notes

Pierwsze moje skojarzenie jak usłyszałam temat zadania, to takie, że jak mam już notes, to w zasadzie nie wiem gdzie aktualnie znajduje się długopis ;) W pierwotnej wersji na okładce miało więc się znaleźć miejsce na coś do pisania, ale potem pomyślałam, że można ten problem rozwiązać inaczej.
Chciałam, aby notes był czymś więcej niż miejscem na zanotowanie listy zakupów, by jego okładka zachęcała, do spokojnego przemyślenia, zastanowienia się, zaplanowania... Ciepła pora roku moim zdaniem, raczej temu wszystkiemu nie służy (no chyba, że człowiek leży gdzieś na pięknej łące, pod jabłonką i patrzy w niebieskie niebo - no ale gdzie tam będzie notes targał ;) ), dlatego umieściłam ciepłe kapcie, kocyk i kubek pełen kakao (lub jak kto tam woli - kawy, herbaty)

No i rozwiązanie problemu znikającego długopisu:


Ponieważ ja w zasadzie nie filcuję na mokro, to przy stworzeniu okładki wspomogłam się papierem.Notes zapinany jest od spodu – tam między warstwy tekturki a filcu wkleiłam magnesy. Gotowy filc świetnie je maskuje, a na okładce dzięki temu nie ma żadnych dodatkowych elementów i wszystko w środku jest bardziej bezpieczne.


Jeśli ktoś nie jest jeszcze przekonany do filcowania figurek na sucho, to zdecydowanie polecam zakupienie maty gąbkowej, gotowego filcu akrylowego i prób filcowania na nim czegoś w rodzaju płaskorzeźby – zawsze połowę pracy mniej ;)
Myślałam, że konieczne będzie umieszczenie części samego notatnika w układzie pionowym, by wypukła okładka nie przeszkadzała w robieniu notatek na drugiej stronie kartki, ale wystarczyło użyć odpowiednio szerokich kółek do spięcia wszystkiego razem.
Mam nadzieję, że ten opatulony misiek zachęci was do robienia notatek no i do sięgnięcia po igły.

Ze sklepu Kreatywnie.com wykorzystałam następujące produkty:
- igły do filcowania
- mata gąbkowa- filc akrylowy (dwa kolory)

- wełna gręplowana (w ośmiu kolorach - te i inne - dostępne w sklepie stacjonarnym)Wszystkie preparaty kupisz w stacjonarnej pracowni w Poznaniu:
Kreatywnie.com, ul. św. Czesława 12, 61-575 Poznań, tel. 61 833 43 53, www.kreatywnie.com


Komentarze

  1. Oglądając notes poczułam się jak ten miś - błogo, piękna rzecz, od razu chciałoby się go wypełnić notatkami o samych dobrych i ciepłych chwilach ... Uwielbiam projekty z www.obdaruj.eu - perfekcyjne w wykonaniu, przemyślane i po prostu ładne. D.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaki słodki ten misiaczek, aż chce się go przytulić :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty