A teraz coś dla fanów Decoupage...Nowy konkurs

Zachęcona konkursem siostry i dużym zainteresowaniem ze strony obserwatorów naszego bloga organizuję podobną zabawę... Osoby, które chciałyby zacząć przygodę z Decoupage lub powiększyć swoje zasoby preparatowe zapraszamy do wzięcia udziału w naszym nowym konkursie :)
Nagroda to zestaw do Decoupage klasycznego:

Duża drewniana taca,nożyk obrotowy wraz z zestawem zapasowych ostrzy,nożyczki pęsetowe,farba brązowa i kremowa,papier klasyczny,klej 250ml firmy Decomania, werniks 250ml firmy Decomania oraz duża gąbeczka do tepowania.

Zasady: Umieszczamy na swoim blogu banerek "kupuję w kreatywnie.com". A pod tym postem umieszczamy odpowiedź na pytanie: Kim była Mary Delany? Spośród poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę.

Startujemy 01.12.2009 Losowanie nastąpi 02.01.2010.

Zapraszamy serdecznie!
Kreatywnie.com, Gdynia

Komentarze

 1. była to taka angielska starsza pani , ktora miedzy wiekiem bodajże 71 i 88 lat , stworzyła około 1700 przepieknych papierowych wyklejanek , tzw. mozaiek, mozna je teraz oglądać m.in. W British Museum

  OdpowiedzUsuń
 2. Może ja spróbuję...?

  Mary Delany w 1772 roku zaczęła tworzyć kompozycje z wycinanych kolorowych kawałków papieru, naklejanych następnie na czarne tło - "kolaże z kwiatów". Jej prace (głównie rośliny) powstawały z setek malutkich elementów. Tu przykład jej misternych prac: www.britishmuseum.org/images/ps319329_m.jpg
  Piękne...

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja chcę :)
  Mary Delany ur. w 1700 roku, angielska starsza pani, dekupażystka, która tworzyła piękne mozaiki kwiatowe z papieru :) Misterne, piękne prace :)
  Czy tyle wystarczy??

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też chcę, juz umieszczam baner na blogu =)
  www.maddzik.pinger.pl
  Mary Delany odkryła nowe hobby-kolaże z kwiatów, gdy miała 72 lata i przez kolejną dekadę stworzyła ich ponad tysiąc.
  Jej wspaniałe kolaże można obecnie podziwiać w British Museum w Londynie

  OdpowiedzUsuń
 5. To i ja odpowiem, że Mary Delany była fantastycznie twórczą kobietą, która udowodniła, że nigdy nie jest za późno, by spróbować czegoś nowego :) Owa pani bowiem, w 1772 roku, mając lat 72 na karku, stworzyła nową technikę rękodzielniczą - "kolaże z kwiatów". Przypomina to popularny współcześnie decoupage, można więc ją chyba nazwać pionierką w tej dziedzinie, prawda? :)

  Anna

  http://fabryka-spokoju.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Mary Delany w 1772 roku, w wieku 72 lat zaczęła tworzyć kwiatowe kolaże,jak sama mówiła,,mozaiki".Robiła je z papieru,a dziś znajdują się w British Museum w Londynie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. O to ja też wezmę udział w konkursie :]
  Mary Delany była niewątpliwie cierpliwą i twórczą panią, bo już w dośc podeszłym wieku zajęła się wycinaniem z kolorowego papieru części roślin, następnie naklejała je na czarne tło. Jej kompozycje składały się z ogromnej ilości elementów, które były zestawione kolorystycznie w mistrzowski sposób.

  OdpowiedzUsuń
 8. o kunszcie Mary juz kiedys słyszałam! wiem, że wykonywała ona piękne kolaże z kwiatów!!! I co ciekawe zaczeła je robić będąc w wieku mojej babci :) nie bede przytaczać dat bo to chyba mało istotne :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mary Delany odkryła nowe hobby, „kolaże z kwiatów". Zajmowała się różnymi pracami ręcznymi i świetnie radziła sobie z haftem, wykonywaniem ozdób z muszelek i malowaniem pejzaży. Była zapaloną ogrodniczką i przyjaźniła się ze znanymi botanikami. Wzorując się na prawdziwych kwiatach, wycinała z kolorowego papieru maleńkie płatki, liście i inne części roślin. Jej mistrzostwo polegało na zestawianiu ze sobą różnych odcieni tego samego koloru, jak robią artyści-malarze. Następnie naklejała je, warstwa po warstwie (używając do tego prawdopodobnie białka z jajek lub kleju z mąki i wody), na czarne tło. Na obraz jednej rośliny składały się setki elementów. Mary Delany oddała się swojemu nowemu hobby, gdy miała 72 lata i przez kolejną dekadę stworzyła ponad tysiąc papierowych „mozajek", jak je nazywała. Jej wspaniałe kolaże można obecnie podziwiać w British Museum w Londynie.

  Ustawiam się w kolejkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mary Delany w 1771 roku zaczęła wykonywać papierowe prace. Jej dzieła były niesamowicie szczegółowe i idealnie odzwierciedlały rośliny pod względem botanicznym. Używała chusteczek, które malowała ręcznie. Stworzyła około 1700 takich prac i nazywała je swoimi "Paper Mosaiks".

  OdpowiedzUsuń
 11. W 1772 r. Mary Delany odkryła nowe hobby, „kolaże z kwiatów". Jak większość zamożnych dam swojej epoki, zajmowała się różnymi pracami ręcznymi i świetnie radziła sobie z haftem, wykonywaniem ozdób z muszelek i malowaniem pejzaży.ej mistrzostwo polegało na zestawianiu ze sobą różnych odcieni tego samego koloru, jak robią artyści-malarze. Następnie naklejała je, warstwa po warstwie (używając do tego prawdopodobnie białka z jajek lub kleju z mąki i wody), na czarne tło. Na obraz jednej rośliny składały się setki elementów. Mary Delany oddała się swojemu nowemu hobby, gdy miała 72 lata i przez kolejną dekadę stworzyła ponad tysiąc papierowych „mozajek", jak je nazywała. Jej wspaniałe kolaże można obecnie podziwiać w British Muzeum w Londynie.

  No proszę nie dość, że dałaś nam szansę na super nagrodę, to dzięki Tobie dowiedziałam się czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 12. chętnie bym sie pobawiła :) weszłam w google, wpisałam Mary... i nic więcej prócz tego co napisały dziewczyny powyzej nie znalazłam :( swoją drogą Babcia cudowna :) musiała mieć sporo cierpliwości by tak wycinać, przykładać, dopasowywać, nakładać każdy element na siebie i tworzyć coś niesamowitego :) tyle elementów!!! swoją drogą patrząc na jej dzieła, pomyślałabym że to susze kwiatowe, a nie papierowe- gdybym nie wiedziała. śliczne te jej kolaże, prócz tego haftowała, malowała obrazy i wykonywała ozdoby z muszelek. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. tyle poprawnych odpowiedzi, więc ja napisze krótko: artystka ;-)
  info u mnie tu: http://myslipisane.blog.onet.pl/CANDY-NA-GRUDZIEN,2,ID395584246,n

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie wezmę udział :)
  Notkę już zamieściłam :) :) :)

  To angielska twórczyni decoupage z XVIII wieku :) - http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Delany&ei=ZxsaS-bYEoHp-Qas1bzSDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CBEQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3DMarry%2BDelany%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3D1wV

  (śmieszny link wyszedł, ale to przetłumaczona notka z Wikipedii)

  http://anek73.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Ostatnio się nie udało, to teraz może... Posiłkuję się internetem... Aaaa, jest przed szóstą, a ja po nieprzespanej nocy, pozwolicie, że po prostu wkleję?
  butwhyme.wordpress.com

  (a, no i macie błąd! Mary przez jedno "r", nie dwa : ))

  W 1772 r. Mary Delany odkryła nowe hobby, „kolaże z kwiatów". Jak większość zamożnych dam swojej epoki, zajmowała się różnymi pracami ręcznymi i świetnie radziła sobie z haftem, wykonywaniem ozdób z muszelek i malowaniem pejzaży. Była zapaloną ogrodniczką i przyjaźniła się ze znanymi botanikami. Wzorując się na prawdziwych kwiatach, wycinała z kolorowego papieru maleńkie płatki, liście i inne części roślin. Jej mistrzostwo polegało na zestawianiu ze sobą różnych odcieni tego samego koloru, jak robią artyści-malarze. Następnie naklejała je, warstwa po warstwie (używając do tego prawdopodobnie białka z jajek lub kleju z mąki i wody), na czarne tło. Na obraz jednej rośliny składały się setki elementów. Mary Delany oddała się swojemu nowemu hobby, gdy miała 72 lata i przez kolejną dekadę stworzyła ponad tysiąc papierowych „mozajek", jak je nazywała. Jej wspaniałe kolaże można obecnie podziwiać w British Museum w Londynie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Kolejne ciekawe cukierki. Spróbuję - może się uda! :)
  Mary Delany odkryła nowe hobby, „kolaże z kwiatów". Krótko mówiąc to ona rozpoczęła kult decoupage :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Krótko zwięźle i na temat:)

  Mary Delany-starsza angielska Pani, która tworzyła kolaże z kwiatów. Zapalona ogrodniczka, żyła w XVIII wieku.
  Wzorowała się się na prawdziwych kwiatach, wycinała z kolorowego papieru maleńkie płatki, liście i inne części roślin. Jej mistrzostwo polegało na zestawianiu ze sobą różnych odcieni tego samego koloru. Następnie naklejała je, warstwa po warstwie na czarne tło. Na obraz jednej rośliny składały się setki elementów.

  Pozdrawiam! Joasia:)

  http://joasiunia.blogspot.com/

  P.S. Oj ślinię się ślinię na te prezenciki...:)

  OdpowiedzUsuń
 18. A mnie w biografii pani Mary zachwycił nie tyle wiek 71 lat kiedy rozpoczęła swoją przygodę z decoupage ile fakt, że w ciągu 7 lat stworzyła 1700 szczegółowych i poprawnych botanicznie kwiatowych kolaży pomimo ogromnych problemów ze wzrokiem. Można je obecnie podziwiać w muzeach i internecie oczywiście;)

  Nom to pozdrawiam i czekam na pierwsze w nowy roku losowanie:))))

  OdpowiedzUsuń
 19. Noooo ja tez sobie wyguglowałam :P

  Mary Delany była ogrodniczką, która przeniosła swoje uwielbienie do roślin na papier :)
  Podpatrywała kwiaty, ciachała papier i wyklejała prześliczne kwiatowe mozaiki

  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 20. Mary Delany odkryła nowe hobby, „kolaże z kwiatów". Jak większość zamożnych dam swojej epoki, zajmowała się różnymi pracami ręcznymi i świetnie radziła sobie z haftem, wykonywaniem ozdób z muszelek i malowaniem pejzaży. Była zapaloną ogrodniczką i przyjaźniła się ze znanymi botanikami. Wzorując się na prawdziwych kwiatach, wycinała z kolorowego papieru maleńkie płatki, liście i inne części roślin. Jej mistrzostwo polegało na zestawianiu ze sobą różnych odcieni tego samego koloru, jak robią artyści-malarze. Następnie naklejała je, warstwa po warstwie (używając do tego prawdopodobnie białka z jajek lub kleju z mąki i wody), na czarne tło. Na obraz jednej rośliny składały się setki elementów. Mary Delany oddała się swojemu nowemu hobby, gdy miała 72 lata i przez kolejną dekadę stworzyła ponad tysiąc papierowych „mozajek", jak je nazywała. Jej wspaniałe kolaże można obecnie podziwiać w British Museum w Londynie.

  O i już wiem więcej :)

  gdziezahoryzontem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Mary Delany - angielka, która w wieku 71 lat zaczęła robić kwiatowy decoupage. Jej prace były zgodne z botaniką, więc bardzo misterne. Stworzyła ponad 1700 prac, które nazwała papierowymi mozaikami.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mary Delany - arystokratka żyjaca w XVIII wieku, która mając lat 71 postanowiła, ze dość ma już niańczenia wnuków i, że czas najwyższy zająć się sobą :) Zaczęła robić misterne kolaże z kwiatów, i tak się wciągnęła, że zrobiła ich ponad 1700!

  Pozdrawiam,
  Margot
  http://theworldofmargot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Artystka z XVII w., wymyslila nowa technike decoupage – kolaze z kwiatow. Wzorując się na prawdziwych kwiatach, wycinała z kolorowego papieru maleńkie płatki, liście i inne części roślin. Następnie naklejała je, warstwa po warstwie na czarne tlo i lakierowala. Na obraz jednej rośliny składały się setki elementów.


  Mana.J
  www.mana-j.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Mary Delany żyła w XVIII wieku. Interesowała się wszelkimi robótkami ręcznymi oraz kochała kwiaty. Gdy miała 72 lata zaczęła się bawić decoupage. Jak na swoje lata, musiała mieć bardzo dobry wzrok, a do tego ogromny zmysł artystyczny, ponieważ jej prace to istne dzieła sztuki oraz przykłady misternej i czasochłonnej pracy. Jest zapewne niedoścignionym wzorem wielu amatorów decoupage...

  Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na styczeń :)

  Mata

  http://mataszydelkiem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Mary Delany żyła od17.05.1700 do 15.04.1788. Jednak dopiero mając 72 lata zaczęła robić kolaże. W ciągu 10 lat zrobiła prawie tysiąc bardzo precyzyjnych, dokładnych i delikatnych kwiatów.
  Jej kolaże są nawet w Muzeum Brytyjskim.
  Ciekawa jestem wyników losowania;-)

  OdpowiedzUsuń
 26. uff, prawie bym nie zdążyła :)

  "Mary Delaney - Angielka, żyjąca w latach 1700 - 1788, która w wieku 71 lat zaczęła w niespotykanym stopniu odzwierciedlać rośliny i kwiaty poprzez wycinanie wcześniej narysowanych form. Dzięki swoim dokładnie ozdobionym oraz ręcznie malowanym wyrobom zdobyła przychylność królowej Anglii Charlotte of Mecklenburg - Strelitz. Delaney z powodu słabnącego wzroku swoje prace, przestała wykonywać w wieku 88 lat. Jej twórczość znaną jako "papierowa mozaika" można podziwiać po dziś dzień w brytyjskich muzeach."
  źródło: http://www.zaczarowanewnetrze.pl/index.php?strona=decoupage&ln=ger

  http://aniazosia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Fantastycznie Zapraszam do siebie aby odkryć coś co ułatwi tą artystyczną przygodę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty