2 techniki malarskie, które przydadzą się do stylizacji mebli farbami kredowymi, DIY, tutorial

Początek przygody z farbami kredowymi to zwykle euforia. Jak to, bez szlifowania mogę tak po prostu malować? I nowy mebel będzie funkcjonalny?
Nagle odkrywamy ile przedmiotów mamy wokół siebie i co jeszcze można przerobić. Zanim jednak zabierzecie się za stół czy trzydrzwiową szafę proponuję Wam rzucić okiem na 2 proste techniki malarskie, dzięki którym Wasze stylizacje będą czymś więcej niż zmianą koloru ...

1. Przecierka suchym pędzlem
To technika malarska, która bez użycia papieru ściernego pomaga w uzyskaniu efektu shabby chic. Wystarczy pędzel z włosia szczeciniastego, najlepiej zaokrąglony i umiejętnie nałożona wierzchnia warstwa farby. Chodzi o to, żeby pędzel był prawie suchy, a ilość farby bierze się z ilości pociągnięć. Nie bez znaczenia jest też strukturalny sposób położenia pierwszej warstwy farby, który uwydatnia jasny kolor. Spróbujcie tego samego z kilkoma odcieniami farby kredowej.
2. Podwójne przyłożenie szablonu
Nie będę pisała o samym używaniu szablonów, bo każdy kto był na moich warsztatach widział kolekcję, wie, że zbieram szablony i jestem ich kompletnym fanem. Mam je na meblach, ścianach i drobnych przedmiotach użytkowych. Ciekawe jest natomiast podwójne przyłożenie tego samego szablonu z wykorzystaniem kontrastowych kolorów. Wykonujemy je z małym przesunięciem w taki sposób, że ciemny kolor stanowi rodzaj cienia. Jest do doskonała technika do zastosowania na stylizowanych szyldach i ogólnie w liternictwie, choć nie tylko.


Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com

Komentarze

Popularne posty