wtorek, 27 września 2011

PrzeprowadzkaWybiła godzina zero i jutro zaczynamy prace związane z przeprowadzką. W pierwszej kolejności pakujemy magazyn, a od czwartku do soboty sklep przy ul. Poplińskich będzie nieczynny.
Po wielu latach żegnamy gościnny i przytulny adres Poplińskich 1 i przenosimy się na św. Czesława 12. Mieszkańcy Wildy wiedzą, że to ta sama kamienica, a pozostali właśnie się dowiedzieli :). Nowy lokal znajduje się tuż za rogiem, nie więcej niż 50 m dalej. Nowa przestrzeń, nowa jakość tuż przed sezonem zimowym, jak zwykle na wariackich papierach. Nie wiem skąd wzięło się we mnie przekonanie, że w 7 miesiącu ciąży będę w tej przeprowadzce brać czynny udział, tymczasem mam problemy z chwilą skupienia i z najprostszymi decyzjami :). Łatwo nie będzie, ale na pewno warto. Kolejny raz zobaczymy się na warsztatach w nowej pracowni!
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 19 września 2011

Spider

W komplecie do szala powstał beret - również z dofilcowaną włóczką. Tym razem w kolorze zielonym cieniowanym morskimi odcieniami z dodatkiem jedwabiu. Beret mógł powstać dzięki temu, że ostatni plener przebiegał niezwykle harmonijnie, rodzinnie i bezstresowo. Mogłam obserowować prace kursantek i zupełnie bezkolizyjnie eksperymentować ze swoimi czerpiąc inspiracje i siły twórcze od uczestniczek :)! Można sobie tylko życzyć więcej takich odwiedzin.
Kreatywnie.com Drzeniów

sobota, 17 września 2011

Czerwona kapusta i eksperymenty

Trwa jeden z ostatnich plenerów w Drzeniowie, a w tak zwanym międzyczasie powstały dwie broszki. Eksperymentalnie farbowałam każdą z nich, przy czym pomysł na różową wziął się ze wskazówek Gali.
Mamy dziś piękny słoneczny dzień, więc szkoda każdej chwili spędzonej przed monitorem.
Kreatywnie.com Drzeniówczwartek, 15 września 2011

Filz mich!

Znalezienie w Polsce włóczki w 100% wełnianej stanowi nie lada wyzwanie - oczywiście poza Podhalem. Dostępne są wszelkiego rodzaju mieszanki mniej lub bardziej syntetyczne, ale o prawdziwej wełnie można zapomnieć. Dlatego bardzo ucieszył mnie widok kłębka pięknie cieniowanej wełenki, a w prawdziwą euforię wprawił mnie dodatkowy napis "filz mich!". Kto by się w takich okolicznościach przyglądał cenie ...
Pierwsza próba z dofilcowaniem włóczki wygląda tak jak poniżej. Będzie ich więcej, bo bardzo mi się spodobał ten efekt.
Kreatywnie.com Poznań/Drzeniów


poniedziałek, 5 września 2011

Magazyn hobbystyczny 09/2011

Mamy przyjemność powiadomić o pojawieniu się kolejnego numeru magazynu hobbystycznego.

W bieżącym numerze prezentujemy projekt paska w technice filcowanie na mokro.W dziale poświęconym dekoracjom znajdziecie opis poświęcony przestrzennej pracy z tapicerką - fotela.Jako dodatek polecamy materiał o wykonaniu kartki z wakacji technikami scrapbookingowymi i poradę miesiąca o wykorzystaniu kalkomanii.Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com

Słodkie nowości w naszym terminarzu

Od jakiegoś czasu proponujemy w naszym terminarzu zajęcia z masy fimo, a wśród nich zupełna nowość - słodka biżuteria. Kiedy dostałam poniższe zdjęcia musiałam wybrać się do najbliższego spożywczaka po zapasy słodyczy :).
Już 14.10 w naszej nowej pracowni na Czesława 12 warsztat z ciasteczkowej biżuterii, a wkrótce pojawi się też temat owoców. Autorem prac, zdjęć i warsztatów jest Pani Hanna Hoffmann.
Kreatywnie.com Poznań


czwartek, 1 września 2011

Rocznica

Kolejny blogowy rok za nami. Kto by pomyślał jak dużo przyjemności sprawia dokumentowanie życia małej pracowni rękodzieła - nota bene, właśnie dowiedziałam się, że jestem mikroprzedsiębiorstwem :) i raczej tak pozostanie przez najbliższe lata. Nie nadążam za swoimi pomysłami, zwłaszcza, że tuż tuż czeka na mnie wielki nowy projekt, który zmieni wszystkie priorytety - a jest nim rodzina :)! Czas spędzony na odpoczynku, którego tak brakowało mi przez ostatnie lata owocuje poukładaniem pewnych idei i przyszły sezon na pewno zaowocuje nowościami. Tymczasem przed nami jesień i zima, przeprowadzka do nowego przestronnego lokalu i mnóstwo terminów warsztatów.
Życzę Wam dalszej przyjemności w czytaniu relacji z naszych warsztatów i inspiracji z publikowanych pomysłów.
Kreatywnie.com Poznań
Pin It button on image hover