piątek, 27 stycznia 2012

Po nitce do kłębka

Stało się. Po wielu latach filcowania w końcu i ja zapragnęłam połączyć farbowanie, przędzenie i filc. Każdy kiedyś trafia na pewną granicę możliwości i chciałby więcej. Kreować własne barwy, niuanse, cienie, tworzyć własny materiał i łączyć go w dowolny sposób. Naturalną konsekwencją takich poszukiwań jest również nauka przędzenia wełny. Próbowałam znaleźć coś zagranicą, ale tam dostępne są głównie kursy dla zaawansowanych. Postanowiłam więc zorganizować coś u siebie i ... termin jest już na stronie. Zapraszamy w czerwcu.

A to moja zdobycz z Czacza - mini kołowrotek, raczej dekoracyjny niż użytkowy :)

Kreatywnie.com Drzeniów

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Chustowanie

Próbowaliście kiedyś zrobić decoupage z niemowlakiem z chuście, który właśnie odkrył, że ma ręce i nogi? Mi się udało, choć pisankę zaliczam do najbardziej krzywych i niedokładnych we własnej historii. Chodziło jednak głownie o to, żeby połączyć wytrawianie, papier ryżowy, mikrokulki i perełki, dodatkowo testując nowy klej ... Ufff ...Kreatywnie.com, Drzeniów

sobota, 21 stycznia 2012

Żeby mieć

Zastanawiam się czy kiedyś uznam, że mam wystarczającą ilość papierów i serwetek w pracowni ... Mimo narzucanej sobie dyscypliny za każdym razem zamawiam nowe wzory, a moją jedyną motywacją jest chęć posiadania :). To trochę tak jak z butami, torebkami itp. Najgorsze jest to, że niektóre firmy co chwilę wypuszczają nowości, które zachwycają wzornictwem. Pozostało mi więc dokupić nowy stojak na papiery ... :)

Kreatywnie.com Poznań

wtorek, 17 stycznia 2012

Złocenia i reliefy

Od początku istnienia Kreatywnie zakładałam, że będę zapraszać wielu ciekawych artystów, którzy zaprezentują warsztatowo swoje techniki. Bacznie obserwuję trendy i kiedy coś mnie zachwyci od razu myślę o nowym warsztacie. Czasami realizacja zajmuje sporo czasu, ale znów się udało. Dobra wiadomość dla decoupage'ujących. Odwiedzi nas wkrótce Ma.ryska, której wyjątkowe prace można podziwiać na blogu http://decoupage-maryski.blogspot.com
Dla mnie to prawdziwa osobowość, która w zakresie decoupage dokonała pewnego przełomu, próbując technik, które wydawały się nie do połączenia. Efektem są stylowe prace o niepowtarzalnym charakterze. Warsztaty znalazły się już w naszym terminarzu i w zakładce nowości.
Fot. M. Babijew, anioły z reliefami.

Kreatywnie.com Drzeniów

czwartek, 12 stycznia 2012

Galeria twarzy

Powiem szczerze - boję się czytać wiadomości z "propozycją współpracy" w tytule. Bo jak odpowiedzieć na list, przesłany przez osobę kompletnie początkującą, która nie zapoznała się nawet z naszą ofertą, a chciałaby zacząć pracę jako wykładowca? Brak odpowiedzi jest niegrzeczny, szczera odpowiedź byłaby chyba niecenzuralna. Najczęściej wybieram więc kurtuazję.
Któregoś dnia dostałam za to wiadomość, która wprawiła mnie z pozytywne osłupienie. Okazało się, że w Kreatywnie udało nam się zarazić nową pasją osobę, która przekuła zdobytą wiedzę na genialne projekty i w ciągu roku osiągnęła niewiarygodne umiejętności. W dodatku zostały one potwierdzone pierwszą nagrodą w międzynarodowym konkursie filcowania. Aż się boję co będzie dalej :). Poza niesamowitymi zdjęciami otrzymałam gotową koncepcję warsztatów, które już są na naszej stronie i już od 2.02 można wziąć w nich udział. Trzymam kciuki za ich powodzenie, a po powrocie z macierzyńskiego sama zamierzam się dokształcić :)!


Fot. Beata Bródka, nagrodzona praca konkursowa.

Kreatywnie.com Drzeniów

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Magazyn 01/2012

Mamy przyjemność powiadomić Was o pojawieniu się kolejnego numeru magazynu hobbystycznego.

W bieżącym numerze prezentujemy projekt wykonania torebki z aplikacją w technice filcowania na mokro.W dziale poświęconym dekoracjom znajdziecie opis poświęcony malowaniu dekoracyjnemu na przykładzie herbaciarki.Polecamy również materiał o tym jak wykonać własne metki autorstwa Ani ze Wzgórza.Życzymy miłej lektury! Zaglądajcie do archiwum - tam również jest mnóstwo ciekawostek.
Zespół Kreatywnie.com

środa, 4 stycznia 2012

Nowe

Nowy Rok zaczynamy od pozytywnych inwestycji w piękne wzornictwo. Właśnie dotarła do nas dostawa z nowymi papierami do decoupage. Są cienkie, ale wytrzymałe, świetnie poddają się wytrawianiu, łatwo wkomponować je w tło przedmiotu. Jednak najbardziej pozytywne jest to co na papierach - brakujące do tej pory wizerunki polskich Madonn i wiele innych ciekawych motywów. Cena na pewno zachęcająca. Na żywo papiery można podziwiać na św. Czesława 12 w Poznaniu :), a wkrótce pojawią się też w naszym serwisie internetowym. Poniżej wybrane motywy.
Kreatywnie.com Poznań

Pin It button on image hover