czwartek, 25 lutego 2010

Filcowane kapelusze

Miała być wiosna, tymczasem w dniu warsztatów filcowania Poznań zasypało śniegiem. Tym chętniej każda z uczestniczek wykonała ciepłe nakrycie głowy, które poza swoją funkcją praktyczną zdecydowanie wyróżnia z tłumu. Jakiś czas temu rozpoznawałam swoje klientki po jedwabnych szalach - tym razem będę wyglądać filcowych kapeluszy.
Kreatywnie.com Poznańśroda, 24 lutego 2010

PatynowanieW tym tygodniu odbyła się pierwsza edycja zajęć z patynowania drewna.Z założenia panie miały zrobić pudełka na igły i nici,ale poniosła nas wyobraźnia i w sumie wyszło coś całkiem nieoczekiwanego :) W każdym razie mimo,iż technika była jedna, każde pudełko było inne i miało swój odrębny charakter.

Kreatywnie.com, Gdynia

wtorek, 23 lutego 2010

100 postów i sospeso

To setny post na blogu. Aż tyle ich było? Wydaje mi się, jakby 1 września był wczoraj. Tymczasem posty ułożyły się w mini historię pracowni w Poznaniu i w Gdyni. Gdyby nie skrzętnie robione fotografie już nie pamiętałabym jak robiłyśmy dużego manekina, bo na dobre wtopił się w wyposażenie pracowni. Umknęłyby mi filcowane szale i wiele innych rzeczy, które zdarzyły się w międzyczasie. Coraz bardziej doceniam pomysł pisania na blogu i systematyczność zbierania informacji o tym, co się u nas dzieje.
Wczorajszy pokaz na Poplińskich 1 dotyczył techniki sospeso - czyli dekoracji przestrzennych wykonanych na bazie folii termoplastycznej. Na pokazie wykonałam pudełko, ale efekt na tyle mnie zainspirował, że podczas spotkania robótkowego zrobiłam jeszcze biskwitowy pierścień na serwetkę do kompletu. Jeśli wystarczy mi zapału powstanie ich więcej.
Kreatywnie.com Poznań

sobota, 20 lutego 2010

Czas na nowe CANDY i kulisy magazynu

Uruchomiliśmy MAGAZYN tuż przed plenerem, poźniej były fascynatory i na dobrą sprawę nie było kiedy opowiedzieć o intencjach i kulisach jego powstawania.

IDEA
powstała około 2007 roku, kiedy z myślą o publikacjach zaczęłam gromadzić swoje pomysły, opisywać je w formie instrukcji w nadziei na powstanie książki. Ponieważ jednak temat wydawniczy jest mi obcy jak prowadzenie gastronimii :) projekty lądowały na dyskach kolejnych komputerów. Pomysł na ich publikację należy do mojego męża.

JAK TO DZIAŁA
Magazyn Kreatywnie.com to miesięcznik. W każdym numerze publikowane będą dwa artykuły płatne - tzw. projekty. Pozostałe materiały to bezpłatne inspiracje. Każdy artykuł ze strefy płatnej zawiera opis krok po kroku w trzech językach, od kilkunastu do kilkudziesięciu zdjęć z powiększeniami do formatu 20x15 cm i na koniec plik PFD do pobrania i wydrukowania. Wystarczy się zalogować i wybrać opcję płatności: kartę kredytową, SMS lub zwykły przelew.

KULISY
Artykuły do MAGAZYNU powstają w naszym domowym studiu fotograficznym na poddaszu, które dzięki wyposażeniu w dziesiątki profesjonalnych lamp, statywów, kabelków i innych pomocnych bliżej niezidentyfikowanych sprzętów daje nam profesjonalne możliwości. Bardzo starałam się unikać sterylnych zdjęć, ponieważ w mojej dotychczasowej działalności wydawniczej w prasie zawsze wymagano ode mnie aranżacji. Każdy tekst jest tłumaczony przez zaprzyjaźnione biuro.

