Seria wydawnicza "Magia filcowania" - szale

Od października na naszym rynku pojawiła się kolejna publikacja z serii "Magia filcowania". Jako osoba prowadząca kursy jestem pod wrażeniem przede wszystkim opisu części materiałowej i technicznej - czyli procesu filcowania. Wiedzę tą ciągle trudno jakoś jednoznacznie uporządkować, zwykle korzystałam z literatury zagranicznej. Tymczasem część teoretyczna zawarta w "Magii filcowania" bardzo pomaga w przekazaniu niezbędnych informacji i ujednoliceniu polskiego nazewnictwa.
Myślę, że to literatura, na którą wszyscy czekali. Prezentuje nie tylko dorobek artystyczny, ale również szczegółowe instrukcje i całe mnóstwo pomysłów. Świetne zdjęcia, doskonała grafika. Ta pozycja zagościła na naszej półce na honorowym miejscu :)!
A tu fragment informacji o pierwszej z części od samych autorek:
„Ze względu na to, że cały materiał okazał się tak obszerny, podzieliłyśmy go na dwie odrębne części po 14 szali każda. Stanowią one w zasadzie spójną całość, ale możecie też z powodzeniem korzystać odrębnie z każdej z części. Ta książka to pierwsza z tych części. Pokażemy Wam tutaj, jak jak tworzyć szale i szaliki z czesanki wełnianej, szale na bazie filcu wstępnego oraz zwiewnych płacht nici jedwabnych (tzw. silk laps). Jak wykonać cienkie ażurowe formy, przestrzenne falbany, jak wfilcować w wełnianą czesankę jedwab, jak uzyskać motyw warkocza, przestrzennych liści czy jedwabnej mgiełki. Zaczynamy więc od nauki filcowania szali wełnianych z dodatkami innych materiałów.”
Książki można kupić m.in. poprzez Allegro.
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Komentarze

  1. Jestem bardzo zainteresowana tymi książkami...... teraz szukam materiałów, które mogłabym razem zamówić, aby już zacząć realizacje....

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty