Dlaczego spękania nie wychodzą?

Dlaczego spękania nie wychodzą?
*czyli co sprawdzić zanim zaczniesz tworzyć*
Czy ty też uważasz, że żeby spękania jednoskładnikowe wyszły idealnie trzeba je nakładać w jednym kierunku? Nic bardziej mylnego.
Sprawdź co zrobić, żeby wyszły nawet za pierwszym razem:

1. Preparat i farba
Na rynku jest mnóstwo preparatów i rodzajów farb. Ważne jest żeby dobrać odpowiednie. Czyli po pierwsze najprościej wybrać jednego producenta. Po drugie sprawdź w opisie preparatu do jakich farb został przeznaczony. Na przykład do farb akrylowych. Jeśli połączysz farbę mineralną z medium do spękań do farb akrylowych - nic z tego nie wyjdzie.
Uwaga - farby metalicznie bardzo słabo pękają nawet jeśli są akrylowe i preparat jest odpowiedni. Użyj innej techniki lub stempla ze spękaniami.
2. Sposób nakładania
Powszechnie powtarzaną bajką jest to, że preparat do spękań jednoskładnikowych należy nakładać w jedną stronę. Spróbuj nakładać do sztywnym pędzlem, na krzyż. Zastosuj dwie cienkie warstwy - każdą z nich wysusz.
3. Narzędzie
Koniecznie spróbuj nakładać farbę wierzchnią okrągłym pędzlem gąbkowym na patyczku - tak jak pieczątki. To zdecydowanie ułatwi uzyskanie jednolitej warstwy farby. Nie pracuj w jednym miejscu za długo - farba zacznie się uszkadzać, bo medium do spękań działa prawie natychmiast.
Jeśli Cię to zaciekawiło i wolisz popracować ze mną krok po kroku - sprawdź mój kurs online o spękaniach jednoskładnikowych: https://kreatywnie1.ontrapages.com/


Komentarze

Popularne posty