Na koniec obiecane CANDY
wszyscy, którzy umieszczą pod tym postem komentarz i zamieszczą link z grafiką na swojej stronie wezmą udział w losowaniu 3-miesięcznego bezpłatnego dostępu do magazynu (marzec, kwiecień, maj), a dodatkowo chiałabym dorzucić szablon przywieziony z Hiszpanii - alfabet pisany (w zasadzie jest to komplet sześciu szablonów).

http://www.magazyn.kreatywnie.com/

Mam nadzieję, że praca z naszymi projektami przysporzy Wam dużo radości i zaowocuje nowymi pomysłami. Candy kończymy 7 marca o godzinie 24:00. Losowanie nastąpi 8 marca.

Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 18 lutego 2010

Warsztaty z modystką

Wiem, że dla mnie najodpowiedniejszym nakryciem głowy jest po prostu kaszkiet :) jednak nie mogłam oprzeć się pokusie stworzenia na warsztatach fascynatora. Kiedy ustalałam termin i zapisałam się na zajęcia krążył mi po głowie pewien pomysł. Niestety został on zrealizowany wczoraj przez jedną z uczestniczek i dzisiaj pozostało mi go tylko powtórzyć. Piszę "niestety" bo kolejny raz wydawałam się sobie taka odkrywcza, tymczasem mocno siedzą w mojej głowie pomysły zainspirowane masową kulturą i prasą. Tak czy inaczej sam proces tworzenia wciągnął mnie bardzo i przestałam szyć tylko dlatego, że minął czas przeznaczony na zajęcia, a przyzwoitość nakazuje wypuścić prowadzącego do domu.
Nawet gdybym nigdy nie miała założyć swojego „tworu” bardzo zafascynował mnie proces pracy z nowym tworzywem. Nie mogłam zasnąć dodając w myślach filc i nowy materiał w broszki – to dobry znak. Podczas zajęć zrodził się nawet pomysł zorganizowania pleneru pod hasłem – nakrycia głowy, łączącego tradycyjne kapelusze z naszymi filcowymi. Kto wie, może uda się wprowadzić w życie to przedsięwzięcie – co w głównej mierze zależy od Waszego zainteresowania, a nie od tego co nam się wydaje :).
Kreatywnie.com Poznań

środa, 17 lutego 2010

Fascynatory

Na Poplińskich 1 były już różne pokazy – porywające, udane, pamiętam, że za sospeso dostałam brawa :). Były też bardzo rzeczowe, krótkie i mniej udane, przyjęte bez entuzjazmu. Ostatni pokaz zaliczam do tych, które przejdą do pozytywnej historii pracowni Kreatywnie.com. Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Wybrańskiej – modystki z Nakła, http://bezkapeluszanirusz.blogspot.com/ - poznałyśmy kilka tajemnic warsztatu tworzenia kapeluszy. Przed nami stanął otworem kolejny fascynujący świat tym razem związany z ginącym rzemiosłem. W ciągu pierwszych minut pokazu liczne prace Pani Małgorzaty znalazły się na naszych głowach. Przymierzaniu nie było końca, a ostatecznie kilka fascynatorów trafiło w Wasze ręce. Choć na codzień mój styl określam jako bardzo sportowy, a dżinsy to wręcz mój strój służbowy zastępujący dawny garnitur, zamarzył mi się toczek. Elegancki, zwiewny i eteryczny, nawet jeśli nie miałabym nigdy szansy na jego włożenie. Jutro sama mam zamiar zagłębić się w proces powstawania fascynatorów.
Kreatywnie.com Poznań

poniedziałek, 15 lutego 2010

Zimowy plener z decoupage

W dniach 11-14.02.2010 zorganizowałyśmy wspólnie z Kreatywnie.com z Gdyni zimowy plener z techniką decoupage. Dzięki uprzejmości i gościnności Ośrodka Szkoleniowego DPS w Bornem Sulinowie mogłyśmy w spokoju i sprzyjających warunkach pracować nad rozwojem nowych technik, a po zajęciach na uczestniczki czekała oferta masaży i basen.
Przygotowałyśmy pięć trudnych warsztatów, a każdy z nich mamy nadzieję wniósł sporo nowości do codziennej praktyki związanej z decouapage'm. Uczestniczkami były zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Mamy już plany na kolejne spotkanie, Wasze pomysły niezwykle nas zainspirowały i zaowocują nowymi warsztatami.
Kreatywnie.com Poznań i Gdynia
środa, 10 lutego 2010

Magazyn hobbystyczny Kreatywnie.com

Dziś wielki dzień!
Oddajemy w Wasze ręce nasz nowy projekt - pierwszy internetowy magazyn hobbystyczny. Naszym założeniem jest prezentowanie projektów związanych z różnymi technikami rękodzieła z dokładnym opisem, zdjęciami, plikami, filmami pomocniczymi. Odkrywamy tajemnice naszego warsztatu, inspirujemy. A wszystko po polsku, angielsku i niemiecku.
Aby skorzystać z magazynu należy się zarejestrować, a następnie zalogować. Część publikacji zawsze będzie bezpłatna. Zdjęcia mają swoje powiększenia, dzięki czemu widać każdy detal.
Projekty będzie można pobrać w formie pliku PDF, który wydrukowany posłuży jako świetna instrukcja. Zebrane pliki utworzą wkrótce pokaźną publikację - warto zwrócić uwagę, że nie ma w Polsce jeszcze nic pisanego o filcowaniu.
Zachęcamy do spróbowania, mamy nadzieję, że spodobają Wam się umieszczone w magazynie treści. Będziemy wdzięczni za listy do redakcji: kreatywnie_magazyn@poczta.fm
Adres magazynu:
http://www.magazyn.kreatywnie.com/Logujcie się, czytajcie, twórzcie, piszcie!
Liczymy na pełną skrzynkę maili z wrażeniami po powrocie z pleneru :)
Kreatywnie.com Poznań i Gdynia

Poniżej projekty z pierwszego numeru - kwat filcowy i pudełko na chusteczki z reliefem. Opisy zawierają kilkadziesiąt zdjęć i dokładne instrukcje wykonania.wtorek, 9 lutego 2010

Filcowe zwierzątkaW Poznaniu Pani Basia szaleje na całego z filcowanymi zwierzątkami. Ja niestety Pani Basi u siebie nie mam :( Stwierdziłam więc, że podaruję sobie te drobne filcaczki mimo to, że jakiś czas temu miałam aspiracje zrobienia całego zoo. Niestety na planach się skończyło. Aż tu nagle padło pytanie czy poprowadzę takie własnie zajęcia? Oczywiście na początku pomyślałam, że się tego zadania nie podejmę, ale po przemyślemiu sprawy stwierdziłam - ja nie dam rady?! :) Tak naprawdę radę dali uczestnicy, a ja byłam tylko obserwatorem :)
Kreatywnie.com,Gdynia

Plener zimowy

Plener zimowy tuż tuż. Pakuję materiały, liczę, sprawdzam i cieszę się na spotkanie w ciekawym gronie. Niestety jak to zwykle bywa znów zdarzyły mi się rezerwacje miejsca bez pokrycia, które skutecznie odebrały mi energię i przysporzyły zmartwień na kilka dni. Pozostało mi się jednak tylko z tym pogodzić i skoncentrować na tych, którzy jadą i cieszą się pięknym miejscem, fajnym programem zajęć i twórczą atmosferą. Przygotowałam nawet prototyp domku na ceramice biskwitowej (nie, to nie warsztat niespodzianka :). Zobaczcie jak było latem:
http://picasaweb.google.com/Kreatywnie.com/Plenery?feat=embedwebsite
Tymczasem dotarła do nas dostawa z Hiszpanii - są już pierwsze formatki: fotele, pieski, króliki, koty. Podczas rozpakowywania były same zachwyty. A farby akrylowe ... mmmmalina :). Teraz pozostaje nam mieć nadzieję, że spodobają się również naszym klientom.
Zaraz po powrocie z pleneru zaczynam pracę nad programem warsztatów, wkrótce malowanie dekoracyjne wejdzie do naszego planu zajęć.
Kreatywnie.com Poznańponiedziałek, 8 lutego 2010

Lampiony

Dawno nie było lampionów. Moją intencją przy tworzeniu tego warsztatu była nauka pracy z papierem ryżowym i ze złoceniami w postaci arkuszy szlagmetalu. Jest przeznaczony dla początkujących lub dla tych, którzy chcieliby spróbować techniki złoceń, zanim zainwestują w klej, płatki itp. Zajęcia dają błyskawiczne efekty, choć zdarzyło mi się już, że trwały 3,5 godziny :). Bardzo podoba mi się to, że można dzięki tej technice zagospodarować pojedyncze egzemplarze kieliszków wędrujących bezużytecznie po domowych szafkach i wykonać niepowtarzalny zestaw lampionów na dowolne przyjęcie.
Kreatywnie.com Poznań

piątek, 5 lutego 2010

Decoupage przestrzenny

Lubię jak ktoś mi utrze nosa :). Decoupage przestrzenny jest warsztatem, który zawsze odradzam na początek - serwetkę przykleja się na dużą powierzchnię, do tego pasta i szablon - jest mnóstwo rzeczy, które mogą nie wyjść. Czasami jednak ktoś się uprze, żeby przekonać się na własnej skórze, na ile sobie poradzi. Tak też było tym razem i ... efekty widać poniżej. Szablon wykonany bardziej niż poprawnie, na zdjęciu tego nie widać, ale króliki mają wypukłe: marynarkę, fartuszek i uszy.A tu przeurocza autorka tej pracy. Mam nadzieję, że nigdy nie przestanie zajmować się rękodziełem, bo ma wieeelki talent :)!
Kreatywnie.com Poznań

czwartek, 4 lutego 2010

Koszyk


Do koszyczka drewnianego przykleiłam króliki z płyty MDF nabyte przy okazji ostatniego wyjazdu do Hiszpanii...wykorzystałam także nabytą tam wiedzę :) Czyli-cieniowanie farbami akrylowymi. Okazało się, że to nie takie trudne jak myślałam, a papierowe kwiatki do scrapbookingu są ciekawym dopełnieniem całości :))) (w końcu wpadłam na pomysł jak je wykorzystać w Decu!)
Jak widać wiosenny nastrój mnie trzyna,ale w końcu o to chodzi, żeby nie poddawać się zimowej nudzie...
Kreatywnie.com,Gdynia

Tra la la

Dzisiejszy dzień zacznę od przyklejenia sobie na czoło wyróżnień, które dostałam/-łyśmy od Asi :) - dzięki!I żeby ktoś inny mógł poczuć się równie fajnie jak ja przekazuję je LLOOCE, która ostatnio wyjątkowo twórczo działa w branży pasmanteryjnej :).
Zastanawiam się przy okazji - na ile jestem twórcza, a na ile chłonę tony inspiracji, które mnie otaczają. Najczęściej kiedy wpadam zupełnie sama na jakiś pomysł i puchnę z dumy, odkrywam po chwili, ze wcale nie był nowatorski, bo już gdzieś sobie lata po świecie :).
Kreatywnie.com Poznań

środa, 3 lutego 2010

Biskwity

Mój dzisiejszy dzień rozpoczął się dla mnie w środku nocy :), bo było ciemno. Skoro świt, wyposażona w kanapki i termosik ruszyłam w trasę do fabryki ceramiki. Namiary poznałam dzięki uprzejmości naszej stałej klientki, którą niniejszym pozdrawiam! :).
Efektem wycieczki poza zakupami była przemiła rozmowa i nowy obiecujący kontakt. Ceramika biskwitowa szkliwiona w środku lub surowa to ciągle przeze mnie nie do końca odkryty szlachetny materiał warsztatowy. Mam mocne postanowienie poprawy i wprowadzenia biskwitów do stałego repertuaru. Premiara na plenerze, a później na pewno pojawi się coś nowego w programie zajęć. Poniżej moje dziesiejsze łupy z wyprawy :)
Kreatywnie.com Poznań

Pin It button on image hover