Jak zrobić napisy w decoupage

Dostałyśmy zamówienie na wieszaki z imionami. W trakcie ich wykonywania co druga osoba pytała nas czy można kupić takie napisy - tak więc postanowiłam wstawić tu mały kurs objaśniający jak je zrobić.
Sposobów na napisy jest całe mnóstwo - od szablonów, kalkomanii przez wydruki. Poniżej prezentacja mojego sprawdzonego sposobu, który wykorzystuję na codzień.

Potrzebne są: kartka A4, kawałek papieru ryżowego białego lub kremowego - w zależności od tła przedmiotu, klej montażowy do papieru i szablonów - może być np. Stamperii, chodzi o klej żelowy w sprayu. No i oczywiście drukarka - najlepiej jeśli jest laserowa.
Zamiast papieru ryżowego można też użyć papieru śniadaniowego.W dowolnym edytorze tekstu wpisujemy napis w wybranej przez nas czcionce i wielkości. Najlepiej go sobie wydrukować - żeby mieć orientację jak duży ma być kawałek papieru ryżowego i gdzie go umieścić. Spryskujemy papier ryżowy klejem w sprayu i przykładamy do nadrukowanej kartki, tak żeby dokładnie przylegał. Można też użyć taśmy malarskiej lub klejącej - ważne żeby papier ryżowy usztywnić zwykłą kartką. Całość wkładamy do drukarki - i tu uwaga najlepiej jakoś zaznaczyć sobie kartkę, żeby wydrukować napis w tym samym miejscu, ja nigdy nie wiem w którą stronę mam ją włożyć więc zaznaczam sobie górę krzyżykiem :).Po wydrukowaniu zdejmujemy papier ryżowy i wydzieramy napis z zapasem.I gotowe, można przyklejać, w razie potrzeby podmalować i lakierować.Życzymy przyjemności w kreowaniu własnych napisów! :)
Kreatywnie.com Poznań

Komentarze

 1. Ślicznie dziękuję za instruktaż, przyda się jak nic bo do tej pory chciałam popełnić parę napisów ale nie wiedziałam jak się za to zabrać, a ten sposób wydaje się prosty :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Dorotko, metody tej nie można porównywać z kursem kaligrafii u pani Basi Wilińskiej. Jest rewelacyjnie prosta!

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja mam pytanie czym zabezpieczyć napis jeśli mam tylko atramentówkę ,jest na to jakiś sposób żeby się nie rozmazało pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lakierem do włosów w sprayu :) - da się, ale to już zabawa. Nadają się właściwie tylko wydruki na laserówce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie!
  A czy koniecznie musi to być papier ryżowy?
  Czy nie może być zwykły?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty