2 bombki - metodą "pod górkę" ;)

Pierwsza bombka.
Dostałam taką styropianową kulę z wklęśnięciem i, jak widzę taki kształt, to zawsze kojarzą mi się tego typu bombeczki, które powstają w kreatywnie:
http://kreatywniecom.blogspot.com/2009/11/budujemy-osniezone-domy.html#.Uo065cRg9io
No, ale zrobiłam sobie kiedyś postanowienie, że nie kupię niczego do decoupage (boję się, że za bardzo by mnie to wciągnęło, a doba jest za krótka, żeby rozwijać wszystko co by się chciało). Już kilka lat trwam w swoim postanowieniu i nie złamię się więc dla jednej kulki :), a i zadanie dotyczyło filcu. Trzeba było więc to jakoś obejść!
Powstał więc mój domek na skale - a właściwie na mięciutkim śniegu.

Miałam trochę stracha jak wkłuwałam igłę w ten styropian (zwłaszcza w miejscu styku tej wklęsłości z krawędzią bombki). Bałam się, że po prostu odpadnie jakiś kawałek. Stopień ufilcowania, to nie jest więc coś co mnie zadowala - ale strach przed rozwaleniem wszystkiego, był silniejszy ;)
Dla rozwiania wątpliwości - renifer i gwiazdeczki to cekiny - reszta to filc. Zawsze przy jakiś pracach świątecznych brakuje mi czesanki w kolorze złotym.


Bombka numer dwa.
Wymyśliłam sobie, że pokryję ją kuleczkami. Tylko gdzie tu schody? Ano w tym, że są one wykonane na sucho, a nie na mokro. Przypuszczam, że dałoby się ją zrobić w jeden, czy dwa wieczory, a tak zajęło mi to kilka.
Początkowo zaczęłam przyczepiać kulki do styropianowej bombki o średnicy 12 cm - ale zrobiła się gigantyczna i wbrew pozorom - ciężka. Zmieniłam więc styropianową kulkę na 6 centymetrową. Użyłam na nią 102 kuleczki - więc wychodzi na to, że jak ktoś 3 dziennie zrobi - to do wigilii zdąży ;)
Na tę kulkę gigant potrzeba ich znacznie więcej, bo coś koło 230 - tak mi się zdaje, bo poddałam się przy 156 ;). Ja wynika z prostej arytmetyki - trochę kulek mi zostało, więc zaplanowałam z nich trochę trochę prezentów mikołajkowych - nic się nie zmarnuje!


Ze sklepu Kreatywnie.com wykorzystałam następujące produkty:
- wełna gręplowana w 25 kolorach, te i inne dostępne w sklepie stacjonarnym


można szukać kulki w tym fajnym kolorze :)

- styropianowe bombkiWszystkie preparaty kupisz w stacjonarnej pracowni w Poznaniu:
Kreatywnie.com, ul. Zeylanda 4/2 Poznań, 
tel. 61 833 43 53, www.kreatywnie.com

pozdrawiam

Komentarze

 1. bombki obłedne pozdrawiam ciepluteńko

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne! Podziwiam dopracowanie wszystkich szczegółów w pierwszej bombce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O joj! Ile pracy przy tych kuleczkach na sucho, podziwiam cierpliwość! Obie są przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przefantastyczne te bombki:) Ta pierwsza powala na kolana:)

  OdpowiedzUsuń
 5. obie śliczne, ale ta "nocna" jest mega!

  OdpowiedzUsuń
 6. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 7. 55 year-old Executive Secretary Derrick Beevers, hailing from Beamsville enjoys watching movies like ...tick... tick... tick... and Mountaineering. Took a trip to Palmeral of Elche and drives a Grand Am. zajrzyj tutaj

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty