnie rzecz biorąc z tematem zmierzyły się nasze filcowe złote ręce czyli Pani Basia :). Dzięki drucikom w środku maskotki można formować na różne sposoby, igły podczas filcowania się nie połamały, choć ciągle było słychać szczękanie metalu o metal. W każdym razie metoda jest świetna i otwiera sporo nowych możliwości. Flaming został zainspirowany książką i pracami Pani Cendrine Armani "Lieblingstiere filzen", wydawnictwo DC International.
Kreatywnie.com Poznań

środa, 23 marca 2011

Countrymania

Odkąd odkryłam tapety i murale z Beautiful Home nie mogę przestać wymyślać sposobów na ich wykorzystanie. Mamy już zaaranżowaną ścianę w pracowni - nie przesadzę jeśli powiem, że niektórzy przychodzą tu tylko po to żeby pomacać czy to prawdziwe deski :).
Czas na wykończenia i dekoracje w pokojach gościnnych. Nie mogłam oprzeć się muralom i mam zamiar na korytarzu umieścić małe co nieco:


Źródło zdjęcia http://beautifulhome.pl/

A do niego spontanicznie powstało kilka obrazków - jeszcze mokre i niewykończone :)Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 21 marca 2011

Jestem owcą czy owczarkiem?

Królik poszedł w świat... Otarłam łezkę i zajęłam się kolejnymi projektami piętrzącymi się na tablicy. W ostatniej chwili przed wyjazdem chwyciłam garść białych loków, więc padło na owcę. W trakcie pracy natchnęło mnie na próby z oczami czego efektem jest poniższy stwór. Nasz pies natychmiast poczuł konkurencję i kłapnął zębami - a może po prostu był głodny...?
Kreatywnie.com Poznańpiątek, 18 marca 2011

Porażka miarą sukcesu?

Od grudnia ktoś usilnie próbował zdewastować nasz sklep internetowy www.filcowanie.pl. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić hakera dumnego z uszkodzenia sklepu z wełną do filcowania, bo to przecież coś czym się wstyd pochwalić. Więc wygląda to na działanie celowe.
Niestety moje umiejętności kończą się na zgadywaniu hasła wymyślonego przez męża lub rodzoną siostrę, więc na znalezienie sprawcy mam marne szanse.
Ostatecznie udało mu się zdewastować doszczętnie nasze oprogramowanie, dzięki czemu mam przyjemność przenieść kilka tysięcy artykułów do nowego sklepu. Zamieszanie, zarwane noce i zwątpienie. Więc chyba osiągnęłam jakiś nieświadomy wełniany sukces, skoro opłaca się dewastować moją własność ...?
Sklep już działa pod tym samym adresem, na nowszym oprogramowaniu, do asortymentu dodałyśmy kilka dodatkowych kolorów. Sytuacja opanowana, ale co pomyślą tysiące naszych klientów? Mam nadzieję, że uda się odzyskać ich zaufanie.
Kreatywnie.com Poznań

Nowe czesanki jedwabne - piękne ...
niedziela, 13 marca 2011

Wiosna

Nie da się ukryć - już przyszła, a z nią ochota, żeby pogrzebać w ziemi i wysiać to co latem znajdzie się (mam nadzieję) na naszych talerzach. Od tygodni za oknem mam takie widoki:A tu prawdziwe i pierwotne przeznaczenie "gruszki do filcowania" :)

Kreatywnie.com

czwartek, 10 marca 2011

Jeszcze nie było

Skrzynka powstała już jakiś czas temu i prawie natychmiast pojechała w świat. Czego nie widać - butki są wypukłe. Poza tym, że od początku miała być prezentem na chrzest chciałam ją jeszcze niecnie wykorzystać jako projekt do Magazynu (Gabi - wybacz!), który opisuje jak przyklejać serwetki na żelazko. Tak więc pojawi się również instrukcja jej wykonania.
Kreatywnie.com Poznań


środa, 9 marca 2011

Kilka w jednym

Dziś to ja potrzebowałam arte terapii, w związku z czym przetestowałam swój pomysł na nowe zajęcia. Mamy bardzo dużo odwiedzin spoza Poznania i pomyślałam, że przygotuję taki mały przekrój przez kilka technik. Małe formy, dużo wiedzy i materiałów. Spękania, pasty strukturalne, kropeczki, patynowanie, przecierki, 3D, szablony ... to chyba i tak nie wszystko :). W każdym razie efekty mi się całkiem spodobały i warsztat niedługo wejdzie do oferty.
Inspiracją do tej pracy był obraz z witryny, obok którego przechodzę codziennie - jest wykonany z kafli i jakoś bardzo mnie to zaintrygowało :).
Kreatywnie.com PoznańCzarny wtorek

Wczorajszy dzień z wielu powodów należał chyba do najczarniejszych w historii Kreatywnie. Nie wnikając w szczegóły jednym z powodów kompletnego zamieszania była awaria naszych stron, która uniemożliwiła korzystanie z nich przez praktycznie cały dzień. Nasi klienci są niezwykle czujni i o każdych trudnościach nas informowali - co bardzo doceniam, bo świadczy to o troskliwości. Natomiast my snułyśmy się wokół komputera odkrywając co chwilę nowe kwiatki ... Na szczęście wieczorem sytuacja została opanowana. Mogą pojawić się jeszcze jakieś drobnostki, ale wszystkie zapisy na warsztaty, zamówienia w sklepach i wstępnie utracony tydzień mojej pracy zostały odzyskane ... Dziękuję wszystkim za cierpliwość i przepraszam za usterki!
Gdyby nie warsztaty pewnie wróciłabym do siebie powłócząc nogami, tymczasem żywe kolory i lizak w prezencie skutecznie przywróciły mi energię i chęć do dalszej pracy :). Poniżej wybrane efekty wczorajszych zajęć.
Kreatywnie.com Poznańniedziela, 6 marca 2011

Szczurek i królik

Zaraziłam się filcowymi pacynkami. Po ostatnich warsztatach indywidualnych, na których wykonaliśmy urodzinowego liska pomysły zaczęły krążyć mi po głowie. Nie nadążam z zapisywaniem. Okazuje się po raz kolejny jak niesamowitym materiałem jest filc i ile jeszcze można z niego stworzyć. Po około 5 latach praktycznej, twórczej i systematycznej pracy nad wełną odkrywam ile jeszcze przede mną. Jak mówią "najmądrzejsi jesteśmy tuż po studiach", a ja na pewno tak się czułam po pierwszych warsztatach z etui na komórkę :)
Na początek szczurek i królik.
Kreatywnie.com Poznań

środa, 2 marca 2011

Ikona

Ostatni kurs ikon nieoczekiwanie okazał się kursem indywidualnym. Dzięki temu mogłyśmy wykonać zupełnie inną pracę - bo własną w sensie doboru postaci. Przyniesione przez kursantkę motywy miały dla niej szczególne znaczenie i ogólnie ikona ma pomagać w beznadziejnych sytuacjach. Bardzo mi się spodobała, głównie ze względu na kolorystykę. Postanowiłam ją Wam pokazać.
Kreatywnie.com Poznań


Fot. Dorota Freitag, praca wykonana przez uczestniczkę kursu o ikonach.
Pin It button on image hover