Jelonek, bombka sospeso

Pierwsza bombka w sezonie to zawsze niemały wysiłek. Oczami wyobraźni widzę prace doskonałe, połyskujące i lśniące. Tymczasem jak co roku startuję od zera. Zanim się rozpędzę będzie Gwiazdka. 
W każdy sezonie zapisuję to, czego nie udało mi się zrealizować i zaczynam przygotowania od tych właśnie prac. Od grudnia 2018 czekał na mnie papier z jelonkiem.

Ten papier prosi się o techniki 3D. Postanowiłam połączyć sospeso i masę samoutwardzalną.
Ponieważ kwiaty są bardzo drobne, musiałam użyć pęsety żeby się nie poparzyć. Róże to zawsze trudny temat w sospeso, ale róże 5mm to już wyczyn. Gdybym więc mogła wybrać drugi raz, użyłabym kwiatów np. z serwetki o podobnym kolorze, tylko innym kształcie. Można też ich dodać znacznie więcej.
 
Podczas układania masy samoutwardzalnej, która uwypukla głowę jelonka trzeba zwrócić uwagę na to, żeby zbyt długo nie pocierać klejem. Mokry papier ryżowy ma ograniczoną odporność na tarcie. Można niechcący zetrzeć jelonkowi oko :).

Cieszę, się, że choć dosyć późno udało mi się zacząć świąteczne przygotowania i na pewno również w tym roku zostanę z całą masą pomysłów i zapisków do wykorzystania w 2020.

Pozdrawiam Cię serdecznie
Dorota z Kreatywnie.com

Kliknij w link, żeby dostać listę materiałów na maila. http://inspiracje.kreatywnie.com/medalion-z-jelonkiem lub sprawdź poniżej co będzie potrzebne: Medalion Papier ryżowy z jelonkiem Papier ryżowy kremowy Folia sospeso Podkładka sospeso Dłutka sospeso Klej do decoupage Biały podkład akrylowy Brokat posypka Heavy body gel matowy Pędzel gąbkowy Lekka masa modelarska Klej hobby Pasta śniegowa

Komentarze

Popularne posty