A jak Pani robi reliefy?

W kontekście decoupage i mixmediów słowo relief zaczęło pojawiać się jako określenie każdej wypukłości. Choć wyjściowo to po prostu płaskorzeźba wykonana techniką kucia, rzeźbienia lub odlewania mówimy często o reliefach mając na myśli struktury lub zdobienia konturówką.
Zaczęłam się przyglądać pytaniu w tytule i próbuję to sobie uporządkować.
Moja zdecydowanie najbardziej ulubiona technika to delikatne wypukłości, które powstają dzięki gesso i buteleczce z otworkiem. Przywieziona ze szkolenia w firmie Dayka w Santander. Wystarczy odbić wzór z szablonu, a następnie dokładnie pokryć go gesso tworząc wypukłości. Wymaga trochę czasu, ale technika jest nie do podrobienia, zwłaszcza jeśli połączymy ją ze złoceniami. Gesso schnąc traci na objętości i rozlewa się w charakterystyczny sposób, inaczej niż konturówka. Zobaczcie TUTAJ. Więcej o tej technice możecie poczytać w magazynie: http://magazyn.kreatywnie.com/?action=show_proj&p=95

Z czego jeszcze i jak robię reliefy?
z pasty modelarskiej przez zwykły szablon
z pasty mineralnej przez szablon 3D
konturówką
klejem na gorąco
z gesso w foremce
z gipsu
z żywicy
kupuję gotowe z proszku drewnianego
z tektury

Pewnie jeszcze coś się znajdzie. Wszystkie mają swoje wady i zalety, dostosowuję je do projektu. Jestem ciekawa Waszych ulubionych sposobów, albo takich których nie znacie i koniecznie chcecie się nauczyć.


A poniżej moja zabawa z powertex - pasty, struktury, mgiełki ...
Pozdrawiam Was serdecznie, Dorota z Kreatywnie.com
Komentarze

Popularne posty