Domki z kartonu poli (tutorial)

Zima w pełni, do świąt pozostał caaaały weekend! Na ostatnim dniu otwartym pokazywałam jak zrobić domki z papieru klasycznego Arte i kartonu poli. Postanowiłam podzielić się z Wami tą instrukcją.
Domki można umieścić w bombce, przykleić do obrazka, postawić na talerzyku i wykonać makietę miasteczka, zamknąć w dużym słoju i co tylko Wam wyobraźnia podpowie.

Zaczynamy:
1. Z papieru klasycznego Arte wybieramy domek – są one oznaczone literami. Tą samą literą oznaczony jest dach. Oba elementy dokładnie wycinamy.

Fot. 1. Wycinanie domku.

2. Wycięte elementy należy włożyć do wody na kilka minut. Czas moczenia papieru zależy od jego grubości i jakości – odpowiedni papier do decoupage może być moczony długi czas bez niebezpieczeństwa, że uszkodzi się podczas klejenia.Fot. 2 Moczenie papieru klasycznego.

3. Papier przyklejamy starannie do kartonu poli. Warto wykorzystać jego proste linie, wówczas wycinanie domku będzie łatwiejsze. Dokładnie suszymy przyklejony papier.Fot. 3. Przyklejanie domku i dachu na karton poli.

4. Za pomocą nożyka do tapet i linijki wycinamy na gumowej podkładce elementy domku.


Fot. 4. Wycinanie domku z kartonu poli.


5. Odwracamy wycięty domek na lewą stronę. W miejscu zgięć siatki (czyli w miejscu ścian) robimy delikatne nacięcia – uwaga – nacinamy tylko jeden papier kartonu poli, nie przecinamy go na wylot. Zginamy karton na lewą stronę. Gąbka w kartonie poli powinna pęknąć.Fot. 5. Przecinanie kartonu poli z lewej strony.

6. Po zgięciu ścinamy brzegi pianki kartonu. Dzięki temu będzie można złożyć go na prawą stronę i skleić. Podobnie należy ściąć dach.Fot. 6. Ścinanie brzegów ścianek.

7. Kiedy ścianki są prawidłowo ścięte można złożyć domek i przystąpić do sklejania.Fot. 7. Domek można swobodnie złożyć po prawidłowym ścięciu ścianek kartonu.

8. Brzegi dachu malujemy cienkim pędzelkiem na ciemny kolor.Fot. 8.  Malowanie dachu po bokach.

9. Rozgrzewamy klej na gorąco i sklejamy brzeg domku, a następnie doklejamy dach.Fot. 9. Sklejanie domku klejem na gorąco.

Przykładowa praca z ostatniego pokazu:


Komentarze

  1. Dziękuję, mi te domki się chyba nigdy nie znudzą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Serdeczne dzięki! Nie mogłam być na ostatnim pokazie, więc tutorial na pewno się przyda :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty